Piłkarze wodni walczą o kwalifikacje

W kanadyjskim Edmonton rozpoczął się Światowy Turniej Kwalifikacyjny piłkarzy wodnych do IO w Londynie. Na starcie pojawiło się 11 reprezentacji: Niemcy, Grecja, Macedonia, Czarnogóra, Holandia, Rumunia, Argentyna, Brazylia, Kanada, Hiszpania i Turcja. Z turnieju w ostatniej chwili wycofała się ekipa Wenezueli.

Przepustki do Londynu wywalczą cztery najlepsze ekipy. Wydaje się, że będą to Kanadyjczycy, Hiszpanie, Niemcy i reprezentanci Czarnogóry. W niedzielę rozegrano pierwsze mecze fazy grupowej.

W grupie A Czarnogóra pewnie pokonała Holandię 12:6 (2:1, 4:2, 4:1, 2:2). W tej samej grupie Grecy zmiażdżyli Macedonię triumfując w każdej z czterech kwart. Mecz zakończył się wynikiem 12:2 (1:0, 3:2, 3:0, 5:0). Po zaciętym meczu Niemcy uporali się z Rumunią, wygrywając zaledwie jednym trafieniem. Niemcy – Rumunia 10:9 (3:2, 4:4, 0:1, 3:2).

W grupie B Argentyna zremisowała 9:9 z reprezentacją Turcji. Dużo goli oglądaliśmy w spotkaniu Hiszpanii z Brazylią. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli 17 goli, przy 7 Brazylijczyków. O zwycięstwie piątej drużyny MŚ w Szanghaju zdecydowała trzecia kwarta, wygrana przez Hiszpanów 6:1.