Piłka wodna: Polacy powalczą o ME na Malcie

W Barcelonie odbyło się losowanie grup II fazy kwalifikacji do Mistrzostw Europy w piłce wodnej. Polacy o udział w przyszłorocznym turnieju w Belgradzie zagrają na Malcie.

waterpolo_me2016Biało-Czerwoni trafili do grupy G z drugiego koszyka. Na starcie turnieju, który odbędzie się w dniach 25-27 września tego roku, będą mieli sześć punktów – dorobek z lutowego turnieju w Gorzowie, na którym pokonali Izraelczyków i Ukraińców, ulegając jedynie Rosjanom. We wrześniu faworytami „polskiej” grupy będą Niemcy, którzy rozpoczną turniej z dziewięcioma punktami. Gospodarze w pierwszej fazie zdobyli trzy punkty, a uzupełniający stawkę Szwajcarzy przegrali wszystkie swoje mecze.

Kwalifikację na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w stolicy Serbii, uzyska osiem męskich i sześć żeńskich drużyn z najlepszym łączonym dorobkiem punktowym z obydwu turniejów. Zwycięzca turnieju w Belgradzie uzyska przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, a kolejne pięć drużyn wystąpi w światowym turnieju kwalifikacyjnym.

Wyniki losowania grup II fazy kwalifikacji do ME:
Grupa E (Izrael):
Holandia (9pkt.), Gruzja (6), Izrael (3), Litwa (0)
Grupa F (Francja): Słowacja (9), Francja (6), Białoruś (3), Ukraina (0)
Grupa G (Malta): Niemcy (9), Polska (6), Malta (3), Szwajcaria (0)
Grupa H (Rosja): Rosja (9), Turcja (6), Portugalia (3), Łotwa (0)

 

Wojciech Nowakowski2403 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password