Piłka wodna – MŚJ: Grecy najlepsi na terenie obrońców tytułu

Greccy waterpoliści wygrali rozgrywane w Belgradzie mistrzostwa świata juniorów. Drugie miejsce zajęli Chorwaci, trzecie natomiast broniący tytułu sprzed dwóch lat Serbowie.

Dwadzieścia drużyn, które wystąpiło na mistrzostwach, podzielono na cztery grupy. Ich zwycięzcy bezpośrednio awansowali do ćwierćfinałów. Byli to Chorwaci, Serbowie, Węgrzy oraz Grecy – ci ostatni jako jedyni nie uzyskali kompletu punktów ze względu na remis z Rosjanami w ostatnim swoim meczu grupowym. W barażach o ćwierćfinały spotkały się drużyny z miejsc drugich i trzecich. Trzy spotkania tej rundy zakończyły się wysokimi zwycięstwami – Amerykanie pokonali Kanadyjczyków 14:4, Hiszpanie Chińczyków 27:5, a Czarnogórcy Australijczyków 16:5. Najrówniejszy był pojedynek Rosjan z Włochami, wygrany przez Azzurri 10:7.

W ćwierćfinale Grecy po pogoni w ostatniej kwarcie zwyciężyli z Hiszpanami 8:7, Serbowie rozgromili Włochów 17:9, Chorwaci po wyrównanym boju pokonali 5:4 Amerykanów, a Węgrzy wygrali 12:8 z Czarnogórcami. W półfinale drabinka rozdzieliła dwie drużyny z byłej Jugosławii – Chorwaci zmierzyli się z Madziarami, pokonując ich 6:4, Serbowie zaś ulegli 8:9 Grekom. W podstawowym czasie finału padł remis 7:7 i o złotym medalu rozstrzygnąć musiała seria rzutów karnych. Tę wygrali Grecy 5:3, dzięki czemu stanęli oni na najwyższym stopniu tej imprezy po raz pierwszy od 2001 roku. Brązowy medal przypadł w udziale Serbom, którzy pokonali Węgrów 12:11.

Podium mistrzostw świata juniorów w piłce wodnej 2017:
1. Grecja
2. Chorwacja
3. Serbia

Wojciech Nowakowski2402 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password