Pjongczang 2018: Kasai jednak nie poniesie japońskiej flagi

Noriaki Kasai nie poniesie japońskiej flagi podczas Ceremonii Otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Zastąpi go koleżanka po fachu – Sara Takanashi. 

Embed from Getty Images
 

Kasai już kilka tygodni temu otrzymał funkcję chorążego japońskiej reprezentacji. 45-letni skoczek narciarski, który w Pjongczangu po raz ósmy weźmie udział w olimpijskiej rywalizacji, w dniu otwarcia koreańskich igrzysk będzie przebywał poza granicami tego kraju i nie pojawi się na ceremonii. Tym samym chodząca legenda skoków narciarskich musiała zrezygnować z funkcji chorążego japońskiej ekipy.

W tej zaszczytnej roli zastąpi go jednak koleżanka po fachu, Sara Takanashi. 21-letnia skoczkini narciarska to czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli oraz 53-krotna triumfatorka zawodów Pucharu Świata.

Źródło: japantimes.co.jp

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password