Pjongczang 2018 – Hokej na lodzie: Szwecja i Szwajcaria w półfinale

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Trzeci dzień zmagań pań w hokeja na lodzie nie przyniósł zbyt wielu emocji. W grupie B pewne i planowe zwycięstwa odniosły Szwajcarki i Szwedki, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału.

Szwajcaria – Japonia 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Pierwsza tercja spotkania upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi Azjatek. To Japonki przez większą część czasu utrzymywały się w ataku pozycyjnym, raz za razem stanowiąc zagrożenie pod bramką Szwajcarek. W połowie tercji powinny nawet wyjść na prowadzenie, jednak nie potrafiły wykorzystać podwójnego osłabienia zespołu z Europy. Na gole musieliśmy zaczekać do drugiej tercji. Podwójną salwą popisały się „Helwetki”, które za sprawą Sary Benz wyszły na wygodne prowadzenie 2:0. Japonki starały się zaatakować, jednak przed upływem czterdziestej minuty gry, nie były w stanie wpakować krążka do bramki Szwajcarek. Ostatnia odsłona to już huraganowe ataki Azjatek, które… zakończyły się skuteczną kontrą Europejek. W 44. minucie Alina Muller wyprowadziła swój zespół na trzybramkowe prowadzenie i stało się jasne, która ekipa zejdzie z lodu w glorii zwycięstwa. Zespół Japonii stać było tylko na gola honorowego, a jej autorką okazała się Hanae Kubo.

Szwecja – Korea 8:0 (4:0, 1:0, 3:0)

Zespół Korei to zdecydowanie najsłabsza ekipa olimpijskiego turnieju w Pjongczang. Dziś po gospodyniach przejechały się Szwedki, które aż osiem razy wpadkowały krążek do ich bramki. Już w pierwszej tercji Europejki zdobyły cztery gole i mogły spokojnie kontrolować spotkanie, zachowując siły na decydującą batalię o pierwsze miejsce w grupie B ze Szwajcarią. Gole dla Skandynawek strzelały: Nyhlen – Persson, Lundberg, Fallman, Johansson, Winberg (x2), Nordin i Stenberg.