Pjongczang 2018 – 22 lutego LIVE [ZAPIS RELACJI]

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Organizatorów igrzysk aura zmusiła do istotnych zmian w programie i to zmian „wyprzedzających”. Kilka konkurencji „alpejskich” przeniesione zostało na dziś, czeka nas więc wyjątkowo interesujący czwartek z mnóstwem finałowych rozstrzygnięć. Zapraszamy więc niezmiennie na naszą relację na żywo z wszystkich olimpijskich aren. Już od pierwszej!

Konkurs! Każdego dnia olimpijskiej rywalizacji będziecie mogli powalczyć o kolejne punkty w naszym konkursie! Co więcej najlepszy z Was podczas igrzysk dostanie 15 bonusowych punktów do klasyfikacji generalnej! Jest o co walczyć! Codziennie mamy dla was dwa pytania: jedno typerskie i jedno wiedzowe. Odpowiedzi przesyłajcie, jak zawsze, na adres [email protected] do piątku do godziny 8:00 Powodzenia!

PYTANIA ZNAJDZIECIE TUTAJ:  >>klik<<        AKTUALNA KLASYFIKACJA >>klik<<

PROGRAM DNIA                                                            STARTY POLAKÓW

14:44 – Kończymy na dziś naszą relację na żywo z aren w Pjongczangu – bądźmy szczerzy, z niedosytem, ale też rano nie oczekiwaliśmy zbyt wiele. Zapraszamy na jutro. Do widzenia!

14:41 – Curling – Amerykanie wygrywają za punkt w ostatniej partii i zwyciężają w całym meczu 5:3, awansując do finału. Kanadyjczykom pozostaje gra o brąz ze Szwajcarami.

14:24 – Curling – Ponownie nieudane zagrania kanadyjskiego skipa – tym razem Koe zagrał za mocno i wybijając kamień rywala nie zostawił swojego lepiej ustawionego. Punktował zatem jedynie ustawiony tam wcześniej kamień Kanadyjczyków i przed ostatnią partią drużyna spod znaku klonowego liścia przegrywa 3:4.

14:09 – Curling – Za słabe ostatnie zagranie Kevina Koe i Amerykanie przejmują ósmy end za dwa punkty. Prowadzenie drużyny Johna Shustera 4:2 na dwa endy przed końcem meczu.

14:05 – Curling – Szwajcarzy zdobywają tylko jeden punkt w ósmej partii i przy stanie 3:9 poddają mecz. Szwedzi meldują się w finale i teraz czekają na rywala.

14:00 – Short-track – Mała sensacja w zawodach sztafet! Koreańczycy kończą bieg na czwartym miejscu – złoci Węgrzy, srebrni Chińczycy, brąz dla Kanady.

13:56 – Curling – Szwedzi kolejną partię wygrywają za punkt i prowadzą już 9:2. Finał coraz bliżej Skandynawów.

13:51 – Curling – Drugie z rzędu a trzecie w całym meczu 0:0 – Kanadyjczycy przenoszą prawo do ostatniego zagrania na ósmą partię.

13:42 – Curling – Szwedzi powiększają prowadzenie o kolejne dwa punkty, choć ten drugi zaliczony dopiero po interwencji sędziego z cyrklem.

13:38 – Curling – Szósty end meczu Kanada-USA wyzerowany. Wciąż zatem tam bardzo niski wynik – 2:2.

13:29 – Curling – Amerykanie wyrównują stan meczu z Kanadyjczykami na 2:2 po pięciu endach.

13:27 – Biathlon – Daria Domracheva finiszuje i Białorusinki mistrzyniami olimpijskimi. Srebro dla Szwedek, które atakowały z dalekiej pozycji, a brąz dla Francuzek. Polki powtórzyły swój najlepszy wynik z Turynu czyli 7 miejsce. Pozostaje lekki niedosyt, bo mogło być naprawdę pięknie.

13:25 – Biathlon – Białorusinki zmierzają po złoto, a Polki na siódmym miejscu.

13:20 – Curling – Szwajcarzy odrabiają tylko punkt z tej straty i przegrywają na półmetku ze Szwedami 2:6.

13:15 – Biathlon – Nowakowska dwa dobierania i jesteśmy ns trzecim miejscu. Prowadzi Domracheva przed Bedcond.

13:11 – Biathlon – I ruszyła Weronika Nowakowska z przewagą 8,3 s. nad Francją.

13:08 – Curling – Świetne wybicie Edina warte aż cztery punkty dla Szwedów. Prowadzą oni już 6:1.

13:05 – Biathlon – Drugie strzelanie na tej zmianie i brawo Krystyna Guzik. Prowadzą Buslorusinki, a… na drugim miejscu POLKI!!! z ok. 6 s. straty.

13:02 – Curling – Kanadyjczycy znów wygrywają za jeden punkt i po czterech endach prowadzą 2:1.

12:58 – Biathlon – Po piątym strzelaniu ajj cztery pudła Guzik i karna runda. Prowadzą znowu Włoszki.

12:52 – Biathlon – Polki zmieniły na siódmej pozycji, a na trasę ruszyła Krystyna Guzik. Prowadzą Finki, do których tracimy ok. 25 s.

12:51 – Curling – Wyzerowany trzeci end meczu Szwecja-Szwajcaria.

12:46 – Biathlon – Czwarte strzelanie Świetne strzelanie Magdy Gwizdoń tylko jedno dobieranie i z 11 s. straty jest piąta. Fatalnie strzelały Słowaczki i Finki. Wszystko trwało wyjątkowo długo.

12:47 – Curling – Punkt zdobywają Amerykanie i remisują 1:1.

12:42 – Short-track – W zmaganiach na 1000 metrów złoto trafia do Holenderki Suzanne Schulting, która na mecie wyprzedziła Kanadyjkę Kim Boutin i Włoszkę Ariannę Fontanę. Koreanki kończą zmagania na dwóch ostatnich miejscach.

12:40 – Biathlon – Po pierwszym strzelaniu na tej zmianie prowadzą Słowaczki z Kuzmina przed Norweżkami i Amerykankami. Jedno doładowanie Gwizdoń i Polki bez strat na 7 miejscu. Dwie karne rundy Dorothey Wierer i Włoszki spadły na 13 miejsce.

12:38 – Curling – Szwajcarzy z jednym punktem w drugiej partii, zmniejszają zatem stratę do stanu 1:2.

12:36 – Short-track – Wu Dajing mistrzem olimpijskim na 500 metrów! Chińczyk po fenomenalnym biegu zdobywa złoto z rekordem świata 39,584. Cieszą się gospodarze – srebro dla Deaheona Hwanga, brąz wywalczył Hyojun Lim.

12:35 – Biathlon – Na pierwszej zmianie liderkami Włoszki, przed Amerykankami i Słowaczkami. Półki na 7 miejscu ze stratą 43,7 s. Teraz na trasę ruszyła Magda Gwizdoń.

12:30 – Curling – W drugim endzie Kanadyjczycy zdobywają punkt i otwierają wynik spotkania.

12:28 – Biathlon – Za nami drugie strzelanie, tym razem na stojąco. Niestety dwa doładowania Hojnisz i trochę straci, ale jesteśmy na 13 miejscu. Prowadzą Włoszki. Niemki dopiero 15.

12:22 – Curling – Dwa kamienie szwedzkie w samym środku, a zatem 2:0 wygrywają SKandynawowe w pierwszej partii.

12:20 – Biathlon – Pierwsze strzelanie w pozycji leżącej, Monika Hojnisz tylko jedno dobieranie i 15 miejsce w tej chwili. Na prowadzeniu Włoszki.

12:16 – Curling – W pierwszym endzie meczu Kanada-USA 0:0.

12:12 – Biathlon – Za kilka chwil wystartuje ostatni bieg – sztafeta kobiet 4×6 km. Polki z numerem 9, a zacznie Monika Hojnisz, następnie oglądać będziemy Magdalenę Gwizdoń, potem Krystynę Guzik, a kończyć będzie Weronika Nowakowska. Faworytkami do złota są Niemki.

12:11 – Kombinacja norweska – Polacy dali się wyprzedzić Włochom i dzisiejsze zmagania kończą na 9. miejscu.

12:08 – Kombinacja norweska – Niemcy zdobywają złoty medal. Ze srebra cieszą się Norwedzy, a z brązu Austriacy.

11:56 – Kombinacja norweska – Na ostatnią zmianę Johannes Rydzek ruszył z przewagą minuty nad Austriakiem Mario Seidlem i Norwegiem Joergenem Graabakiem. z walki o medale odpadli Japończycy. Polacy cały czas na ósmej pozycji, ale zbliżają się do nas Włosi i USA.

11:51 – Kombinacja norweska – Niemcy chyba już nie zagrożeni zmierzają po złoto. Bardzo ciekawa walka zapowiada się o pozostałe medale pomiędzy Austrią, Norwegią i Japonią.

11:47 – Kombinacja norweska – Szczepan Kupczak zmienił Wojciecha Marusarza na ósmym miejscu. Polacy maja prawie 4 minuty straty do liderów. Ich przewaga nad dziewiątą drużyna – USA wynosi 33 sekundy.

11:44 – Short-track – Błyskawicznie przechodzimy do biegów półfinałowych na 500 metrów. Niestety dalsze zmagania odbędą się już bez biało-czerwonych.

11:44 – Kombinacja norweska – Fantastycznie pobiegł Niemiec Fabian Riessle. Powiększył przewagę swojej drużyny do 42 sekund nad Austriakami i Norwegami. Na trasę ruszył teraz Eric Frenzel. Polacy otrzymują ósmą pozycję, ale w strefie zmian jeszcze nie pojawił się Wojciech Marusarz.

11:35 – Kombinacja norweska – Po pierwszej zmianie Vinzenz Geiger wyprowadził Niemców na pierwsze miejsce. Fabian Riessle ruszył na trasę z przewaga 12 sekund nad Austriakiem Lukasem Klapferem i Norwegiem Espenem Andersenem. Paweł Słowiok utrzymał ósmą pozycję. Wojciech Marusarz wyruszył ze stratą trzech minut do liderów.

11:31 -Short-track – Ambitnie jechała w tym biegu Polka, przez chwilę jadąc nawet na drugim miejscu. Niestety nasza zawodniczka kończy ostatecznie bieg na trzecim miejscu i nie awansuje do półfinału.

11:27 – Kombinacja norweska – Po 2,5 km na prowadzeniu ekipy Austrii i Niemiec. Za nimi ze stratą 11 sekund biegną Norwedzy i Japończycy.

11:24 – Kombinacja norweska – Na trasę ruszyły już wszystkie sztafety. Przypomnijmy prowadzą Austriacy przed Niemcami i Japończykami. Polacy zajmują 8. miejsce.

11:22 – Short-track – Rozpoczęły się już biegi ćwierćfinałowe pań na dystansie 1000 metrów. W trzecim oglądać będziemy naszą zawodniczkę, Magdalenę Warakomską.

11:18 – Kombinacja norweska – Już za chwilę na trasę biegu ruszą kombinatorzy, by walczyć o medale w konkursie drużynowym.

11:05 – Short track – Niestety Bartosz Konopko nie awansował do półfinału na 500 m. Polak zaliczył upadek i ukończył wyścig na ostatniej pozycji. do dalszej fazy przeszli Chińczyk Ziwei Ren i Węgier Shaolin Sandor Liu.

11:00 – Short-track – Rozpoczęły się już zmagania w short-tracku, gdzie rozdane zostaną dzisiaj ostatnie medale w biegach na 500 metrów mężczyzn i 1000 metrów kobiet.

09:18 – Kombinacja norweska – Po skokach na prowadzeniu reprezentacja Austrii. W bardzo dobrej sytuacji są również  główni faworyci – Niemcy, którzy tracą tylko sześć sekund do liderów. Na trzecie miejsce wskoczyli Japończycy. Ich strata wynosi 19 sekund. Tuż za podium plasują się Norwedzy (+0:27). Polacy na ósmym miejscu ze strata 2:56. Jest to przyzwoite miejsce, ale jego utrzymanie będzie bardzo trudne.

09:08 – Kombinacja norweska – Brawa dla Szczepana Kupczaka! Polak oddał bardzo dobry skok na odległość 130 metrów.

09:05 – Kombinacja norweska – Austria, Norwegia, Niemcy – tak wygląda sytuacja po trzech grupach skoczków. Polacy na ósmym miejscu. Za nami reprezentacje USA i Włoch.

09:00 – Kombinacja norweska – Polacy wyprzedzili Stany Zjednoczone. Na czele w tej chwili Francuzi, drudzy są Czesi, a trzeci Finowie.

08:57 – Kombinacja norweskaPrzyzwoity skok Adama Cieślara, który skoczył 121,5 metra.

08:53 – Kombinacja norweska – Trochę pozmieniało sie na czele po drugiej grupie skoczków. Pierwsze miejsce zajmują Norwegowie, dzięki Jarlowi Magnusowi Riiberowi (133,5 m), drugie Austriacy, a trzecie Niemcy. Polacy wciąż na 9. pozycji.

08:48 – Kombinacja norweska – Na nasze szczęście bardzo słabo skaczą Włosi i w tej chwili sa za nami. Prowadzą Francuzi przed Czechami i USA.

08:42 – Kombinacja norweskaNiestety bardzo słaby skok Pawła Słowioka. Polak uzyskał tylko 107 m.

08:40 – Kombinacja norweska – Za nami pierwsza grupa skoczków. Prowadzą Niemcy za sprawą Erica Frenzela, który skoczył 137 m. Za nimi plasują się Finowie i Norwegowie. Polacy na 9. miejscu.

08:36 – Kombinacja norweska – Po skokach sześciu zawodników na prowadzeniu Finowie dzięki skokowi Ilkki Heroli na 133 m. Polacy wyprzedzają tylko Włochów.

08:31 – Kombinacja norweskaKonkurs otworzył Wojciech Marusarz. Polak uzyskał 114 m, co jest, jak na niego, dobrym rezultatem.

08:25 – Kombinacja norweska – Już za moment rozpocznie się konkurs drużynowy. Wśród dziesięciu reprezentacji zobaczymy Polaków w składzie Wojciech Marusarz, Paweł Słowiok, Adam Cieślar i Szczepan Kupczak.

08:13 – Hokej na lodzie – Znakomity rzut karny Jocelyne Lamoureux-Davidson daje Amerykankom zwycięstwo! USA ze złotem, Kanada ze srebrem!

08:12 – Hokej na lodzie – Po piątej serii wciąż nie mamy rozstrzygnięcia. 2:2. Strzelamy dalej!

08:08 – Hokej na lodzie – Po dwóch seriach mamy remis 1:1!

08:04 – Hokej na lodzie – Milimetry dzieliły Kanadyjki od finału! Krążek jednak nie wtoczył się do siatki po olbrzymim zamieszaniu. O złotym medalu zadecydują rzuty karne! To pierwsza taka sytuacja w historii Igrzysk Olimpijskich w turnieju pań.

08:01 – Hokej na lodzie – Megan Keller wykluczona półtorej minuty przed końcem dogrywki. Kanadyjki już do ostatniej syreny będą grały w przewadze!

7:59 – Hokej na lodzie – To już zakrawa na „Obronę Częstochowy” Kanadyjek! Czy wytrzymają jeszcze niecałe dwie minuty i zobaczymy serię rzutów karnych?

07:54 – Hokej na lodzie – Świetna sytuacja Megan Keller, która znalazła się sam na sam z Shannon Szabados, ale nie była w stanie jej pokonać.

07:53 – Hokej na lodzie – Na tablicy wyników wciąż 2:2, ale to Amerykanki atakują praktycznie przez cały czas dogrywki. Do jej końca nieco ponad 6 minut.

07:47 – Hokej na lodzie – 8. minut dogrywki za nami. Na razie zdecydowanie lepsze wrażenie robią Amerykanki, ale nie przekłada się to na gola.

07:40 – Hokej na lodzie – Jako pierwsze szansę na zakończenie meczu miały Amerykanki, ale dobry strzał jednej z nich został wybroniony przez Szabados.

07:37 – Hokej na lodzie – Wznawiamy grę! Która z drużyn strzeli jako pierwsza bramę i zgarnie olimpijskie złoto?

07:35 – Narciarstwo alpejskie – Wypada z trasy Lindsey Vonn! Złoto dla trzeciej po zjeździe Michelle Gisin! Srebro wywalczyła Mikaela Shiffrin, a brąz dla rodaczki złotej medalistki – Wendy Holdener. Maryna Gąsienica-Daniel kończy na miejscu 16., tracąc 6,29 sek.

07:27 – Narciarstwo alpejskie – Teraz to już całkowicie wygląda na „zwykły” slalom. Prowadzenie objęła Mikaela Shiffrin, a za nią są Wendy Holdener i Petra Vlhova. Pozostało na górze 5 zawodniczek.

07:22 – Hokej na lodzie – Już nic się nie zmieniło! Po 15. minutach przerwy wracamy na dogrywkę, która powinna zadecydować o tym, która z drużyn sięgnie po olimpijskie złoto. Przypomnijmy, że w meczu finałowym dogrywka trwa 20 minut.

07:20 – Hokej na lodzie – Amerykanki bardzo słabo rozegrały tę przewagę i nie zdołały strzelić gola. Niecałe 2. minuty do końca meczu.

07:18 – Narciarstwo alpejskie – Zdecydowanie za łatwy, nawet jak na kombinacje, jest ten slalom. Przez to mamy bardzo kosmetyczne zmiany w kolejności po zjeździe, choć przed ostatnimi 9. zawodniczkami na czele same specjalistki od slalomu. Prowadzi Wendy Holdener przed Petrą Vlhovą i Federicą Brignone.

07:16 – Hokej na lodzie – Emily Clarke idzie na ławkę kar na dwie minuty. Amerykanki przed szansą na strzelenie decydującego gola.

07:13 – Hokej na lodzie – Niebywałe rzeczy dzieją się w Pjongczang! Kanadyjki wychodzą dwie na jedną i nie wykorzystują szansy. 10. sekund pózniej mamy remis! Nieuwagę obrony przeciwniczek wykorzystała Jocelyne Lamoreaux-Davidson, która strzałem pod poprzeczkę pokonuje Szabados.

07:08 – Hokej na lodzie – Już tylko 8. minut pozostało Amerykankom na doprowadzenie do remisu. Dziewczyny z USA dzielnie walczą, ale mądrze grają Kanadyjki.

07:05 – Narciarstwo alpejskie – Brawo Maryna. Polka obejmuje prowadzenie z przewagą 1,90 sek nad kolejną zawodniczką. Jest szansa na miejsce w pierwszej „15”, bo najgorzej nasza reprezentantka będzie 19.

06:58 – Narciarstwo alpejskie – Rozpoczynamy ostatni indywidualny akord rywalizacji narciarzy alpejskich w Pjongczang, a będzie to slalom kończący kombinacje kobiet. Na tasie zobaczymy tylko 22 alpejki, ale będzie ciekawie. Slalom ten spokojnie można nazwać slalomem wielkich szans. Szczególnie tyczy się to (oczywiście z polskiego punktu widzenia) dwóch zawodniczek – Lindsey Vonn ma ogromną szansę na olimpijskie złoto w ostatnim występie na IO, natomiast Maryna Gąsienica-Daniel powalczy o najlepszą pozycję dla Polski na tych IO. Przypominamy, że Amerykanka po zjeździe prowadzi, a Polka jest 19.

06:55 – Hokej na lodzie – Briana Dekker znalazła się sam na sam z Shannon Szabados, ale została brutalnie znokautowana przez jedną z Kanadyjek, jednak sędziowie twierdzą, że nie było faulu i gra zostanie wznowiona od tercji środkowej.

06:51 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy trzecią tercję finału pań! Czy Amerykanki będą w stanie przynajmniej doprowadzić do dogrywki?

06:34 – Hokej na lodzie – Amerykanki nie tracą bramki, a to oznacza, że trzecia tercja zapowiada się rewelacyjnie. Póki co to Kanadyjki są bliżej złota i prowadzą 2:1.

06:30 – Hokej na lodzie – Do końca drugiej tercji Amerykanki będą grać w osłabieniu! Jeśli Kanadyjki to wykorzystają, będą bardzo blisko wygranej.

06:29 – Hokej na lodzie – Nic z tego. Do końca drugiej kwarty zostały już tylko niecałe trzy minuty.

06:27 – Narciarstwo alpejskie – I wszystko jest już jasne! Michael Matt z brązem, srebro dla Zenhaeuserna, złoto dla Andre Myhrera! A dlaczego? Dlatego, że Kristoffersen nie ukończył przejazdu! Najpierw Hirscher, teraz Norweg…

06:25 – Hokej na lodzie – Teraz w przewadze zagrają Amerykanki. Będziemy mieli remis?

06:23 – Narciarstwo alpejskie – Tak! Szwajcar z medalem olimpijskim na pewno! Za to Muffat-Jeandet… no cóż. Bywało, że jeździł lepiej. On teraz dopiero 5. To trzynasty czas drugiego przejazdu.

06:22 – Narciarstwo alpejskie – Manfred Moelgg też się nie spisał najlepiej! Szwajcar wciąż na prowadzeniu i bliski jest wielkiego sukcesu! A Włoch dopiero 10…

06:20 – Hokej na lodzie – Tym razem to Kanadyjki zagrają w przewadze. Czy to wykorzystają?

06:18 – Narciarstwo alpejskie – Oooł, Alexis Pinturault dopiero na 4. miejscu! Francuz jechał z błędami i traci do prowadzącego Zenhaeuserna 0,39. Drugi nadal Matt, trzeci natomiast Clement Noel.

06:17 – Hokej na lodzie – Amerykanki rzuciły się do odrabiania strat, stworzyły kilka sytuacji, jednak nie zdołały pokonać Shannon Szabados.

06:09 – Hokej na lodzie – Kanada wychodzi na prowadzenie! Marie – Philip Poulin strzela przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Madeleine Rooney i daje swojej ekipie drugiego gola. 2:1.

06:05 – Hokej na lodzie – Dużo dzieje się na koreańskim lodowisku. Amerykanki nie wykorzystały kolejnej gry w przewadze, chociaż stworzyły sobie kilka dogodnych pozycji do strzału.

06:04 – Narciarstwo alpejskie – Na mecie już Michael Matt – brat mistrza olimpijskiego z Soczi w tej konkurencji. Osiągnął najszybszy czas drugiego przejazdu i równo pół sekundy przewagi nad Rydingiem.

06:02 – Hokej na lodzie – Mamy wyrównanie! Haley Irwin wykorzystuje podanie Turnbull i strzałem z powietrza umieszcza krążek w siatce.

06:00 – Hokej na lodzie – Sam na sam z Madeleine Rooney wyszła Amanda Kessel, ale znakomitą interwencję popisała się amerykańska bramkarka.

06:00 – Narciarstwo alpejskie – Nestvod-Haugen aktualnie liderem o… 0,01s! Miał już pół sekundy przewagi w połowie trasy!

05:58 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy drugą tercję finałowego meczu turnieju pań!

05:57 – Narciarstwo alpejskie – Po przejeździe 15. zawodników na pierwszej pozycji plasuje się Loic Meillard. Szwajcar ma nieznaczną przewagę nad Manuelem Fellerem, bo zaledwie 0,06. Trzeci obecnie Stefano Gross. Włoch nie może uznać drugiego startu za udany.

05:46 – Narciarstwo alpejskie – Albo jednak nie… Rosjanin pod flagą olimpijską tracił i tracił, a nagle na samym dole dołożył. Jak to możliwe? Ciężko powiedzieć, bo jego poprzednik nie popełnił tam żadnego błędu. Khoroshilow szybszy nawet od Hargina.

05:46 – Hokej na lodzie – Koniec pierwszej tercji! Amerykanki prowadzą z Kanadyjkami 1:0.

05:45 – Narciarstwo alpejskie –Fritz Dopfer pokazał się z lepszej strony niż podczas pierwszego przejazdu. Dołożył jeszcze nieco przewagi nad Brownem i może trochę czasu spędzi na miejscu lidera.

05:42 – Hokej na lodzie – Amerykanki wreszcie wykorzystują przewagę, grając w przewadze! Strzelczynią bramki Hilary Knight, która doskonale zmieniła tor lotu krążka po świetnym strzale Sydney Morin. Świetna akcja 25. sekund przed końcem tercji!

05:40 – Hokej na lodzie – Wyrównana końcówka pierwszej tercji. Oba zespoły groźnie zaatakowały, ale Rooney i Szabados wypełniły swoje obowiązki. Półtorej minuty przed końcem karę otrzymała Sara Nurse, więc końcówkę pierwszej i początek drugiej tercji, Kanadyjki zagrają w osłabieniu.

05:38 – Narciarstwo alpejskie – Phil Brown miał na starcie prawie sekundę przewagi nad Kolegą, ale na mecie pozostało mu zaledwie 0,18s! Jednak to nie zmienia faktu, że to Kanadyjczyk jest teraz na prowadzeniu.

05:37 – Narciarstwo alpejskie – Jak na razie na prowadzeniu zawodnik z Chorwacji – Elias Kolega.

05:34 – Hokej na lodzie – Nic z tego! Wracamy do gry już w pełnych składach.

05:32 – Narciarstwo alpejskie – No nie! Polak wypadł z trasy, a miał szansę na dobry wynik w tej rywalizacji!

05:31- Hokej na lodzie – Druga kara dla Kanadyjek. Czy Amerykanki to wykorzystają?05:29 – Hokej na lodzie – Kanadyjki nie straciły bramki w osłabieniu i od razu mocno zaatakowały, stwarzając trzy poważne sytuacje bramkowe. Jednak Madeline Rooney nie dała się pokonać.

05:27 – Hokej na lodzie – Jennifer Wakefield ukarana dwiema minutami. Szansa dla Amerykanek.

05:26 – Narciarstwo alpejskie – No i wracamy! Zaczniemy od naszego reprezentanta, który po pierwszym przejeździe zajmował 30. pozycję! Za 4 minuty start!

05:24 – Hokej na lodzie – Pierwsze poważne zagrożenie stworzyły Kanadyjki, jednak dobrego zagrania z boku lodowiska nikt nie zamknął. Następne minuty to już coraz odważniejsze ataki Amerykanek, ale również i one nie przyniosły żadnego skutku.

05:18 – Hokej na lodzie – Wyrównany początek spotkania, chociaż minimalną przewagę wydaję się mieć Amerykanki.

05:10 – Hokej na lodzie – Właśnie rozpoczął się finał turnieju kobiet. W meczu o złoto USA podejmie Kanadę. Zespoły te zmierzyły się już w fazie grupowej. Wtedy lepsze okazały się Kanadyjki, wygrywając 2:1. Dzisiaj faworytkami, według bukmacherów, są jednak Amerykanki.

04:49 – Narciarstwo dowolne – Aaron Blunck ląduje na 7. pozycji. Tym samym Dawid Wise broni tytułu i jest jedynym w historii mistrzem olimpijskim w halfpipie. Wielka radość pozostałych medalistów – srebrnego Alexa Ferreiry i brązowego Nico Porteousa.

04:45 – Narciarstwo dowolne – Ależ pięknie, ależ wysoko! Alex Ferreira pojechał genialnie, ale otrzymał notę tylko 96,40 i nie wyprzedził Dawida Wise. Wise obroni tytuł, jeśli nie wyprzedzi go Aaron Blunck.

04:41 – Narciarstwo dowolne – Beau-James Wells otrzymuje wynik 91,60 i jest czwarty. Torin Yater-Wallace upada i nie również nie zdobędzie medalu. Mistrzem olimpijskim będzie Amerykanin, gdyż prowadzi Dawid Wise, a ostatnią próbę mają jeszcze Alex Ferreira i Aaron Blunck.

04:39 – Narciarstwo alpejskie – Aaaaj, dwie ostatnie alpejki też wypadły z trasy. Ostatnia – Kanadyjka Roni Remme, bardzo niefortunnie upadła. Oby nic jej się nie stało. Na chwilę żegnamy się z narciarstwem alpejskim, ale o 5:30 wracamy powrotem!

04:31 – Narciarstwo alpejskie – Do końca pozostały trzy alpejki, ale mamy małą przerwę spowodowaną upadkiem Kim Vanreusel. Po Belgijkę przyleciał helikopter…

04:30 – Narciarstwo dowolne – Dawid Wise, który triumfował w Soczi jest pierwszym w historii mistrzem olimpijskim w halfpipie. Amerykanin może obronić tytuł, gdyż w ostatnim przejeździe wskakuje na pierwsze miejsce z wynikiem 97,20. Jest jednak trochę kontrowersji.

04:28 – Narciarstwo dowolne – Trzeci w klasyfikacji Noah Bowman zalicza upadek. Kanadyjczyk może jeszcze stracić miejsce na podium.

04:26 – Narciarstwo dowolne – Nico Porteous wie, że nie pojedzie lepiej niż w drugiej próbie. 16-letni Nowozelandczyk tylko przejechał przez pipe i czeka na rywali, którzy mogą go zepchnąć z podium. Obecnie jest drugi.

04:18 – Narciarstwo dowolne – Świetny przejazd Alexa Ferreiry! Nowy, stary lider otrzymuje wynik 96,00, wykonując 5 ewolucji z podwójną rotacją przez głowę. Amerykanin spycha z prowadzenia Nico Porteousa, trzeci jest Noah Bowman. Za zawodnikami 2/3 rywalizacji.

04:18 – Narciarstwo alpejskie – Dwie alpejki nie ukończyły zjazdu (Johanna Schnarf i Greta Small), ale nasze oczy były zwrócone już na Marynę Gąsienicę-Daniel. Polka zaczęła dobrze, ale nie ustrzegła się błędów, które kosztowały ją 4,98s starty do Lindsey Vonn i jak na razie przedostatnie miejsce.

04:04 – Narciarstwo dowolne – Igrzyska olimpijskie rodzą nowych bohaterów. 16-letni Nico Porteous wychodzi na prowadzenie halfpipe’u z wynikiem 94,80. Jego największe sukcesy to 6. miejsce w Pucharze Świata w Cardronie i 12. miejsce na mistrzostwach świata. Jak wskazuje jego wiek nie startuje jeszcze długo na najważniejszych zawodach.

04:03 – Narciarstwo alpejskie – Mikaela Shiffrin straciła do swojej rodaczki 1,98s. Na początku popełniła już powazny błąd, ale wyratowała się z opresji. Na razie reprezentantka Stanów Zjednoczonych jest na 6. pozycji.

03:58 – Narciarstwo alpejskie – Oooooł, ale przejazd Lindsey Vonn! Zrewanżowała się za wczorajszy start. 0,74s przewagi nad Mowinckel! Amerykanka zrobiła swoje, czekamy na to, co pokaże Mikaela Shiffrin. Choć zjazd nie jest jej najlepszą konkurencją, to jeśli strata nie będzie zbyt duża, wszystko będzie mogła odrobić w slalomie. Pojawiła się za to informacja, że Sofia Goggia nie wystartuje w dzisiejszej superkombinacji.

03:57 – Narciarstwo dowolne – Amerykanin Alex Ferreira liderem po pierwszym przejeździe. Srebrny medalista ostatnich XGames jako jedyny uzyskał wynik ponad 90 punktów – 92,60. Drugi jest Kanadyjczyk Noah Bowman (89,40), a trzeci Nowozelandczyk Beau-James Wells (87,40).

03:44 – Narciarstwo alpejskie – Ależ wśrubowany czas Ragnhild Mowinckel. Srebrna medalistka z wczorajszego zjazdu wyprzedziła Gisin o zaledwie 0,02s.

03:37 – Narciarstwo dowolne – Wielki powrót Marielle Thompson! Mistrzyni olimpijska z Soczi powraca do startów po bardzo długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Kanadyjka wygrała rundę o rozstawienie, wyprzedzając swoje rodaczki Kelsey Serwę i Brittany Phelan oraz liderkę Pucharu Świata Sandrę Naeslund ze Szwecji.

03:36 – Narciarstwo alpejskie – Dwie alpejki już na mecie. Michelle Gisin na mecie z czasem 1:40.12 była lepsza od jednej z faworytek do medalu – Petry Vlhovej. Słowaczka straciła do Szwajcarki aż 2,44, co ciężko będzie nadrobić. Zwłaszcza, że na górze jeszcze kilka innych, mocniejszych zawodniczek

03:31 – Curling – Skutecznie wybijali żółte kamienie Szwajcarzy i dziesiąty end się kończy przedwcześnie. Helweci pokonują Brytyjczyków 9:5 i w półfinale zagrają ze Szwedami.

03:30 – Narciarstwo dowolne – Halfpipe to ostatni finał mężczyzn w narciarstwie dowolnym na tych igrzyskach. W Phoenix Park rywalizować będzie 11 zawodników, gdyż nie wystartuje Nowozelandczyk Byron Wells. Na liście startowej jest aż 4 reprezentantów Stanów Zjednoczonych w tym mistrz olimpijski z Soczi David Wise.

03:24 – Curling – Aż pięć punktów zdobyli Szwajcarzy w dziewiątej partii. Efekt – prowadzenie 9:5 przed ostatnim endem. Praktycznie jest już po meczu, ale Brytyjczycy jeszcze walczą.

03:23 – Narciarstwo alpejskie – Można zakończyć pierwszy przejazd slalomu panów. Choć na trasie jeszcze wielu zawodników, to żaden nie zagrozi już czołówce. My natomiast przenieśmy się do startu pań. Tam za kilka minut wyruszą na trasę zjazdu alpejki, które będą walczyć w kombinacji. Na górze 32. zawodniczki. Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje z 26. numerem.

03:11 – Narciarstwo alpejskie – Przed Polakiem wielu alpejczyków zdążyło już wypaść z trasy. Naszemu na szczęście udało się dojechać do mety. Polak na razie 30. ze stratą 3,92s.

03:02 – Curling – Kyle Smith wjeżdża po jeden punkt i po ośmiu endach Brytyjczycy prowadzą 5:4.

02:50 – Snowboard – W ostatnim przejeździe dużo się (nie)działo, gdyż połowa zawodniczek nie została w ogóle oceniona. Jednak mimo tego mistrzynią olimpijską została Anna Gasser (185,00). Srebro dla Jamie Anderson (177,25), a brąz dla Zoi Sadowski-Synott (157,50).

02:45 – Curling – Siódmy end wyzerowany, Brytyjczycy przenoszą prawo do ostatniego zagrania na kolejną partię.

02:40 – Narciarstwo alpejskie – W czołówce nic nie powinno ulec już zmianie, ale my czekamy jeszcze na przejazd Michała Jasiczka. On jednak dopiero z numerem 53.

02:33 – Narciarstwo alpejskie – Dwóch zawodników z rzędu kończy swój przejazd na górze trasy po wypięciu się narty. Najpierw Nordbotten, następnie Jean-Baptiste Grange. Trudny przejazd ustawił austriacki trener.

02:32 – Curling – Za mocne zagranie Kyle’a Smitha i Szwajcarzy przejmują szóstą partię za punkt, wyrównując stan meczu na 4:4.

02:30 – Narciarstwo alpejskie – Rewelacyjny przejazd Muffat-Jeandet! Francuz wskakuje na trzecie miejsce, spychając z podium Manfreda Moelgga. On traci do prowadzącego alpejczyka 0,62s.

02:26 – Snowboard – Po drugim przejeździe na prowadzeniu utrzymała się Jamie Anderson (177, 25). Na drugim miejscu również bez zmian Anna Gasser (174,50). Natomiast na trzecie po fantastycznym przejeździe, najlepszym jak dotąd awansowała Nowozelandka Zoi Sadowski-Synott (157,00).

02:24 – Narciarstwo alpejskie – Luca Aerni też wypada z trasy, jednak on wrócił do tyczki i dojechał do mety, by być sklasyfikowanym… co również mu się nie udało, bo wypadł drugi raz. Na prowadzeniu wciąż bez zmian Kristoffersen przed Myhrerem i Moelggiem.

02:13 – Curling – Po dwa punkty wjeżdżają Szwajcarzy i na półmetku barażu przegrywają już tylko 3:4.

02:13 – Narciarstwo alpejskie – Ze stratą 0,21s na drugim miejscu obecnie Andre Myhrer. Jest to strata do odrobienia w drugim przejeździe.

02:08 – Narciarstwo alpejskie – Ależ niespodzianka! Aaaaaaj, przejazd ustawiał przejazd Hirschera… a Austriak nie kończy pierwszego przejazdu… Miał tu pojechać po swoje trzecie złoto, ale już od początku jechał bardzo agresywnie, po czym narty wyjechały spod niego, co spowodowało, że nie wyrobił się na bramce. Dla niego to ogromna tragedia. W końcu to jego koronna konkurencja.

02:07 – Narciarstwo alpejskie – Nie ustrzegł się błędu Henrik Kristoffersen, ale to i tak był świetny start! Norweg o 0,68s lepszy od Włocha. Czekamy na Hirschera, który już za moment.

02:04 – Narciarstwo alpejskie – Tak, już Włoch pokazał, że przejazd poprzednika nie należał do super udanych. Moelgg wyprzedził Yulego o 0,48s.

02:02 – Narciarstwo alpejskie – Pierwszy zawodnik za nami. David Yule zakończył go z czasem 48.88. Ciężko jest teraz powiedzieć, czy jest to dobry przejazd, ale szybko to zweryfikujemy, bo niedługo na trasie pojawią się Henrik Kristoffersen i Marcel Hirscher. A teraz Marcel Moelgg, również świetny slalomista.

02:00 – Curling – Brytyjczycy o dwa punkty podwyższają prowadzenie nad Szwajcarami do stanu 4:1.

02:00 – Narciarstwo dowolne – Za chwilę rozpoczną się kwalifikacje ski crossu kobiet. Nie jest to wprawdzie walka o wejście do finału, ale o korzystne rozstawienie w nim. Faworytki wydają się być dwie – główna Sandra Naeslund (Szwecja) i Fanny Smith (Szwajcaria).

01:56 – Snowboard – Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu Jamie Anderson ze Stanów Zjednoczonych z notą równą 90 pkt. Druga Anna Gasser (85,50), a trzecia Yuka Fujimori (82,25). Czekamy na drugie starty.

01:54 – Narciarstwo alpejskie – Już za moment rozpocznie się pierwszy przejazd slalomu mężczyzn. Dziś w tej dyscyplinie mamy sporo startów, bo później pojadą jeszcze panie w superkombinacji. Jak dziś spisze się główny faworyt do złota – Marcel Hirscher? Na trasie slalomu aż 108 zawodników. Nie zabraknie także Polaka. Michał Jasiczek pojedzie z numerem 53.

01:45 – Curling – Trzeci end wyzerowany, a zatem Brytyjczycy wciąż prowadzą 2:1.

01:31 – Curling – Nie do końca udane wybicie Benoit Schwarza – usunął wprawdzie brytyjski kamień z domu, ale wypuszczony przez niego również opuścił pole punktowe i zamiast dwóch Szwajcarzy zdobywają tylko jeden punkt.

01:28 – Snowboard – Za kilka chwil rozpocznie się historyczny finał big air’u kobiet. Każda z dwunastu zawodniczek będzie miała trzy próby. Główną faworytką do złota jest Austriaczka Anna Gasser. Szanse mają też reprezentantki Japonii Miyabi Onitsuka i Reira Iwabuchi.

01:17 – Curling – Pierwszą partię Brytyjczycy wygrywają za dwa punkty, wykorzystując nieudane podwójne wybicie w wykonaniu Szwajcarów.

01:05 – Curling – Zaczynamy dzień od barażowego spotkania curlerów Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Zwycięzca tego meczu zagra w półfinale turnieju olimpijskiego ze Szwedami.

01:00 – To już piętnasta relacja LIVE z Pjongczangu. Zapraszamy!

Bartosz Szafran4873 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password