Pjongczang 2018 – 20 lutego [ZAPIS RELACJI]

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Gdy emocje już opadną… Po wrażeniach związanych z konkursem drużynowym w skokach narciarskich, możemy chyba już śmiało powiedzieć, że więcej medali na tych igrzyskach nie zdobędziemy. Jednak to nie znaczy, że nic ciekawego nie będzie się działo. Wręcz przeciwnie! Zapraszamy na wtorkowe zmagania, spośród których najbardziej interesować nas będzie kombinacja norweska!

Konkurs! Każdego dnia olimpijskiej rywalizacji będziecie mogli powalczyć o kolejne punkty w naszym konkursie! Co więcej najlepszy z Was podczas igrzysk dostanie 15 bonusowych punktów do klasyfikacji generalnej! Jest o co walczyć! Codziennie mamy dla was dwa pytania: jedno typerskie i jedno wiedzowe. Odpowiedzi przesyłajcie, jak zawsze, na adres [email protected] Powodzenia!

Odpowiedzi na pytania z 19 lutego – Wiedzowe: 3 razy, a typerskie: 3:16.86

PYTANIA ZNAJDZIECIE TUTAJ:  >>klik<<        AKTUALNA KLASYFIKACJA >>klik<<

PROGRAM DNIA                                                            STARTY POLAKÓW

I tym akcentem z hokeja na lodzie kończymy dzisiejszą relację. Był to przyzwoity dzień w wykonaniu biało – czerwonych. Możemy cieszyć się w szczególności z awansów do ćwierćfinału Magdaleny Warakomskiej i Bartosza Konopko w short tracku. Już jutro rywalizacja sztafet sprinterskich w biegach narciarskich. Kto wie, może reprezentanci Polski pokuszą się o niespodzianki w tej konkurencji? Serdecznie zapraszamy na relację live!

15:30 – Hokej na lodzie – Znamy więc już wszystkie pary ćwierćfinałowe turnieju panów. Amerykanie zmierzą się z Czechami, Norwegowie z występującymi pod flagą olimpijską Rosjanami, Finowie z broniącymi tytułu Kanadyjczykami, a Niemcy ze Szwedami.

15:29 – Hokej na lodzie – Niemcy w ćwierćfinale! Już w 26. sekundzie dogrywki złotą bramkę dla naszych zachodnich sąsiadów zdobywa Yannic Seidenberg!

15:26 – Hokej na lodzie – W meczu Niemców i Szwajcarów zakończyła nam się tymczasem trzecia tercja. Na tablicy wyników remis 1:1, a to oznacza dogrywkę. Przypomnijmy – w fazie pucharowej trwa ona nie pięć, a dziesięć minut. Chyba, że któraś z drużyn zdobędzie wcześniej bramkę.

15:21 – Hokej na lodzie – Trafiają Finowie do pustej bramki ucinając tym samym marzenia Koreańczyków o ćwierćfinale. Suomi wygrywają 5:2 i meldują się w najlepszej ósemce turnieju. O półfinał przyjdzie im się mierzyć z Kanadyjczykami.

15:18 – Hokej na lodzie – Dwie minuty do końca, wycofują bramkarza Koreańczycy!

15:02 – Hokej na lodzie – 48. minuta i Finowie powiększają przewagę do dwóch bramek. Autorem trafienia Juuso Hietanen. 4:2 i nieco ponad dziesięć minut do końca, zdołają się jeszcze z tego wygrzebać Koreańczycy?

14:52 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy trzecie tercje w obu spotkaniach. Wielkie emocje przed nami!

14:45 – Bobsleje – Nie daje rady Amerykanka. Co prawda bije rekord startu, ale potem jeden błąd kosztuje ją utratę pozycji liderki. Tak więc Mariama Jamanka pierwsza, Meyers-Taylor druga (0.07 sek), Schneider trzecia (0.30sek).

14:44 – Curling – Norwegowie zdobyli tylko jeden punkt i przegrywają z Włochami 4:6. Multimedaliści mistrzostw świat i Europy odpadają z walki o medale olimpijskie.

14:42 – Bobsleje – Fenomenalny przejazd Mariamy Jamanki. Niemka rozpędziła się do 133 km/h i swoją koleżankę wyprzedza obecnie o 0.30 sek. Co na to Elana Meyers-Taylor?

14:41 – Bobsleje – Jamie Greubel-Poser wskakuje między Niemkę a Kanadyjkę. Cała trójka mieści się w 0.04 sek.

14:39 – Curling – Punkt dla Japończyków w ostatniej partii i wygrywają oni 6:4 z Duńczykami.

14:39 – Bobsleje – Kailie Humphries zalicza dobry przejazd, wychodzi na prowadzenie. Po chwili Stephanie Schneider wyprzedza Kanadyjkę, ale pozostaje jej tylko 0.04 sek przewagi

14:38 – Hokej na lodzie – Koniec drugich tercji w obu spotkaniach. Finowie prowadzą z Koreańczykami 3:2, Szwajcarzy natomiast remisują z Niemcami 1:1.

14:35 – Bobsleje – Piętnaście załóg ma za sobą drugi ślizg. Na prowadzeniu Brytyjki McNeil i Moore. pora na najlepsza piątkę.

14:32 – Curling – Trzy punkty dla Włochów w dziewiątym endzie i tyle samo wyosi ich przewaga nad Norwegami.

14:30 – Curling – Amerykanie zgarniają jeden punkt w dziewiątej partii, po czym Szwajcarzy poddają mecz przy stanie 4:8. W meczu Japonia-Dania dziewiąty end był kolejnym wyzerowanym.

14:24 – Hokej na lodzie – Niesamowite! Dwie bramki Koreńaczyków w odstępie zaledwie dwóch minut i Finowie prowadzą już tylko 3:2.

14:20 – Curling – Szwajcarzy w ósmej partii odrobili tylko jeden punkt straty. Duńczycy dwa, a Norwegowie wyrównali stan meczu.

14:15 – Hokej na lodzie – Więcej emocji w drugim spotkaniu. Szwajcarzy za sprawą Simona Mosera wyrównują. 1:1.

14:14 – Kombinacja norweska – Szczepan Kupczak przybiega do mety na 25. miejscu. Paweł Słowiok kończy na 29. pozycji, a Adam Cieślar  na 33. Wojciech Marusarz nie ukończył rywalizacji.

14:11 – Hokej na lodzie – Miro Heiskanen, 3:0. Finowie pewnie zmierzają w stronę olimpijskiego ćwierćfinału.

14:10 – Kombinacja norweska – Ależ finisz Niemców, zajęli oni całe podium. Mistrzem olimpijskim został Johannes Rydzek, drugi był Fabian Riessle, a trzeci mistrz ze skoczni normalnej Eric Frenzel.

14:07 – Kombinacja norweska – Szczepan Kupczak spada na 21. pozycje. Paweł Słowiok wciąż na 32. miejscu, Adam Cieślar 36. Wojciech Marusarz zszedł z trasy.

14:05 – Hokej na lodzie – Ponownie Petri Kontiola i Finowie prowadzą już 2:0.

14:05 – Kombinacja norweska – Na czele w tej chwili grupa siedmiu zawodników. To pomiędzy nimi rozegra się walka o medale.

14:03 – Bobsleje – Zaczynamy drugi ślizg dwójek pań. Załogi jadą w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc, więc na początek Nigeryjki, na koniec Amerykanki.

14:00 – Curling – W siódmym endzie Amerykanie zdobyli trzy punkty, Włosi jeden, a Duńczycy przenieśli prawo do ostatniego zagrania na następną partię.

14:00 – Kombinacja norweska – Szczepan Kupczak biegnie na 16. miejscu. Paweł Słowiok jest wciąż na 32. pozycji, Adam Cieślar zajmuje 36. miejsce.

13:59 – Hokej na lodzie – Po pierwszej tercji Finowie prowadzą z Koreńaczykami, a Niemcy że Szwajcariami 1:0.

13:58 – Kombinacja norweska- Na półmetku wciąż na czele Watabe Z Riiberem. Ich przewaga wynosi już tylko dziesięć sekund nad grupką pościgową.

13:55 – Kombinacja norweska – Po 2,5 km sytuacja na czele bez zmian. Szczepan Kupczak spadł na 13. lokatę, Paweł Słowiok utrzymuje 32. miejsce. Słabo biegnie Adam Cieślar. W tej chwili jest 35., a Wojciech Marusarz 43.

13:50 – Kombinacja norweska – Na trasie są już wszyscy Polacy. Na czele biegu dwójka zawodników: Watabe z Riiberem, a za nimi grupa trzech Niemców i Austriak.

13:45 – Curling – Szwajcarzy zmniejszają stratę do Amerykanów o punkt i przegrywają po sześciu endach 3:4.

13:45 – Kombinacja norweska – Na trasę ruszył już lider Akito Watabe. A za nim kolejni zawodnicy.

13:41 – Curling – W szóstym endzie Włosi wyrównują stan meczu z Norwegami na 2:2, a Japończycy o dwa punkty powiększają prowadzenie nad Duńczykami na 5:2.

13:40 – Kombinacja norweska – Za pięć minut na trasę biegu ruszą kombinatorzy.

13:28 – Biathlon – Polacy kończą ostatecznie na 16. pozycji, ze startą blisko czterech minut do Francji. Szkoda, bo przez 3/4 dystansu wszystko wyglądało przynajmniej nieźle.

13:27 – Bobsleje – Po pierwszym ślizgu na prowadzeniu Amerykanka Elana Meyers-Taylor, o 0.02 sek wyprzedza Mariamę Jamankę z Niemiec, o 0.07 sek swoją koleżankę Jamie Greubel-Poser i o 0.11 sek Stephanie Schneider z Niemiec. Humphries jest piąta. O 14 ślizg numer 2.

13:25 – Curling – Na półmetku Japończycy prowadzą z Duńczykami 3:2, Norwegowie z Włochami 2:1, a Amerykanie ze Szwajcarami 4:2.

13:25 – Biathlon – Złota Francja,srebrna Norwegia, a brąz po sprinterskim finiszu dla reprezentacji Włoch. Niemcy, którzy prowadzili praktycznie przez całą rywalizację, ostatecznie kończą ją tuż za podium.

13:22 – Biathlon – Nieco lepiej, bo tylko z jednym dobieraniem strzelał w stójce Grzegorz Guzik. Polak biegnie na 16. miejscu i zapewne tak zakończy się dla nas ta rywalizacja.

13:19 – Biathlon – Fourcade już przed strzelnicą wyprzedził Pfeifera. Bezbłędne strzelanie Francuza da reprezentacji Trójkolorowych złoto w dzisiejszej sztafecie mieszanej! Karna runda Niemców spycha ich do walki o brąz z Włochami. Na drugim miejscu Norwegowie.

13:19 – Hokej na lodzie – Trafiają też Finowie. Petri Kontiola i Suomi już w piątej minucie wychodzą na prowadzenie.

13:15 – Biathlon – Niestety trzy razy dobierał Grzegorz Guzik na pierwszym strzelaniu. Spadamy już na odległą, 15. lokatę.

13:15 – Hokej na lodzie – I trafiają Niemcy! A konkretnie Leonhard Pfoderl. 1:0.

13:14 – Hokej na lodzie – Fatalny początek Szwajcarów, już w dziewiątej sekundzie kara 5+20 dla Cody’ego Almonda i będą mieli szansę Niemcy na objęcie prowadzenia.

13:13 – Biathlon – Dwa dobierania Arnda Pfeifera! Niemiec utrzyma prowadzenie, ale tuż za nim jest już bezbłędny Martin Fourcade!

13:10 – Hokej na lodzie – Ostatnie dwa spotkania 1/8 finału przed nami. Gospodarze mierzą się z Finami, a Szwajcarzy walczą z Niemcami.

13:08 – Curling – Na jednopunktowe prowadzenia po czwartym endzie wychodzą Szwajcarzy i Norwegowie, a stratę do jednego punktu zmniejszają Duńczycy.

13:08 – Biathlon – Stracił jeszcze dwie lokaty Andrzej Nędza-Kubiniec. Grzegorz Guzik na ostatniej zmianie walczyć będzie o awans z 12.miejsca.

13:06 – Bobsleje – Broniącą tytułu Kanadyjkę wyprzedzają jeszcze Maria Jamanka z Niemiec i druga z Amerykanek Jamie Greubel-Poser.

13:05 – Biathlon – Niemcy przed ostatnią zmianą o prawie 40 sekund wyprzedzają Francję. Nieznacznie dalej Włosi, Norwegowie i Białorusini.

13:03 – Bobsleje – Uuuuu. Elana Meyers-Taylor szybsza od Kailie Humphries w pierwszym ślizgu o 0.2 sek. To dużo jak na bobsleje.

13:02 – Biathlon – Znów bardzo dobrze strzelał Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak dobierał tylko raz i utrzymał 10. miejsce, które na pewno dowieziemy do końca trzeciej zmiany, bo rywale daleko za naszymi plecami.

12:57 – Biathlon – Słabiej biegnie jednak nasz reprezentant. Nędza-Kubiniec dał się wyprzedzić pięciu zawodnikom i jest w tej chwili na 10.pozycji.

12:55 – Biathlon – Andrzej Nędza-Kubiniec! Szybko i pewnie strzelał Polak i jesteśmy na piątym miejscu. Tak wysoko jeszcze dziś nie byliśmy!

12:53 – Biathlon – Znakomite strzelanie Erika Lessera, który tym samym powiększy przewagę Niemców nad Włochami i Białorusią.

12:51 – Curling – Norwegowie i Amerykanie wyrównują stan meczu, a Japończycy wychodzą na prowadzenie 3:1.

12:48 – Biathlon – Kamila Żuk oddaje sztafetę Andrzejowi Nędzy-Kubińcowi na 7. lokacie. Polak będzie biegł wspólnie z reprezentantami Finlandii i Ukrainy. Prowadzą Niemcy, przed Włochami i Norwegią.

12:47 – Short track – Jeszcze większe emocje w finale A, w którym wystąpiły Chinki, Kanadyjki, Koreanki i Włoszki! Były upadki, przepychanki i walka do ostatnich metrów. Po długiej naradzie sędziowie zdyskwalifikowali i pozbawili medali ekipy z Kanady i Chin! Mistrzyniami olimpijskimi zostały Koreanki, srebrne medale trafiły do Włoszek, które finiszowały dopiero na czwartej pozycji, a brąz wywalczyły Holenderki, które były najlepsze w finale B! Niesamowite!

12:46 – Bobsleje – Na Alpensia Sliding Centre za chwilę zaprezentuje się dwadzieścia duetów pięknych pań w swoich błyszczących, mknących bobach. Pytanie jest jedno – czy Kailie Humphries wywalczy trzecie olimpijskie złoto? Najbardziej zagrożą jej Amerykanki i Niemki. Kolejna konkurencja bobslejowa na start!

12:44 – Biathlon – Dwa dobierania Kamili Żuk. Słabo strzelały jednak wszystkie sztafety i Polacy utrzymują znakomite, szóste miejsce. Słabe strzelanie Włoszki Wierer daje prowadzenie sztafecie niemieckiej.

12:40 – Curling – Po dwóch endach we wszystkich meczach 1:0 – prowadzą Szwajcarzy, Włosi i Duńczycy.

12:40 – Biathlon – Rewelacyjnie biegnie Żuk! Odrabia straty do prowadzącej Wierer i jest już szósta!

12:37 – Short track – Niesamowicie szybki bieg w finale B sztafet! Holenderki w składzie: Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven i Jorien ter Mors pobiły rekord świata! Na drugim miejscu finiszowały Węgierki.

12:36 – Biathlon – Długo mierzyła Kamila Żuk, ale strzelała bezbłędnie. Jesteśmy na dobrym, ósmym miejscu, które powinniśmy nieco poprawić, bo młoda Polka biegnie dzisiaj bardzo dobrze. Na prowadzeniu Włoszki po świetnym strzelaniu Dorothei Wierer.

12:32 – Biathlon – Świetnie strzelała i świetnie pobiegła dziś Magda Gwizdoń. Polka oddaje sztafetę debiutującej Kamili Żuk na siódmym miejscu. Po 1/4 dystansu prowadzą Włochy, przed Niemcami i Francją.

12:28 – Short track – Bartosz Konopko w ćwierćfinale zmierzy się natomiast z czterema rywalami: Chińczykiem Ziwei Renem, Olimpijczykiem z Rosji Aleksandrem Szulginowem, Węgrem Shaolinem Sandor Liu i Kazachem Denisem Nikishą. Tymczasem na torze lodowym za moment zobaczymy finały sztafet kobiecych na dystansie 3000 m. Najpierw rozegrany zostanie finał B z udziałem Holenderek, Węgierek, Japonek i Olimpijek z Rosji.

12:27 – Biathlon – Świetne, szybkie, bezbłędne strzelanie Magdy Gwizdoń w stójce! Polska przesuwa się na ósme miejsce. Prowadzą Włochy, nieznacznie przed reprezentacją Niemiec.

12:25 – Biathlon – Gwizdoń na pierwszym strzelaniu dobierała tylko raz i plasuje się na dziesiątym miejscu. Sporo bezbłędnych sztafet, które wspólnie prowadzą ten bieg.

12:24 – Biathlon – Ruszyła już rywalizacja w sztafecie mieszanej. Dla naszych pań jest to walka o jedno wolne miejsce w sztafecie, panowie kończą tym występem zmagania na igrzyskach w Pjongczangu.

12:22 – Short track – Magda Warakomska w ćwierćfinale trafiła na niezwykle wymagające rywalki. Polka wystąpi w czwartek w trzecim biegu razem z Koreanką Minjeong Choi, Chinką Chunyu Qu i Holenderką Larą Van Ruijven.

12:18 – Short track – Ostatnia czwórka ćwierćfinalistów na dystansie 500 m to Koreańczyk Daehoeon Hwang, Japończyk Keita Watanabe, Węgier Shaolin Sandor Liu i Chińczyk Tianyu Han. Z rywalizacji odpadli m.in. dwaj medaliści IO w Pjongczangu: Amerykanin John-Henry Krueger i Olimpijczyk z Rosji Siemion Jelistratow.

12:18 – Curling – Duńczycy zdobywają jeden punkt w pierwszym endzie, natomiast w pozostałych meczach premierowe odsłony wyzerowane.

12:13 – Short track – Z szóstego biegu również trzech zawodników awansuje do kolejnej fazy. Najszybszy był Węgier Shaoang Liu, drugie miejsce zajął Japończyk Ryosuke Sakazume, a awansowany przez sędziów został Kazach Abzal Ażgalijew. Karę za nieprzepisową jazdę otrzymał Olimpijczyk z Rosji Paweł Sitnikow.

12:06 – Short track – Czwarty bieg wygrał Koreańczyk Hyojun Lim przed Holendrem Daanem Breeuwsmą, natomiast w piątym wyścigu doczekaliśmy się niespodzianki – z rywalizacji odpadł jeden z faworytów, ukarany przez sędziów Holender Sjinkie Knegt. Dalej awansowali trzej jego rywale: Chińczyk Ziwei Ren, Olimpijczyk z Rosji Aleksandr Szulginow i Kazach Nurgergen Żumagazijew.

12:05 – Biathlon – Za około dziesięć minut rozpocznie się pierwsza drużynowa konkurencja w biathlonie, czyli sztafeta mieszana. Polacy pobiegną w składzie Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk, Andrzej Nędza-Kubiniec i Grzegorz Guzik.

12:05 – Curling – Przed nami przedostatnia sesja turnieju panów. Na lód wychodzą Szwajcarzy i Amerykanie, Norwegowie i Włosi oraz Japończycy i Duńczycy.

12:05 – Kombinacja norweska – Zakończyły się skoki. Pierwsze miejsce zajmuje Japończyk Akito Watabe (134 m), drugi jest Norweg Jarl Magnus Ribber (139 m), a trzeci Austriak Wilhelm Denifl (137,5 m). Tuż za podium plasują sie bardzo groźni Niemcy. Różnice są niewielkie. Na trasie biegu zapowiada się pasjonująca walka. Szczepan Kupczak na trasę ruszy jako dwunasty ze strata 1:07. Paweł Słowiok  jest 32. (3:03), Adam Cieślar 33. (3:16), a Wojciech Marusarz 39. (3:46).

12:01 – Short track – Szybko toczy się rywalizacja na 500 m. W ćwierćfinałach są już: Samuel Girard (Kanada) i Roberts Zvejnieks (Łotwa) z 2. biegu, Seo Yira (Korea Płd.) i Dylan Hoogerwerf (Holandia) z 3. biegu.

11:59 – Short track – Szybko toczy się rywalizacja na 500 m. W ćwierćfinałach są już: Samuel Girard (Kanada) i Roberts Zvejnieks (Łotwa) z 2. biegu, Seo Yira (Korea Płd.) i Dylan Hoogerwerf (Holandia) z 3. biegu.

11:59 – Kombinacja norweska – Niemcy będą bardzo groźni. Johanes Rydzek skoczył 133,5 metra i jest czwarty, Fabian Riessle tuz za nim po skoku na 130,5 m. Z walki o medale wypada obrońca tytułu Joergen Graabak. Skoczył tylko 119, 5 m i jest 18.

11:55 – Kombinacja norweska – Zaczęło się dalekie skakanie. Norweg Jarl Magnus Ribber skacze 139 metrów i prowadzi. Jeden z głównych faworytów Eric Frenzel też daleko 136,5 m i trzecie miejsce.

11:51 – Short track – Świetnie prezentują się dziś nasi łyżwiarze na krótkim torze! Bartosz Konopko również awansuje do ćwierćfinałów! Polak świetnie wystartował, szybko zajął miejsce za plecami Chińczyka Wu i na drugiej pozycji dojechał do mety! Ogromne brawa!

11:50 – Kombinacja norweska – Coraz lepsi zawodnicy na starcie. Austriak Wilhelm Denifl prowadzi po bardzo dobrym skoku na 137, 5 m. Prowadzi ze sporą przewagą, ponad 40 sekund.

11:44 – Kombinacja norweska – Maxime Laheurte wskakuje przed Szczepana Kupczaka, spychając go na trzecie miejsce. Francuz skoczył 128, 5 metra i o dwie sekundy wyprzedza Polaka. Pozostali Polacy: Paweł Słowiok jest 20., Adam Cieślar 21., a Wojciech Marusarz 27.

11:40 – Short track – Po krótkiej przerwie wrócimy na lód na kwalifikacje na dystansie 500 m mężczyzn. Już w pierwszym biegu zobaczymy Bartosza Konopko. Rywalami Polaka będą Australijczyk Andy Jung, Chińczyk Dajing Wu, Amerykanin Aaron Tran i Francuz Thibaut Fauconnet. Życzymy, by Bartek poszedł w ślady Magdy Warakomskiej i również wywalczył awans do ćwierćfinałów!

11:37 – Kombinacja norweska – Japończyk Go Yamamoto wylądował na 127,5 m. Jednak słabszy wiatr i niższa belka startowa sprawiają, że wyprzedza Szczepana Kupczaka o 10 sekund.

11:34 – Short track – Grono ćwierćfinalistek uzupełniają Koreanka Alang Kim i Kanadyjka Marianne St Gelais z siódmego biegu oraz nalepsze w ósmym wyścigu: Kim Boutin z Kanady i Hitomi Saito z Japonii. Magdalena Warakomska uzyskała dziś 9. czas kwalifikacji. Wyścigi ćwierćfinałowe na dystansie 1000 m kobiet odbędą się w czwartek.

11:33 – Kombinacja norweska – Japończyk Hideaki Nagai osiąga 134 metry. Ma jednak odjęte ponad 17 punktów za wiatr i nie wyprzedza Szczepana Kupczaka. Bernhard Gruber (Austria) skacze 133,5 metra, ale zalicza upadek i jest na ósmym miejscu.

11:29 – Short track – W szóstym biegu dwie dyskwalifikacje: dla Niemki Anny Siedel i Olimpijki z Rosji Sofii Prosfirnowej. Do 1/4 awansowały Chinka Jinyu Li i Holenderka Yara Van Kerkhof.

11:29 – Kombinacja norweska – Brawo Szczepan Kupczak!!! Polak skoczył 129,5 metra i objął prowadzenie z przewagą 56 sekund na Viktorem Pasichnykiem z Ukrainy.

11:26 – Kombinacja norweska – Paweł Słowiok osiąga 119,5 m, co aktualnie plasuje go na szóstej pozycji, tuż przed Adamem Cieślarem. Do lidera traci równo minutę.

11:22 – Short track – Duże emocje w piątym biegu! Upadek Elise Christie zaraz po starcie i przerwany bieg. Po wznowieniu rywalizacji Magda Warakomska pięknie walczyła o awans do ćwierćfinału, ale ostatecznie minęła linię mety na trzeciej pozycji – za Holenderką i Brytyjką. Jednak sędziowie dopatrzyli się błędu Christie i ukarali ją żółtą kartką, dzięki czemu Magda awansowała dalej i wystąpi w ćwierćfinale! Brawo!

11:17 – Kombinacja norweska – Będą problemy z płynnym przeprowadzeniem konkursu skoków. Po raz kolejny w czasie tych igrzysk w rywalizację ingeruje wiatr.

11:15 – Short track – W czwartym biegu triumfuje Włosza Arianna Fontana przed Kanadyjką Valerie Maltais. Za moment Magda Warakomska, trzymamy kciuki! Rywalkami Polki będą Holenderka Lara Van, Brytyjka Elise Christie i Węgierka Andrea Keszler.

11:14 – Short track – Dwa kolejne biegi za nami. W cwierćfinałach są już Koreanka Minjeong Choi, Chinka Chunyu Qu, Holenderka Suzanne Schulting, i Olimpijka z Rosji Jekaterina Jefremienkowa.

11:12 – Kombinacja norweska – Drugi nasz zawodnik Adam Cieślar wskakuje przed swojego rodaka i jest drugi po skoku na odległość 119 m. Jego strata do lidera wynosi 1:02. To też dobry występ naszego reprezentanta.

11:09 – Short track – Jako pierwsze do ćwierćfinałów na dystansie 1000 m kobiet kwalifikują się Koreanka Sukhee Shim i Francuzka Veronique Pierron.

11:07 – Kombinacja norweska – Za sobą swoją próbę ma już pierwszy z Polaków Wojciech Marusarz. Osiągnął 114 m i jest drugi po skokach pięciu zawodników ze stratą 1:31 do lidera Czecha Ondreja Pazouta (124,5 m). Był to najlepszy skok Polaka jaki oddał w Pjongczangu, a więc jego występ można uznać za przyzwoity.

11:02 – Short track – Rozpoczęły się już wyścigi eliminacyjne kobiet na 1000 m. Przed nami osiem biegów, z każdego dwie najszybsze łyżwiarki awansują do ćwierćfinałów. W piątym wyścigu zobaczymy Magdę Warakomską. Polka ma za sobą już dwa starty w Pjongczangu – zajęła miejsce 20. w wyścigu na 1500 m i 28. na 500 m. Liczymy, że dziś uda się poprawić tamte osiągnięcia – Polka jest aktualną mistrzynią Polski na dystansie 1000 m i jest to dla niej najważniejszy start w Korei.

11:00 – Kombinacja norweska – Rywalizacja rozpoczęta. Pierwszy zawodnik Włoch Lukas Runggaldier uzyskał 110 metrów.

10:58 – Short track – Przenosimy się na tor lodowy Gangneung, gdzie właśnie rozpoczynają się zmagania w short tracku. Na dziś przewidziano rywalizację w trzech konkurencjach: kwalifikacjach w wyścigu na 1000 m kobiet, kwalifikacjach 500 m mężczyzn oraz walkę o medale w sztafetach kobiet na 3000 m. W eliminacjach zaprezentuje się dwójka Polaków: Magdalena Warakomska i Bartosz Konopko.

10:57 – Hokej na lodzie – Norwegia w ćwierćfinale!!! Czwarta minuta dogrywki, strzał Alexandra Bonsaksena, krążek w siatce, chwila niepewności, bo sędziowie muszą sprawdzić, czy kilka sekund przed strzałem nie było przewinienia jednego z Norwegów, jednak nie, bramka uznana, radość Norwegów, smutek Słoweńców…

10:55 – Kombinacja norweska – Już za chwilę początek skoków do kombinacji. Na starcie czwórka Polaków: Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Adam Cieślar i Wojciech Marusarz.

10:47 – Hokej na lodzie – Po 60 minutach gry nadal nie wiem czy Słowenia czy Norwegia zagra w ćwierćfinale igrzysk. W regulaminowym czasie obie drużyny strzeliły po jednej bramce, mamy więc dogrywkę, którą Słoweńcy rozpoczną w przewadze jednego zawodnika.

10:37 – Hokej na lodzie – Wycofały Japonki bramkarkę na ostatnie minuty trzeciej tercji, ale to nic im nie dało. Szwajcaria z piątym miejscem na igrzyskach!

10:18 – Hokej na lodzie – Remis! Norwegowie wyrównują po bramce Tommiego Kristiansena i asyście Martina Roymarka.

09:59 – Hokej na lodzie – Pomimo wielu okazji, kar indywidualnych w drugich tercjach meczów Szwajcaria – Japonia o 5. miejsce kobiet i Słowenia – Norwegia o wejście do ósemki turnieju mężczyzn bramek nie oglądaliśmy. Tak więc nadal Szwajcarki i Słoweńcy są o jedną bramkę bliżej wygranych.

09:31 – Hokej na lodzie – Kilka minut drugich części gry nie przyniosły zmiany wyników.

09:11 – Hokej na lodzie – Na obu lodowiskach zakończyły się pierwsze tercje. I na obu mamy wyniki po 1:0. Słoweńcy w taki stosunku prowadzą z Notrwegami, a Szwajcarki z Japonkami. Będą jeszcze emocje w obu potyczkach.

08:56 – Hokej na lodzie – Mamy i pierwszą bramkę w meczy mężczyzn. Jan Urbas wykorzystuje grę w przewadze i przy asyście Jana Mursaka daje Słoweńcom jednobramkowe prowadzenie.

08:46 – Curling – Amerykanki nie zdołały odrobić strat i przegrywają z Koreankami 6:9.

08:45 – Curling – Skończył się też mecz Brytyjek z Japonkami – Azjatki wygrały za punkt ostatnią partię, ale w sumie przegrały 6:8.

08:45 – Hokej na lodzie – Mocne otwarcie Szwajcarek – indywidualna akcja Eveliny Raselli i jest już 1:0 w 4 minucie gry.

08:44 – Curling – Chinki zdobywają punkt w ostatniej partii i wygrywają cały mecz z Kanadyjkami 7:5.

08:40 – Hokej na lodzie – Równolegle rozpoczynają się dwa mecze. W turnieju kobiet o piąte miejsce zagrają Szwajcaria i Japonia, zaś o awans do ćwierćfinału turnieju mężczyzn bój stoczą Słoweńcy i Norwegowie.

08:35 – Curling – Trzypunktową przewagę przed ostatnią partią mają też Koreanki, które wygrały w dziewiątej partii z Amerykankami 2:0.

08:32 – Curling – Partia dziewiąta przejęta przez Brytyjki za punkt i mają trzy oczka przewagi przed ostatnim endem.

08:25 – Curling – Kanadyjki z jednym punktem w przedostatniej partii i wciąż przegrywają z Azjatkami (5:6).

08:19 – Curling – Amerykanki z dwoma punktami w partii ósmej, wciąż jednak mają punkt straty do gospodyń.

Otrzymaliśmy także informację o przeniesieniu finałowej rywalizacji w big air’u kobiet. Zmagania, które pierwotnie miały odbyć się w piątek zostaną przeprowadzone dzień wcześniej, czyli w czwartek.

08:16 Curling – Chinki i Szkotki zdobywają po punkcie w ósmych endach, podwyższając swoje prowadzenie.

08:06 – Curling – Koreanki powiększają przewagę o punkt i prowadzą po siedmiu endach 7:4.

08:00 – Curling – Siódmy end meczu Kanada-Chiny został wyzerowany, natomiast w spotkaniu Brytyjek z Japonkami Azjatki zdobyły dwa punkty

07:51 – Curling – Amerykanki z punktem w szóstej partii, przegrywają na tym etapie meczu z Koreankami 4:6.

07:48 – Curling – Kanadyjki odrobiły punkt straty, ale wciąż jednym oczkiem przegrywają z Chinkami. Brytyjki natomiast wyszły na trzypunktowe prowadzenie z Japonkami.

07:31 – Curling – Koreanki zdobyły w piątym endzie cztery punkty i prowadzą 6:3.

07:28 – Curling – Półmetek osiągnęły mez Kanada-Chiny (3:5) i Wielka Brytania-Japonia (3:3).

07:22 – Narciarstwo dowolne – Poznaliśmy 12-osobowy skład finału. Kwalifikacje halfpipe’u zdominowali Amerykanie, które zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Aaron Blunck przed Alexem Ferreirą oraz Torinem Yaterem – Wallacem. Ostatnim zawodnikiem, który uzyskał awans jest Austriak Andreas Gohl.

07:10 – Curling – Kanadyjki w czwartym endzie zdobywają dwa punkty i wychodzą na prowadzenie, Koreanki odrabiają punkt straty, a Brytyjki wyrównują stan meczy z Japonkami.

06:55 – Narciarstwo dowolne – Połowa drugiego przejazdu za nami. Nastąpiła zmiana lidera. Kapitalnym występem popisał się Amerykanin Aaron Blunck i prowadzi z wynikiem 94,40 pkt. Na czele w tej chwili trzej Amerykanie: Blunck, Ferreira i Yater – Wallace. David Wise poprawił się i okupuje ósme miejsce z notą 79,60 pkt.

06:54 – Curling – W trzecich endach Brytyjki i Kanadyjki zmniejszyły stratę o punkt, natomiast Amerykanki podwyższyły prowadzenie o jedno oczko.

06:37 – Curling – Koreanki odrobiły punkt straty, natomiast Chińki wyszły na prowadzenie 2:0 , a Japonki na 3:1.

06:30 – Narciarstwo dowolne – Helwet opuszcza pipe’a w asyście trenera i służb medycznych przy brawach publiczności. Wydaje się, że ma problemy z prawym kolanem i jest bardzo oszołomiony.

06:26 – Narciarstwo dowolne – Poważny upadek Szwajcara Joela Gislera. Helwet nie może podnieść się z pipe’a…

06:24 – Hokej na lodzie – wygrywają Amerykanie 5:1 i to oni zmierzą się z Czechami w ćwierćfinale! Słowacy natomiast jako pierwsi żegnają się z marzeniami o medalu olimpijskim.

06:22 – Curling – 0:0 w meczu Kanada-Chiny, punkt w pierwszej partii zdobyły Brytyjki, a dwa Amerykanki.

06:21 – Hokej na lodzie – Ryan Donato dobija Słowaków. Bramka na 5:1 i już nic złego się tu Amerykanom nie przydarzy.

06:19 – Hokej na lodzie – Zakończył się tymczasem mecz o 7. miejsce w turnieju pań. Szwedki pokonują Zjednoczoną Reprezentację Korei 6:1, gospodynie kończą więc turniej olimpijski na ostatniej pozycji.

06:18 – Narciarstwo dowolne – Pierwszy przejazd kwalifikacyjny za nami. Na czele nic się nie zmieniło – nadal prowadzi Amerykanin Alex Ferreira. Drugi z faworytów do złota, David Wise, zajmuje dopiero 21. miejsce. Reprezentant Stanów Zjednoczonych musi uzyskać minimum 55 pkt, by myśleć o awansie do finału. Niewątpliwie stać go na taki rezultat

06:07 – Curling – Rozpoczęła się jedyna dziś sesja turnieju pań .a lodzie tylko trzy mecze – Kanada-Chiny, USA-Korea Południowa i Wielka Brytania-Japonia.

06:05 – Hokej na lodzie – Chyba jednak Amerykanie. Na dziesięć minut przed końcem ponownie trzybramkowe prowadzenie daje hokeistom zza oceanu Garrett Roe. 4:1, to już będzie Słowakom naprawdę trudno odrobić.

05:51 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy trzecią tercję! Amerykanie czy Słowacy?

05:48 – Narciarstwo dowolne – Połowa pierwszych przejazdów za nami. Na prowadzeniu zgodnie z przewidywaniami Amerykanin Alex Ferreira z notą 92,60 pkt. Nieudany występ ma za sobą Inny z faworytów David Wise, który przy ostatnim skoku zaliczył upadek i zajmuje dopiero w tej chwili 12 miejsce.

05:36 – Hokej na lodzie – Koniec drugiej tercji. Amerykanie na dwadzieścia minut przed końcem prowadzą 3:1 i gdyby tak to się zakończyło – to oni zagrają z Czechami o półfinału turnieju olimpijskiego.

05:33 – Hokej na lodzie – Walczą Słowacy! 37. minuta, Peter Ceresnak zdobywa bramkę dla naszych południowych sąsiadów i Amerykanie prowadzą już „tylko” 3:1.

05:30 – Hokej na lodzie – U pań tymczasem dobiegła już końca druga tercja. Szwedki prowadzą 3:1 i pewnie zmierzają po siódme miejsce w turnieju olimpijskim. Marne to jednak pocieszenie dla drużyny, która z pewnością mierzyła tutaj w medal.

05:26 – Hokej na lodzie – 3:0! Mark Arcobello i Amerykanie coraz bliżej olimpijskiego ćwierćfinału.

05:24 – Łyżwiarstwo figurowe – Srebro wędruje do Francuzów, brąz do Amerykanów, a Polacy kończą zmagania na dobrym, 14. miejscu.

05:22 – Łyżwiarstwo figurowe A jednak złoto dla Kanady! Tessa Virtue i Scott Moir przegrali co prawda program dowolny, ale w łącznej nocie biją rekord świata 206,07 pkt i zdobywają złoto po ośmiu latach przerwy!

05:15 – Narciarstwo dowolne – Rozpoczynamy kolejną konkurencję narciarstwa dowolnego na tych igrzyskach. Tym razem będzie to halfpipe mężczyzn. Na starcie kwalifikacji stanęło 27 zawodników. Jako pierwszy zaprezentuje się Ftancuz Thomas Krief.

05:12 – Łyżwiarstwo figurowe – Znowu nie wytrzymali presji Madison Hubbel i Zachary Donohue. Amerykanie po raz kolejny będąc blisko medalu popełniają błędy w programie dowolnym i dobrowolnie oddają brąz w ręce rodzeństwa Shibutanich, A dla kogo złoto? Dowiemy się za moment

05:07 – Hokej na lodzie – Podwójna kara dla Słowaków – w tym samym momencie wykluczeni Nagy i Cajkovsky, gramy 5 na 3 i mamy drugą bramkę dla Amerykanów! Jej autorem James Wisniewski. Ależ początek drugiej tercji w wykonaniu hokeistów zza oceanu!

05:05 – Łyżwiarstwo figurowe – Absolutnie magiczny występ Gabrielli Papadakis i Guillaume Cizerona! Ich „Sonata księżycowa” bije rekord świata wynikiem 123,35 pkt! Jest też rekord świata w łącznej nocie – 205,28 pkt. To może być złoto!

05:03 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy drugą tercję bramką dla Amerykanów! Ryan Donato wyprowadza wicemistrzów olimpijskich z Vancouver na prowadzenie.

04:56 – Łyżwiarstwo figurowe – Czy to był atak na podium?! Genialny występ do utworu „Paradise” zespołu Coldplay amerykańskiego rodzeństwa Shibutanich. Maia i Alex notują łączny wynik 192,59 pkt i przed startem trzech najlepszych par tańca krótkiego będą liderami.

04:49 – Łyżwiarstwo figurowe – Nie będzie medalu dla Włochów. Doświadczeni Anna Cappellini i Luca Lanotte z wynikiem 184,91 pkt plasują się na drugim miejscu i trudno oczekiwać by na zakończenie swojej kariery byli mistrzowie świata stanęli na olimpijskim podium.

04:43 – Hokej na lodzie – Koniec pierwszej tercji, w której bramek nie oglądaliśmy – po dwudziestu minutach Amerykanie remisują ze Słowakami 0:0. W meczu o 7. miejsce pań Szwedki wychodzą natomiast na prowadzenie i po pierwszej tercji mamy 2:1 dla Skandynawek.

04:34 – Łyżwiarstwo figurowe – Znakomity występ rosyjskiej pary Jekaterina Bobrowa/Dmitrij Sołowiew! Zawodnicy z Rosji zgłaszają tym samym swoje aspiracje do walki o medale. Przed startem ostatniej grupy to właśnie oni prowadzą z wynikiem 186,92 pkt.

04:30 – Hokej na lodzie – Połowa pierwszej tercji za nami, na razie bez bramek. W meczu o 7. miejsce pań Szwedki remisują tymczasem z Koreankami 1:1.

04:27 – Łyżwiarstwo figurowe – Fatalny błąd duetu Madison Chock/Evan Bates. Amerykanie zaliczają dość niefortunny upadek w piruecie parowym i spadną w klasyfikacji dwóch przejazdów. Liderami po bezbłędnym programie są Kanadyjczycy Kaitlyn Weaver/Andrew Poje (181,98 pkt).

04:11 – Łyżwiarstwo figurowe – Rywalizację rozpoczęły już duety zgrupy trzeciej, zajmujące na półmetku miejsca 6-10. Liderowanie stawce objęli Kanadyjczycy Pipier Gilles/Paul Poirier z rezultatem łącznym 176,91 pkt

04:10 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy rywalizację w fazie play-off turnieju hokeistów! Przed nami pierwszy mecz 1/8 finału i spotkanie Amerykanów ze Słowakami. Na zwycięzcę tego meczu czeka już w ćwierćfinale drużyna czeska. Równolegle rozgrywany będzie również mecz o 7. miejsce w turnieju pań pomiędzy Szwedkami a Zjednoczoną Reprezentacją Korei.

03:55 – Narciarstwo dowolne – Cassie Sharpe z Kanady mistrzynią olimpijską w narciarskim halfpipe (95,80 pkt.). Srebrny medal dla Francuzki Marie Martinod (92,60 pkt.), a brązowy dla Brity Sigourney ze Stanów Zjednoczonych (91,60 pkt.).

03:50 – Curling – Gospodarze, ku uciesze miejscowej publiczności ,wygrywają ze Szwajcarami 8:7.

03:36 – Curling – Szwajcarzy wyrównują stan meczu z Koreańczykami na 7:7 przed ostatnią partią.

03:34 – Curling – Kolejny punkt dla Kanadyjczyków i przy stanie 8:4 Japończycy poddają mecz po dziewiątym endzie.

03:33 – Łyżwiarstwo figurowe – Tańce dowolne drugiej grupy nie przyniosły roszad w porównaniu do tańca krótkiego. Na prowadzeniu aktualnie Włosi, przed Hiszpanami i Rosjanami. Polacy na miejscu czwartym. Po przerwie na czyszczenie lodu na tafli pojawi się najlepsza dziesiątka.

03:25 – Łyżwiarstwo figurowe – Zarówno Japończycy, jak i Rosjanie zaprezentowali lepsze programy od naszej pary. Wyniki tańca krótkiego pozwalają nam jednak minimalnie wyprzedzić duet Muramoto/Reed, ale powodują także, że nieznacznie przegrywamy z parą Zagorski/Guerreiro. Polska para na pewno utrzyma jednak 14. lokatę.

03:24 – Narciarstwo dowolne – Po drugim przejeździe pierwsza trójka bez zmian. Sharpe i Martinod nieco poprawiły swoje wyniki i umocniły się na pierwszych dwóch pozycjach. Rozczarowaniem jest póki co postawa Maddie Bowman, która zajmuje ostatnie miejsce.

03:23 – Curling – Szwedzi w dziewiątej partii zdobywają punkt i Włosi decydują się poddać mecz przy stanie 3:7. Tymczasem po ośmiu endach meczu Japonia-Kanada drużyna spod znaku klonowego liścia prowadzi 7:4.

03:19 – Curling – Koreańczycy wygrywają ,ósmą partię za dwa punkty i wychodzą na prowadzenie 7:6 nad Szwajcarami.

03:10 – Łyżwiarstwo figurowe – Czysto! Polacy bez większych uchybień wykonali swój program do muzyki z filmu „Wielki Gatsby”, notując pięć poziomów czwartych. Jedyne zastrzeżenia można mieć do ostatniej sekwencji kroków, ocenionej na poziom drugi. Kaliszek i Spodyriew kończą zmagania z notą 161,35 pkt i są aktualnie na drugim miejscu.

03:05 – Curling – Podczas gdy Koreańczycy i Szwajcarzy zdołali rozegrać tylko siódmą partię (wygraną 1:0 przez Helwetów), W meczu Włochy-Szwecja skończyła się już ósma partia – Szwedzi prowadzą 6:3. W meczu Kanada-Japonia po siedmiu partiach 6:4.

03:00 – Łyżwiarstwo figurowe – Grupę drugą rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia, czyli najlepszej w tej stawce parze Charlene Guignard/Marco Fabbri. Włosi pojechali piękny, liryczny program pozbawiony większych błędów i obejmują prowadzenie z rezultatem 173,47 pkt . Czas na Polaków!

02:55 – Narciarstwo dowolne – Jesteśmy po pierwszym finałowym przejeździe, a na prowadzeniu zgodnie z przewidywaniami Kanadyjka Cassie Sharpe z wynikiem 94,40 pkt.

02:51 – Curling – Po siedmiu endach kończy się mecz Wielka Brytania-Norwegia – Szkoci zdobyli jeszcze jeden punkt i wygrywają 10:3.

02:45 – Łyżwiarstwo figurowe – Sporo błędów w swoich programach popełniły pary z Korei Południowej i Turcji. Ostatecznie wylądują oni w końcówce stawki. Po pierwszej grupie prowadzą zatem Niemcy Lorenz/Polizoakis. My już możemy szykować się na drugą grupę i start biało-czerwonych.

02:44 – Curling – Koreańczycy wyrównują stan meczu ze Szwajcarami, natomiast Szwedzi podwyższają prowadzenie o punkt, Kanadyjczycy o dwa, a Brytyjczycy o trzy.

02:32 – Łyżwiarstwo figurowe – Za nami dwa zupełnie przeciwstawne programy. I o ile dynamiczny „Cabaret” nie przyniósł szczęścia Słowakom Mysliveckova/Csolley, o tyle Kavita Lorenz i Joti Polizoakis ze swoją „Dumą i uprzedzeniem” wysuwają się na prowadzenie. Niemcy uzyskali łączną notę 150,49 pkt.

02:30 – Narciarstwo dowolne – Rozpoczynamy finał halfpipe’u kobiet. Na starcie najlepsza dwunastka wyłoniona po kwalifikacjach. Głównymi faworytkami do medali są Amerykanki Brita Sigourney i Maddie Bowman oraz reprezentanka Kanady Cassie Sharpe.

02:23 – Curling – Po pięciu endach Brytyjczycy prowadzą z Norwegami 6:3, Kanadyjczycy z Japończykami 4:3, Szwedzi z Włochami 5:2, a Szwajcarzy z Koreańczykami 5:4.

02:15 – Łyżwiarstwo figurowe – Inauguracji tańca dowolnego rozpoczęli Francuzi Marie Lauriault i Romain Le Gac. Francuzi kończą olimpijską rywalizację z wynikiem 149,59 pkt. Po naszej parze powinniśmy spodziewać się wyniku o 15-20 punktów lepszego.

02:08 – Łyżwiarstwo figurowe – Przed nami drugi etap rywalizacji par tanecznych. Taniec dowolny zadecyduje o podziale medali i miejscu naszych reprezentantów. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew pojadą dziś ze szczęśliwą siódemką. Przypomnijmy, że liderami zmagań są Kanadyjczycy Tessa Virtue/Scott Moir.

02:06 – Curling – W czwartym endzie po punkcie straty odrabiają Szwajcarzy i Włosi, natomiast Brytyjczycy powiększają prowadzenie o dwa punkty, a Kanadyjczycy o punkt.

01:50 – Curling – Norwegowie z dwoma punktami w partii trzeciej przegrywają już tylko 2:4. Kanadyjczycy też wygrali 2:0 i prowadzą 3:2. Cztery punkty wpadają na konto Koreańczyków – tam już 4:1. Piąty punkt zdobyli natomiast Szwedzi.

01:35 – Curling – I Brytyjczycy, i Szwedzi podwyższyli prowadzenie o punkt. Japończycy zdobyli dwa punkty, a w meczu Koreańczyków ze Szwajcarami padł remis 0:0.

01:20 – Curling – Pierwsze endy na 1:0 lub 3:0 – wysokie zwycięstwa Szwedów i Brytyjczyków, skromniejsze Kanadyjczyków i Szwajcarów.

01:05  – Curling – Czymże innym moglibyśmy rozpocząć, jak nie curlingiem? Na początek cztery mecze męskie – Wielka Brytania-Norwegia, Japonia-Kanada, Korea Południowa-Szwajcaria i Włochy-Szwecja.

01:00 – Jest wtorek, godzina pierwsza w nocy – zaczynamy kolejną relację z Pjongcznagu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password