Pjongczang 2018: Finały w łyżwiarstwie figurowym rano

Fani łyżwiarstwa figurowego w Polsce nie ucieszą się z tej wiadomości. Trzeba jednak zrozumieć organizatorów igrzysk olimpijskich w Pjongczang, że przy planowaniu programu godzinowego bardziej brali pod uwagę kibiców tego sportu zamieszkujących USA i Kanadę. Jest ich po prostu więcej.

Programy dowolne w konkurencjach łyżwiarstwa figurowego w czasie igrzysk olimpijskich w Korei odbędą się w godzinach porannych tamtejszego czasu – dokładnie między 10:00 a 14:00. W Polsce będzie to między 02:00 a 06:00. O takim przewrocie w programie zadecydowało dobro amerykańskich kibiców łyżwiarstwa figurowego, a przede wszystkim pieniądze od NBC, które ma prawa do transmisji igrzysk w USA. Między Koreą a USA jest 14 godzin różnicy czasu, więc gdyby finały łyżwiarskie rozgrywano tak jak zawsze dotąd około 18:00 – 20:00, w Ameryce mielibyśmy je w nocy i wczesnym rankiem. To nie jest optymalny czas do oglądania igrzysk i zamieszczania reklam. Dzięki przesunięciu finałów na rano czasu koreańskiego Amerykanie zobaczą je w godzinach największej oglądalności.

Polskim kibicom łyżwiarstwa figurowego nie pozostaje nic innego niż już planować urlopy na luty 2016. Minutowy program igrzysk jest aktualnie w fazie ostatecznego kształtowania, również rano mają się odbyć konkurencje snowboardowe i w narciarstwie dowolnym – konkurencjach bardzo popularnych w stanach.

Przypomnijmy, że nie będzie to pierwsze „przewrócenie do góry nogami” programu igrzysk z woli nadawcy telewizyjnego. W czasie igrzysk olimpijskich w Pekinie finały pływackie także były rozgrywane w sesji porannej.

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password