Piłkarskie zmagania o Igrzyska – akt kolejny

Dzisiejszej nocy mecze w turniejach eliminacyjnych do IO w piłce nożnej mężczyzn odbywały się na dwóch kontynentach. W strefie CONCACAF na start stanęły zespoły z grupy B. Natomiast w kwalifikacjach w Oceanii odbyły się półfinały.

Właśnie w tych półfinałach doszło do pierwszych, małych niespodzianek. W pierwszym spotkaniu Fidżi bardzo łatwo ograło Papuę Nową Gwineę 3:0, a dwukrotnie do siatki z „jedenastki” trafiał Esava Naqeleca. Wynik ustalił Zibraaz Sahib. Fidżi w finale turnieju, o bezpośredni awans na Igrzyska, zmierzy się z Nową Zelandią, która w półfinale nie bez kłopotów ograła Vanuatu 3:2. Tych drugich pochwalić należy tutaj za waleczność w grze. W 27′ przegrywali bowiem 0:3 po bramkach Louisa Fentona, Jamesa Musa i Grega Drapera. Potrafili jeszcze podnieść się i dwukrotnie (w 74′ Jean Kaltack oraz w 91′ Kensi Tangis) skierować piłkę do bramki przeciwnika. Wielki finał o awans do Londynu odbędzie się 25 marca. Tego samego dnia w meczu pocieszenia o trzecie miejsce w turnieju Papua Nowa Gwinea zagra z Vanuatu.

Niespodzianek nie było już w rozpoczynającej grę grupie B turnieju kwalifikacyjnego CONCACAF. Tutaj Honduras ograł Panamę 3:1, a w drugim meczu Trynidad i Tobago uległ Meksykowi aż 1:7. W tym spotkaniu aż trzykrotnie do siatki rywala trafiał wielki meksykański talent – Fabian. Kolejne mecze w strefie CONCACAF odbędą się jutro. W drugiej kolejce gier grupy A Kuba zmierzy się z Salvadorem, a Stany Zjednoczone podejmą reprezentację Kanady.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password