Pjongczang 2018: 23 kwalifikacje w narciarstwie i snowboardzie!

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała dziś listy zakwalifikowanych zawodników na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Łącznie w konkurencjach narciarskich i snowboardowych reprezentować nas będzie 23 zawodników.

Embed from Getty Images

W większości rankingów nasza sytuacja nie uległa zmianie w porównaniu do tego, co widzieliśmy przez cały sezon. I tak do Pjongczang pojedzie dwoje narciarzy alpejskich – jeden mężczyzna i jedna kobieta. W biegach narciarskich mamy prawo wystawić dwóch mężczyzn, dwie kobiety, a dwa miejsca nie są przydzielone do żadnej z płci. Najprawdopodobniej jednak będą to dwie panie, które uzupełnią skład sztafety.

Niespodzianki nie było w rankingu skoków narciarskich, z którego awans uzyskało pięciu Polaków (komplet). Niestety tak dobrej informacji nie mamy dla naszych skoczkiń, które igrzyska niestety obejrzą w domu. Choć zanosiło się na to od kilku tygodni, to jednak miłą niespodzianką jest dla nas awans czterech kombinatorów norweskich, który w praktyce oznacza możliwość startu w zawodach drużynowych.

W narciarstwie dowolnym jedyną naszą reprezentantką będzie zapewne Karolina Riemen-Żerebecka, która zdobyła awans z rankingu skicrossu. W Pjongczangu zobaczymy także piątkę snowboardzistów – trzy panie w slalomie gigancie równoległym oraz zawodnika i zawodniczkę w snowboardcrossie.

Należy w tym miejscu przypomnieć, że wszystkie kwalifikacje zostały zdobyte dla kraju, co oznacza, że mogą być obsadzone przez dowolnych zawodników o ile wypełniają oni normy FIS. W najbliższych dniach rozpocznie się proces relokacji niewykorzystanych miejsc i nasza reprezentacja może powiększyć się o kolejnych alpejczyków i biegaczy. Niewykluczone, że do Pjongczangu pojadą także kolejni snowboardziści, którzy znajdują się na liście rezerwowej.

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password