Pjongczang 2018 – Kadra Polski

Reprezentacja Polski na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – Pjongczang 2018

Biathlon – sprint (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (4 miejsca)

Biathlon – bieg pościgowy (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (max. 4 miejsca)*

Biathlon – bieg indywidualny (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (4 miejsca)

Biathlon – bieg masowy (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (max. 4 miejsca)*

Biathlon – sztafeta (K) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk (4 zawodniczki)

Biathlon – sprint (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec

Biathlon – bieg pościgowy (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec (max. 2 miejsca)*

Biathlon – bieg indywidualny (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec

Biathlon – bieg masowy (M) – Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec (max. 2 miejsca)*

Biathlon – sztafeta mieszana (K/M) – Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec (2 zawodniczki+2 zawodników)

* w zależności od wyników uzyskanych na igrzyskach

Biathlon – osoby wspierające – Tobias Torersen (trener główny kobiet), Tomasz Bernat (asystent trenera kobiet), Aliaksei Yaskevich (asystent trenera ds. technicznych), Mykola Panitkin (trener główny mężczyzn), Rafał Lepel (serwisant), Adam Kwak (serwisant), Maciej Nędza-Kubiniec (serwisant), Damian Graf (fizjoterapeuta), Andrii Tymchenko (fizjoterapeuta), Dagmara Gerasimiuk (prezes)


Biegi narciarskie – 15 km stylem dowolnym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury

Biegi narciarskie – 30 km skiathlon (M) – Dominik Bury, Kamil Bury

Biegi narciarskie – sprint stylem klasycznym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury

Biegi narciarskie – sprint drużynowy stylem dowolnym (M) – Maciej StaręgaDominik Bury

Biegi narciarskie – 10 km stylem dowolnym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz

Biegi narciarskie 15 km skiathlon (K)Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz

Biegi narciarskie 30 km stylem klasycznym (K)Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk

Biegi narciarskie sztafeta 4×5 km (K)Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz

Biegi narciarskie sprint stylem klasycznym (K)Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz

Biegi narciarskie sprint drużynowy stylem dowolnym (K)Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk

Biegi narciarskie – osoby współpracujące – Aleksander Wierietelny (trener główny Justyny Kowalczyk), Rafał Węgrzyn (asystent trenera Justyny Kowalczyk), Mateusz Nuciak (asystent trenera Justyny Kowalczyk), Peep Koidu (serwisant Justyny Kowalczyk), Valentina Vuerich (serwisant Justyny Kowalczyk), Marcin Lisicki (fizjoterapeuta Justyny Kowalczyk), Janusz Krężelok (trener główny kobiet i mężczyzn), Andrzej Michałek (asystent trenera głównego mężczyzn), Mariusz Hluchnik (asystent trenera głównego kobiet), Paweł Gurbisz (fizjoterapeuta kobiet i mężczyzn), Paweł Fundanicz (serwisant), Apoloniusz Tajner (prezes)


Bobsleje – dwójka (M) – Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski

Bobsleje – czwórka (M) – Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski/Grzegorz Kossakowski/Łukasz Miedzik + Arnold Zdebiak (rezerwowy – P)

Bobsleje – osoby współpracujące – Janis Minins (trener główny), Andrzej Żyła (asystent trenera głównego), Roberts Obulders (mechanik), Sebastian Eisler (fizjoterapeuta), Szczepan Wiśniowski (prezes)


Kombinacja norweska – skocznia normalna +10 km indywidualnie (M) – Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz

Kombinacja norweska – skocznia duża +10 km indywidualnie (M) – Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz

Kombinacja norweska – skocznia duża +4×5 km drużynowo (M) – Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz

Kombinacja norweska – osoby współpracujące – Danny Winkelmann (trener główny), Piotr Śliwka (asystent trenera głównego), Björn Schneider (serwisant), Apoloniusz Tajner (prezes)


Łyżwiarstwo figurowe – pary taneczne – Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew

Łyżwiarstwo figurowe – osoby współpracujące – Sylwia Nowak-Trębacka (trener), Jacek Jankowski (fizjoterapeuta), Marek Kaliszek (prezes)


Łyżwiarstwo szybkie – 500 m (K) – Kaja Ziomek

Łyżwiarstwo szybkie – 1000 m (K) – Natalia Czerwonka

Łyżwiarstwo szybkie – 1500 m (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka

Łyżwiarstwo szybkie – 3000 m (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek

Łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy (K) – Magdalena Czyszczoń, Luiza Złotkowska

Łyżwiarstwo szybkie – wyścig drużynowy (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka (rez. Karolina Bosiek)

Łyżwiarstwo szybkie – 500 m (M) – Artur Nogal, Piotr Michalski, Artur Waś (rez. Sebastian Kłosiński)

Łyżwiarstwo szybkie – 1000 m (M) – Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski (rez. Artur Nogal, Artur Waś)

Łyżwiarstwo szybkie – 1500 m (M) – Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki (rez. Sebastian Kłosiński)

Łyżwiarstwo szybkie – 5000 m (M) – Adrian Wielgat (rez. Jan Szymański)

Łyżwiarstwo szybkie – bieg masowy (M) – Konrad Niedźwiedzki

Łyżwiarstwo szybkie – osoby współpracujące – Krzysztof Niedźwiedzki (trener główny kobiet), Witold Mazur (trener główny mężczyzn), Tuomas Nieminen (trener główny – sprint), Arkadiusz Skoneczny (asystent trenera kobiet, fizjoterapeuta), Alexander J. Moritz (serwisant), Ewa Białkowska (trener – szef wyszkolenia), Roman Derks (prezes)


Narciarstwo alpejskie – slalom (K) – Maryna Gąsienica-Daniel

Narciarstwo alpejskie – slalom gigant (K) – Maryna Gąsienica-Daniel

Narciarstwo alpejskie – supergigant (K) – Maryna Gąsienica-Daniel

Narciarstwo alpejskie – zjazd (K) – Maryna Gąsienica-Daniel

Narciarstwo alpejskie – slalom (M) – Michał Jasiczek, Michał Kłusak

Narciarstwo alpejskie – supergigant (M) – Michał Kłusak

Narciarstwo alpejskie – zjazd (M) – Michał Kłusak

Narciarstwo alpejskie – osoby współpracujące – Mariusz Kłusak (trener mężczyzn), Markus Sparber (trener mężczyzn) Marcin Orłowski (asystent trenera głównego kobiet), Ondrej Trcka (serwisant kobiet), Apoloniusz Tajner (prezes)


Narciarstwo dowolne – skicross (K) – Karolina Riemen-Żerebecka

Narciarstwo dowolne – osoby współpracujące – Przemysław Buczyński (trener główny), Tomasz Żerebecki (asystent trenera głównego), Apoloniusz Tajner (prezes)


Saneczkarstwo – jedynki (K) – Natalia Wojtuściszyn, Ewa Kuls-Kusyk

Saneczkarstwo – jedynki (M) – Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz

Saneczkarstwo – dwójki (M) – Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski

Saneczkarstwo – sztafeta – Polska (3 zawodników+1 zawodniczka)

Saneczkarstwo – osoby współpracujące – Marek Skowroński (trener główny), Andrzej Śmierzchalski (trener pomocniczy), Łukasz Jaworski (fizjoterapeuta), (prezes lub sekretarz generalny)


Short track – 500 m (K) –  Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska

Short track – 1000 m (K) – Magdalena Warakomska (rez. Natalia Maliszewska)

Short track – 1500 m (K) – Magdalena Warakomska (rez. Natalia Maliszewska)

Short track – 500 m (M) – Bartosz Konopko

Short track – osoby współpracujące – Anna Lukanova-Jakubowska (trener główny), Dariusz Kulesza (trener), Mariusz Gnoiński (fizjoterapeuta), Ewa Białkowska (trener – szef wyszkolenia), Roman Derks (prezes)


Skoki narciarskie – skocznia normalna indywidualnie (M) – Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła (4 miejsca)

Skoki narciarskie – skocznia duża indywidualnie (M) – Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła (4 miejsca)

Skoki narciarskie – skocznia duża drużynowo (M) – Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła (4 miejsca)

Skoki narciarskie – osoby współpracujące – Stefan Horngacher (trener główny), Zbigniew Klimowski (asystent trenera głównego), Grzegorz Sobczyk (asystent trenera głównego), Michal Dolezal (trener ds. sprzętu), Łukasz Gębala (fizjoterapeuta), Kacper Skrobot (serwisant), Maciej Kreczmer (serwisant), Aleksander Winiarski (lekarz), Adam Małysz (dyrektor koordynator PZN), Apoloniusz Tajner (prezes)


Snowboard – slalom gigant równoległy (K) – Weronika Biela, Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz

Snowboard – slalom gigant równoległy (M) – Oskar Kwiatkowski

Snowboard – snowboardcross (K) – Zuzanna Smykała

Snowboard – snowboardcross (M) – Mateusz Ligocki

Snowboard – osoby współpracujące – Piotr Skowroński (trener główny – slalom gigant równoległy), Oskar Bom (asystent trenera głównego – slalom gigant równoległy), Mariusz Kufel (trener główny – snowboardcross), Paweł Zborowski (fizjoterapeuta – snowboardcross), Apoloniusz Tajner (prezes)


Liczba zawodników: 62+1 rezerwowy (P)
Liczba konkurencji, w których możemy wystawić reprezentanta: 61/102

Zaproszony gość:

Witold Bańka (Minister Sportu i Turystyki)

Kierownictwo reprezentacji:

Przewodniczący – Andrzej Kraśnicki (prezes PKOL)

Zastępca przewodniczącego – Adam Krzesiński (sekretarz generalny PKOl)

Attaché olimpijski  – Wojciech Jasiński

Misja Olimpijska:

Marzenna Koszewska – szef Misji

Marcin Nowak – zastępca szefa Misji

Ewelia Wawrynkiewicz-Binda – członek Misji

Marcin Doroś – członek Misji

Urszula Jankowska – członek Misji

Henryk Urbaś – attaché prasowy

Misja Medyczna:

Hubert Krysztofiak – szef Misji Medycznej

Jarosław Krzywański – lekarz

Marek Krochmalski – lekarz

Piotr Trochimczuk – fizjoterapeuta

Martyna Nowak – psycholog sportu

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password