Piłka wodna: Polacy wygrali Puchar Prezes PZP

W Gorzowie Wielkopolskim odbył się turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Pływackiego w piłce wodnej. W zmaganiach na basenie Słowianka wzięły udział cztery reprezentacje.

W piątek i sobotę rozegrano mecze rundy eliminacyjnej. Na inaugurację turnieju Litwini pokonali Mołdawian 16:7, zaś Polacy wygrali z Czechami 10:5. Cztery bramki dla naszego zespołu zdobył w tym meczu Michał Bar, trzy Andrzej Maciejewski, dwie Bartłomiej Kowalewski, a jedną Oskar Szymonik.

W drugiej kolejce Czesi zwyciężyli 10:7 z Litwinami, my natomiast zremisowaliśmy z Mołdawianami 5:5. Ponownie na listę strzelców wpisali się ci sami zawodnicy – tym razem jednak najlepszym strzelcem naszego zespołu był Szymonik, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, a po jednym trafieniu zanotowali Bar, Maciejewski i Kowalewski.

Na koniec rundy nasi południowi sąsiedzi ponownie wygrali mecz w stosunku 10:7, tym razem pokonując Mołdawian. Podopieczni Roberta Serwina tymczasem w ostatniej kolejce w bezpośrednim pojedynku o awans do finału turnieju pokonali 12:8 Litwinów. Trzy gole dla naszego zespołu zdobył Maciejewski, po dwa Bar i Szymonik, a po jednym trafieniu dołożyli Kowalewski, Piotr Gorczyca, Maciej Mruk, Tomasz Sypuła i Bartosz Troczyński.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Litwinami i Mołdawianami zakończył się walkowerem ze strony tych drugich. W finale z kolei Biało-Czerwoni pokonali Czechów 11:5. Cztery bramki dla naszego zespołu zdobył Maciejewski, który tym samym wygrał rywalizację o tytuł najlepszego strzelca naszej drużyny (11 goli). Jednego gola mniej rzucił Bar, dwukrotnie czeskiego bramkarza pokonał Kowalewski, a po razie do bramki trafili Gorczyca i Troczyński.

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password