Piłkarze walczą w Oceanii

Na boiskach nowozelandzkiego miasteczka Taupo rozpoczął się dzisiejszej nocy turniej kwalifikacyjny oceańskich piłkarzy na IO.

Siedem zespołów zostało podzielone na dwie grupy. W grupie A grają Vanuatu, Wyspy Salomona, Fidżi oraz Samoa Amerykańskie. Do grupy B trafiły ekipy Nowej Zelandii, Papui Nowej Gwinei i Tonga. Mecze w grupach odbywają się systemem każdy z każdym. Po dwa najlepsze teamy z każdej z grup awansują do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów 24 marca zmierzą się w finale, którego zwycięzca uzyska przepustkę na Igrzyska.
W pierwszych spotkaniach grupy A Wyspy Salomona niespodziewanie przegrały 0:2 z Fidżi po bramkach Esava Naquelcy w 18′ i Archie Watkinsa w 65′. W drugim  spotkaniu tej grupy niespodzianek już nie było. Vanuatu rozgromiło Samoa Amerykańskie 8:0, a pierwszym w turnieju hat-trickiem popisał się Sailas Namatak.
W jedynym meczu grupy B Nowa Zelandia wymęczyła zwycięstwo nad Papuą Nową Gwineą, które zapewnił dopiero strzał Sean Lovemore’a w 73′ spotkania i
ustalił wynik na 1:0.
Kolejna kolejka spotkań odbędzie się 18 marca. W grupie A Samoa Amerykańskie zagrają z Fidżi, a Wyspy Salomona mierzyć się będą z Vanuatu. Natomiast w grupie B Papua Nowa Gwinea zagra z Tonga „mecz o życie”, bo jeśli Papuasi w tym spotkaniu polegną – odpadną z turnieju już po fazie grupowej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password