Pjongczang 2018 – Curling: Kanada historycznym mistrzem

Kaitlyn Lawes i John Morris zostali pierwszymi mistrzami olimpijskimi w curlingowych parach mieszanych. W finale Kanadyjczycy pokonali Szwajcarów.

© WCF / Richard Gray

W pierwszej partii para spod znaku klonowego liścia zdobyła dwa punkty. W drugiej Helweci próbowali zdobyć trzy punkty, ale wybijany kamień rywali trącił ich i w efekcie na konto Perret i Riosa trafiły tylko dwa oczka. Trzeci end wybiciem dającym aż cztery punkty zakończyła Kaitlyn Lawes, na co Szwajcarzy odpowiedzieli tylko jednopunktową wygraną w endzie czwartym. W piątej i szóstej partii Kanadyjczycy zdobyli po dwa punkty, po czym rywale przy stanie 3:10 poddali mecz.

Lawes i Morris stali się pierwszymi w historii curlerami, którzy zdobyli złoto olimpijskie w różnych konkurencjach – oboje mają już na koncie tytuły mistrzowskie w klasycznej odmianie curlingu z poprzednich igrzysk.

Wyniki:
Kanada-Szwajcaria 10:3 (6 endów)

Wojciech Nowakowski2374 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password