Pjongczang 2018 – Curling: Pięć drużyn w grze o trzy miejsca

Zakończyła się przedostatnia sesja olimpijskiego turnieju curlerów. Do trzech miejsc w fazie play-off obok pewnych awansu Szwedów pretenduje jeszcze pięć drużyn.

Szwajcarzy zmierzyli się z Amerykanami. Pierwszy end został wyzerowany, w drugim i czwartym po punkcie zdobyli Helweci, a w trzecim zespół Johna Shustera. W piątym drużyna z USA wygrała za trzy punkty, a w szóstym punkt odrobiła ekipa Petera de Cruza. W partiach siódmej i ósmej drużyny powtórzyły te wyniki, natomiast po wygranej Amerykanów w dziewiątym endzie za punkt Szwajcarzy postanowili poddać mecz przy stanie 4:8.

Norwegowie grali z Włochami. Pierwszy end zakończył się wynikiem 0:0, w drugim za punkt wygrali Azzurri, a w trzecim i czwartym Skandynawowie. W piątej partii żadna z drużyn nie zdobyła punktów, w szóstej i siódmej po punkcie zebrał zespół Joela Retornaza. W ósmym endzie Norwegowie wyrównali stan meczu, ale Włosi w dziewiątej partii wygrali aż za trzy punkty. W ostatnim endzie zespół Thomasa Ulsruda zdobył tylko jeden punkt i przegrał cały mecz 4:6, odpadając z walki o fazę play-off.

Japończycy spotkali się z Duńczykami. W pierwszej partii punkt zdobyli Skandynawowie, druga została wyzerowana, w trzeciej zaś Azjaci wygrali za trzy punkty. W czwartym endzie punkt trafił na konto zespołu Rasmusa Stjerne, w piątej znów padł wynik 0:0, a w szóstym o dwa oczka prowadzenie podwyższyła reprezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni. W siódmej partii padł kolejny raz wynik bezpunktowy, w ósmej natomiast dwa punkty wywalczyli Duńczycy. Dziewiąty end był kolejnym wyzerowanym, w dziesiątym z kolei punkt zdobyli Japończycy, przypieczętowując zwycięstwo 6:4.

Wyniki:
Szwajcaria-USA 4:8 (9 endów)
Norwegia-Włochy 4:6
Japonia-Dania 6:4

Tabela:
1. Szwecja 7:1
2. Kanada 5:3
2. Wielka Brytania 5:3
4. Szwajcaria 5:4
5. Japonia 4:4
5. USA 4:4
7. Korea Południowa 3:5
7. Norwegia 3:5
9. Włochy 3:6
10. Dania 2:6

Wojciech Nowakowski2416 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password