Pjongczang 2018 – Curling: Brąz dla byłych mistrzów świata

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Olimpijczycy z Rosji zdobyli brązowy medal olimpijskiego turnieju par mieszanych w curlingu. W „małym finale” pokonali oni Norwegów.

© WCF / Richard Gray

W pierwszych dwóch partiach na wynik wpływ miały błędy Kristin Skaslien – najpierw na konto startujących pod flagą olimpijską Rosjan wpadły dwa, a potem jeden punkt. W trzecim endzie Norweżka zrehabilitowała się, dopychając poprzez jeden swój kamień inny do środka domu i zgarniając dwa punkty. W czwartym tak samo wysoko wygrali Bryzgałowa i Kruszelnicki, których dwa z trzech znajdujących się w samym środku domu (na „guziku”) kamieni punktowały. W piątej partii nieco za słabe ostatnie zagranie Norwegów zadecydowało o tym, że zamiast wyrównać stan meczu zmniejszyli stratę o dwa punkty, w szóstym natomiast Kruszelnicki próbował wybić dwa żółte kamienie, aby zdobyć trzy punkty, jednak wybił przy okazji również oba czerwone. Na szczęście dla niego pozostał w domu ten, który wypuścił i Olimpijczycy z Rosji o punkt podwyższyli prowadzenie. W ostatnim endzie na ich konto wpadło jeszcze jedno oczko i w efekcie wygrali oni cały mecz 8:4.

Wieczorem czasu koreańskiego rozegrany zostanie finał. Spotkają się w nim Kanada i Szwajcaria.

Wyniki:
Olimpijczycy z Rosji-Norwegia 8:4

Wojciech Nowakowski2374 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password