Piłka wodna: Ruszają mistrzostwa świata! Kto zatriumfuje w Budapeszcie?

Jedną z konkurencji na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 jest piłka wodna. Zawody rozpoczęły się dziś i potrwają do 29 lipca.

Zarówno w turnieju mężczyzn, jak i kobiet do rywalizacji przystąpi po 16 drużyn podzielonych na 4 grupy. Od 16 do 23 lipca potrwają eliminacje. Zwycięzca każdej grupy uzyska bezpośredni awans do ćwierćfinału, z kolei drugie i trzecie drużyny powalczą o to w meczu 1/8. Notabene w tej rundzie weźmie udział osiem zespołów, a więc nie ma mowy o ośmiu, a o czterech meczach. Faza play-off zostanie rozegrana w dniach 24-29 lipca. Zmagania toczyć się będą na Basenie Narodowym im. Alfréda Hajósa w Budapeszcie.

Podczas ostatnich mistrzostw w 2015 roku wśród drużyn męskich najlepsza była Serbia. Po srebro sięgnęła Chorwacja, a brąz Grecja. U pań najlepsza była ekipa USA. Drugie miejsce zajęła Holandia, a trzecie Włochy.

Warte przypomnienia są także rozstrzygnięcia tegorocznej Ligi Światowej. Po 11 tytuł sięgnęła reprezentacja Serbii, pokonując 10:9 Włochów. Brązowy medal po zwycięstwie 10:4 nad Amerykanami zdobyli Chorwaci. U pań triumfowały mistrzynie olimpijskie. Reprezentantki USA pokonały 12:6 Kanadę. Na najniższym stopniu podium stanęły z kolei Rosjanki, które zwyciężyły z Węgierkami 9:7.