Pjongczang 2018: Igrzyska jednoczą! Piękny gest Korei

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Igrzyska olimpijskie od zawsze kojarzą się z jednością i pokojem. Tym razem skojarzenie to będzie można odczytywać dużo mocniej, niż podczas poprzednich edycji. Choć jeszcze niedawno realnie zastanawialiśmy się czy aby zagrożenie ataku ze strony Korei Północnej nie jest rzeczywiście realne, dziś możemy świętować jedność.

Okazuje się, że Korea Południowa i Korea Północna doszły do porozumienia, przynajmniej na czas igrzysk. Podczas ceremonii otwarcia reprezentacje obu krajów przemaszerują razem, pod wspólną flagą. Będzie to sztandar zjednoczone Korei, który da nadzieję na to, że oba kraje mogą żyć ze sobą w zgodzie.

Co więcej – prawdopodobne jest, iż w rywalizacji hokeistek wystawiona zostanie połączona kadra Korei. Do reprezentacji Korei Południowej dokooptowane zostanie kilka zawodniczek z północy Półwyspu. Takie działania nie tylko mogą dać kibicom jasny sygnał co do tego, że igrzyska w Pjongczangu będą bezpieczne, ale także dać nadzieję na pokój i normalność w tym regionie, również po zakończeniu rywalizacji sportowej.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password