Piłka wodna – MŚ: Chorwaci mistrzami świata! Brąz dla Serbii

Chorwacja mistrzem świata w piłce wodnej mężczyzn! W finale pokonała gospodarzy turnieju Węgrów. Brązowy medal przypadł Serbom

Jeżeli nieprzerwanie od dwunastu lat zajmujesz miejsca na podium światowego czempionatu, a w półfinale tegorocznych rozgrywek pokonujesz obrońców tytułu, niezwykle groźnych Serbów, po prostu musisz zgarnąć złoto. Chorwaci wygrali wczorajszy finał z Węgrami i zostali drugi raz w historii mistrzami globu!

Byli już wicemistrzowie rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia 4:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta, co spowodowało w ich szeregach niemałe rozluźnienie. Węgrzy zdołali jednak odpowiedzieć tylko dwiema bramkami. W dwóch kolejnych partiach drużyny dorzuciły jeszcze po cztery bramki. W ostatecznym rozrachunku Chorwaci wygrali wynikiem 6:8!

W spotkaniu o brązowy medal Grecy mierzyli się z Serbami. Niekwestionowanym faworytem tego spotkania byli wielokrotni mistrzowie świata. Waterpoliści z Bałkanów prowadzili po pierwszej odsłonie 3:5. W drugiej kwarcie dorzucili jeszcze dwie bramki, tracąc zaledwie jedną. Dwie kolejne partii przyniosły zaciętą i wyrównaną walkę. Najpierw obie ekipy dołożyły po trzy trafienia, a w decydującej odsłonie jednego gola. Tym samym Serbowie utrzymali trzypunktową zaliczkę i wygrali 8:11.

Przed dwoma najważniejszymi meczami w Basenie Narodowym im. Alfréda Hajósa w Budapeszcie zameldowały się jeszcze ekipy, którym pozostała walka o miejsca 5-8. Siódmą lokatę zapewniła sobie Australia, pokonując Rosję 10:7. Z kolei w pojedynku o piąte miejsce Czarnogóra wygrała z Włochami 5:4.

Ćwierćfinały – 25 lipca Półfinały – 27 lipca Finał – 29 lipca
Czarnogóra – Grecja 7:12
Grecja – Węgry 5:7
Węgry – Rosja 14:5
Węgry – Chorwacja 6:8
Serbia – Australia 15:5
Serbia – Chorwacja 11:12
Chorwacja – Włochy 12:9

Końcowa klasyfikacja

 1. Chorwacja
 2. Węgry
 3. Serbia
 4. Grecja
 5. Czarnogóra
 6. Włochy
 7. Australia
 8. Rosja
 9. Hiszpania
 10. Japonia
 11. Kazachstan
 12. Brazylia
 13. USA
 14. Francja
 15. Kanada
 16. RPA

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password