Piłkarki wodne powalczą o Igrzyska

Dziś w Trieste rozpocznie się Olimpijski Turniej Kwalifikacyjny w piłce wodnej pań. O awans powalczy w nim dziewięć reprezentacji: Brazylia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Kazachstan, Rosja, Węgry i Włochy.

Zasady turnieju są bardzo proste. Dziewięć drużyn podzieloni na dwie grupy. W grupie A znalazły się Węgry, Włochy, Rosja, Hiszpania, natomiast grupę B tworzą Brazylia, Kanada, Grecja, Kazachstan i Holandia. W pierwszje fazie rozgrywka odbywa się systemem każdy z każdym. Cztery najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do ćwierćfinału. I tutaj niespodzianka. W 1/8 na pewno zagrają drużyny z grupy A, gdyż jest to grupa z czterema zespołami. Mecze grupowe mają jednak duże znaczenie. Zwycięzca grupy A zagra z czwartą drużyną z grupy B, druga z trzecią itd. Zwycięzcy starć ćwierćfinałowych wywalczą sobie prawo występu w Londynie.

 

Faworytki turnieju to przede wszystkim Mistrzynie Olimpijskie z Pekinu Holenderki, Mistrzynie Świata Greczynki, trzecia drużyna globu – Rosjanki oraz silna reprezentacja gospodyń turnieju – Włoszek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password