Piłkarskie kwalifikacje wkraczają w decydującą fazę

W Azji odbył się drugi mecz grupy barażowej. Strefa CONCACAF zakończyła natomiast fazę grupową. W meczach ostatniej nocy obyło się bez niespodzianek.

W Azjatyckiej strefie AFC w drugim meczu fazy barażowej Uzbekistan ograł Syrie 2:1.  Mecz jednak lepiej zaczęli Syryjczycy, na co wynik nie wskazuje. To oni już w 14’ po strzale Shahena objęli prowadzenie. Uzbecy odrabianie strat rozpoczęli dopiero pod koniec meczu. W 73’ wyrównał Turaev, a 15 minut później wynik ustalił Zoteev. W ten sposób Syryjczycy odpadli już z walki o baraż. Rozegrali swoje wszystkie spotkania i zajmuja ostatnie miejsce w tabeli. O baraż 29 marca zagrają w ostatnim spotkaniu grupy barażowej Uzbekistan i Oman. W przypadku remisu awansują Uzbecy, którzy w tabeli mają 2 punkty przewagi nad Omanem (Uzbekistan – 3pkt.; Oman – 1pkt.; Syria – 1pkt.).

Mecze, które mają zaważyć o tym kto zagra w Londynie, rozgrywano także w strefie CONCACAF. W pierwszym dzisiejszym meczu Honduras po bramkach Hernandeza i Lozano ograł 2:0 Trynidad&Tobago. W innym meczu tej grupy Meksyk wygrał z Panamą 1:0 po golu Erica Torresa. Z pierwszego miejsca grupy B awansował Meksyk. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Hondurasu. Wyzwaniu nie podołały teamy Panamy oraz Trynidadu, które swój udział w turnieju zakończyły na fazie grupowej.

W półfinałach, które odbędą się w nocy z 31 marca na 1 kwietnia Meksyk zmierzy się z Kanadą, a Salvador podejmie drużynę Hondurasu.

ZWYCIĘZCY PÓŁFINAŁÓW OTRZYMAJĄ BEZPOŚREDNIĄ KWALIFIKACJĘ NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password