Piłka wodna – MŚ: Chorwaci mistrzami świata! Brąz dla Serbii

Chorwacja mistrzem świata w piłce wodnej mężczyzn! W finale pokonała gospodarzy turnieju Węgrów. Brązowy medal przypadł Serbom

Jeżeli nieprzerwanie od dwunastu lat zajmujesz miejsca na podium światowego czempionatu, a w półfinale tegorocznych rozgrywek pokonujesz obrońców tytułu, niezwykle groźnych Serbów, po prostu musisz zgarnąć złoto. Chorwaci wygrali wczorajszy finał z Węgrami i zostali drugi raz w historii mistrzami globu!

Byli już wicemistrzowie rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia 4:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta, co spowodowało w ich szeregach niemałe rozluźnienie. Węgrzy zdołali jednak odpowiedzieć tylko dwiema bramkami. W dwóch kolejnych partiach drużyny dorzuciły jeszcze po cztery bramki. W ostatecznym rozrachunku Chorwaci wygrali wynikiem 6:8!

W spotkaniu o brązowy medal Grecy mierzyli się z Serbami. Niekwestionowanym faworytem tego spotkania byli wielokrotni mistrzowie świata. Waterpoliści z Bałkanów prowadzili po pierwszej odsłonie 3:5. W drugiej kwarcie dorzucili jeszcze dwie bramki, tracąc zaledwie jedną. Dwie kolejne partii przyniosły zaciętą i wyrównaną walkę. Najpierw obie ekipy dołożyły po trzy trafienia, a w decydującej odsłonie jednego gola. Tym samym Serbowie utrzymali trzypunktową zaliczkę i wygrali 8:11.

Przed dwoma najważniejszymi meczami w Basenie Narodowym im. Alfréda Hajósa w Budapeszcie zameldowały się jeszcze ekipy, którym pozostała walka o miejsca 5-8. Siódmą lokatę zapewniła sobie Australia, pokonując Rosję 10:7. Z kolei w pojedynku o piąte miejsce Czarnogóra wygrała z Włochami 5:4.