Pjongczang 2018 LIVE – 13 lutego (Zapis relacji)

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe
Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Kolejny dzień zmagań na olimpijskich arenach za nami. Niestety polscy kibice nie mają zbyt dużo powodów do radości. Miejmy nadzieję, że to już niebawem się zmieni. Dzisiaj liczymy przede wszystkim na dobry start panczenistów. Emocji zapewne nie zabraknie również w biegach sprinterskich kobiet i mężczyzn.

Konkurs! Każdego dnia olimpijskiej rywalizacji będziecie mogli powalczyć o kolejne punkty w naszym konkursie! Co więcej najlepszy z Was podczas igrzysk dostanie 15 bonusowych punktów do klasyfikacji generalnej! Jest o co walczyć! Codziennie mamy dla was dwa pytania: jedno typerskie i jedno wiedzowe. Odpowiedzi przesyłajcie, jak zawsze, na adres [email protected]24.pl. Powodzenia!
Odpowiedzi na pytania konkursowe z 11.02 to: 12 alpejczyków, 520 pudeł.

PYTANIA ZNAJDZIECIE TUTAJ >>klik<<  AKTUALNA KLASYFIKACJA >>klik<<

PROGRAM DNIA           STARTY POLAKÓW

Spotkanie Amerykanek z Olimpijkami z Rosji było ostatnim akcentem szóstego dnia zmagań Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Pjongczang 2018. Kończymy tym samym dzisiejszą relację i już jutro widzimy się około 1:00!

15:19 – Hokej na lodzie – Koniec! Amerykanki wygrywają 5:0 i zapewniają sobie awans do półfinału. W czwartek zmierzą się jeszcze z reprezentacją Kanady, a stawką meczu będzie pierwsze miejsce w grupie A.

15:14 – Hokej na lodzie – Hannah Brandt doczekała się jednak swojego gola w dzisiejszym spotkaniu. W 19. minucie trzeciej tercji podwyższa prowadzenie Amerykanek na 5:0.

15:04 – Hokej na lodzie – Bramka Brandt nie została zaliczona. Na tablicy wyników wciąż 4:0.

15:02 – Hokej na lodzie – Amerykanki jednak podwyższają prowadzenie. Strzelczynią gola okazała się Hannah Brandt.

14:59 – Hokej na lodzie – Za nami połowa trzeciej kwarty. Mało się dzieje. Amerykanki starają się kontrolować spotkanie, nie tracąc wiele sił. Olimpijki z Rosji chcą strzelić gola honorowego, ale im to nie wychodzi. Do końca 10 minut.

14:30 – Hokej na lodzie – Koniec drugiej tercji meczu USA – Olimpijki z Rosji. Amerykanki wygrywają już 4:0 i raczej nie będą miały żadnych problemów, żeby dowieźć prowadzenie do końca.

14:21 – Hokej na lodzie – 4:0! Trzecia bramka Amerykanek w przeciągu trzech minut. Tym razem krążek do rosyjskiej bramki skierowała Gisele Marvin.

14:17 – Hokej na lodzie – Błyskawiczna podwójna salwa Amerykanek, które najprawdopodobniej właśnie zapewniły sobie awans do półfinału! W roli głownej Jocelyne Lamoureux – Davidson, która w przeciągu sześciu sekund dwa razy skierowała krążek do rosyjskiej bramki! USA – Olimpijki z Rosji 3:0.

14:12 – Hokej na lodzie – Połowa drugiej tercji za nami, a na tablicy wyników wciąż 1:0 dla USA. Olimpijki z Rosji starają się zagrozić bramce Amerykanek, jednak te pewnie kontrolują spotkanie, będąc cały czas w ataku pozycyjnym.

13:50 – Saneczkarstwo – Nie było mocnych na Natalie Geisenberger! Niemka zdecydowanie triumfuje w zawodach żeńskich jedynek przed swoją rodaczką Dajaną Eitberger. Brąz dla Kanadyjki Alex Gough.

13:46 – Biegi narciarskie – W finale męskim złoto zdobywa Johannes Hoesflot Klaebo i tym samym zostaje najmłodszym mistrzem olimpijskim w biegach narciarskich w historii dyscypliny! Norweg przybiegł do mety z ogromną przewagą, którą wypracował na ostatnim podbiegu. Piękną walkę o srebro stoczyli Aleksander Bolszunow i Federico Pellegrino. Na finiszu minimalnie lepszy okazał się specjalista od sprintów łyżwą – Pellegrino. W sprintach zatem dwa brązy dla młodych Olimpijczyków z Rosji – do Biełorukowej dołącza Bolszunow.

13:40 – Hokej na lodzie – Właśnie zakończyła się pierwsza tercja meczu USA – Olimpijki z Rosji. Przypomnijmy, że prowadzą Amerykanki po golu Kacey Bellamy. Ich przeciwniczki muszą wziąć się poważnie do pracy w drugiej tercji, bowiem porażka oznacza, że w ostatnim meczu grupowym zagrają jedynie o honor.

13:34 – Łyżwiarstwo szybkie – Polacy zakończyli zawody na miejscach: Bródka – 12., Szymański – 16., a Niedźwiedzki 20.

13:34 – Saneczkarstwo – Po upadku Sweeney mieliśmy dłuższą przerwę w startach. Na szczęście Amerykanka zeszła z toru o własnych siłach. Prowadzenie objęła tymczasem Rumunka Raluca Stramaturaru.

13:32 – Łyżwiarstwo szybkie – Nie dali rady. Złoto i srebro dla Holandii. Dokładnie dla Kjelda Nuisa i Patricka Roesta. W przypadku srebra można mówić o niespodziance, ale sensacją jest zdobywca brązowego medalu – Koreańczyk Min Seok Kim.

13:32 – Biegi narciarskie – Stina Nilsson mistrzynią olimpijską w sprincie klasykiem! Fantastyczny bieg Szwedki, która ani na moment nie oddała prowadzenia! Maiken Caspersen Falla do samego końca musiała się bronić przed atakami Julii Biełorukowej, ale ostatecznie to Norweżka wywalczyła srebrny medal. Rosjanka z brązem, a kolejne miejsca dla Natalii Niepriajewej, Hanny Falk i Jessie Diggins.

13:30 – Łyżwiarstwo szybkie – Verweij jako nieliczny z Holendrów zawiódł. Srebrny medalista z Soczi szybciej od Bródki, ale jest zaledwie 9. Zostali tylko Joey Mantia (USA) i Sverre Lunde Pedersen (Norwegia). Na trzecim miejscu ciągle sensacyjny Koreańczyk Kim​.

13:24 – Hokej na lodzie – Amerykanki wychodzą na prowadzenie w 9. minucie! Dobrym strzałem popisała się Kacey Bellamy, zbliżając swoją drużynę do strefy medalowej.

13:23 – Biegi narciarskie – Drugi półfinał był słabiej obsadzony – wygrał Ristomatti Hakola Przed Oskarem Svenssonem. Szczęśliwi przegrani to Aleksander Bolszunow i Paal Golberg.​

13:21 – Short-track – Rywalki Maliszewskiej z ćwierćfinału zdominowały rywalizację o medale. Złoto dla Włoszki Arianny Fontanty, srebro zdobyła Holenderka Yara van Kerkhof, a brąz Kanadyjka Kim Boutin.

13:20 – Curling – Kanadyjczycy mistrzami olimpijskimi, pierwszymi w historii w parach mieszanych. W szóstej partii zdobyli dwa punkty i Szwajcarzy poddali mecz przy stanie 3:10.

13:19 – Łyżwiarstwo szybkie – Zaskoczył reprezentant gospodarzy. Min Seok Kim pobiegł na 3.miejsce – 1.44,93.

13:18 – Saneczkarstwo – Niezwykle groźny upadek zaliczyła właśnie Amerykanka Emily Sweeney. Zawodniczka ze Stanów nie ukończy zatem rywalizacji.

13:17 – Biegi narciarskie – W pierwszym półfinale mężczyzn pewny triumf Johannesa Klaebo. Za plecami Norwega finiszują Federico Pellegrino i Aleksander Bolszunow.

13:14 – Łyżwiarstwo szybkie – Nuis świetnie! 1.44,01 może dać złoto, a Japończyk Takuro Oda wskakuje na 3.miejsce za Roesta.

13:12 – Łyżwiarstwo szybkie – Niedźwiedzki najwolniej z naszych. Wynik 1.47,07 plasuje go na 12.pozycji. Do końca 10 panczenistów. Bródka utrzymuje 4.miejsce. Ciągle prowadzi Patrick Roest – 1.44,86, ale za chwilę zobaczymy innego faworyta Kjelda Nuisa (Holandia).

13:12 – Biegi narciarskie – Drugi półfinał kobiet to pojedynek Jessie Diggins z Olimpijkami z Rosji: Julią Biełorukową i Natalią Niepriajewą. Wygrała Biełorukowa przed Diggins, ale Niepriajewa także awansowała do finału. Drugą szczęśliwą przegraną jest Hanna Falk.

13:10 – Saneczkarstwo – Pierwsza piątka za nami. Słabiutko pojechała Łotyszka Eliza Cauce, która zanotuje spadek w klasyfikacji łącznej. Prowadzi Kanadyjka Brooke Apshkrum.

13:10 – Hokej na lodzie – Za chwilę rozpocznie się spotkanie pomiędzy USA a Olimpijkami z Rosji. Jeśli Amerykanki wygrają, to zapewnią sobie awans do półfinału.

13:07 – Short-track – Finał B na 500 m w którym miała wystartować tylko Sofia Prosvirnova ostatecznie się nie odbył. Czekamy zatem na rywalizację o medale.

13:06 – Łyżwiarstwo szybkie – Szymański wolniej od Bródki – 1.46,48 i na razie 7.pozycja. Zabrakło mocy Polakowi na ostatnim kółku. Czas na Konrada Niedźwiedzkiego i brązowego medalisty z Soczi – Dennego Morrisona (Kanada).

13:05 – Biegi narciarskie – Za nami już pierwszy pojedynek ramię w ramię Stiny Nilsson i Maiken Caspersen Falli. W półfinale dwie faworytki szybko odjechały reszcie stawki, a na finiszu wyraźnie oszczędzały siły na następny bieg. Minimalnie szybsza Szwedka, ale to nie ma żadnego znaczenia. Trzecie miejsce dla Hanny Falk, która wyprzedziła Sophie Caldwell, Kristę Parmakoski i Annę Dyvik.

13:04 – Curling – Dwa czerwone kamienie w samym środku i po pięciu endach jest już 8:3. Prawdziwy pogrom i prawie już pewne pierwsze złoto dla Kanady w curlingu na tegorocznych IO.

13:03 – Łyżwiarstwo szybkie – Jest solidny wynik Bródki – 1.46,31, który daje na razie 4.miejsce. Więcej od Polaka nie mogliśmy się spodziewać, a za chwilę Jan Szymański i Andrea Giovanini (Włochy)

13:02 – Saneczkarstwo – Czas na decydujący ślizg w rywalizacji saneczkarek. Przypomnijmy, że do finałowej „20” nie zakwalifikowała się żadna z Polek.

12:59 – Biegi narciarskie – W ostatnim ćwierćfinale panów mieliśmy i upadek i połamane kije. Z związku z tym walkę o czołowe miejsca toczyło tylko trzech zawodników. Wygrał Fina Mrti Jylhae, a po analizie fotofiniszu drugie miejsce przyznano Baptistowi Gros z Francji. Awans do półfinałów o ułamki sekundy przegrał Niemiec Thomas Bing.

12:54 – Biegi narciarskie – Bardzo szybki bieg numer cztery! Wygrywa Szwed Oskar Svensson przed Emilem Iversenem z Norwegii, jednak czasy trzeciego Lena Valjasa z Kanady oraz czwartego Aleksandra Panżyńskiego z Rosji w tej chwili plasują ich na miejscach „lucky looserów”.

12:51 – Short-track – Rekord olimpijski Chińczyków nie przetrwał zbyt długo. Już w drugim półfinale poprawili go bowiem Koreańczycy, którzy dojechali do mety tuż przed Węgrami. Finał sztafety równo za tydzień.

12:51 – Biegi narciarskie – Trzeci bieg wygrywa Aleksander Bolszunow, który do Korei dojechał dopiero wczoraj, bo wcześniej leczył przeziębienie i miał obóz treningowy w Austrii. Jak widać choroba nie przeszkodziła Rosjaninowi w osiągnięciu dobrego wyniku. Do półfinału zakwalifikował się także najlepszy w kwalifikacjach Fin Ristomatti Hakola.

12:48 – Curling – Punkt straty odrabiają Szwajcarzy i na półmetku finału przegrywają z Kanadyjczykami 3:6.

12:42 – Biegi narciarskie – Kamil Bury dobrze rozpoczął bieg – plasował się w połowie stawki – jednak przed największym podbiegiem stracił siły i spadł na ostatnie miejsce. Dla niego jednak sam udział w ćwierćfinale jest wielkim sukcesem. Wygrał Federico Pellergino przed Paalem Goldbergiem, Calle Halfvarssonem i Estończykiem Marko Kilpem.

12:42 – Short-track – W półfinałach oglądamy już także męskie sztafety. W pierwszym biegu w rekordem olimpijskim triumfowali Chińczycy przed Holendrami. Te dwie nacje mogą już szykować się do walki o medale.

12:37 – Curling – Perfekcyjne wybicie ww wykonaniu Kaitlyn Lawes i Kanada zdobywa cztery punkty w trzecim endzie.

12:35 – Biegi narciarskie – Anna Dyvik z ostatniego biegu i Anamarija Lampic z pierwszego ćwierćfinału awansowały do półfinałów jako „lucku looserki”. A tymczasem za nami już pierwszy bieg mężczyzn. Zwyciężył z dużą przewagą faworyt rywalizacji – Johannes Hoesflot Klaebo, a walkę o drugie miejsce stoczyli Teodor Peterson, Richard Jouve i Aleksiej Połtoranin. Najlepszy z tej trójki był Szwed. A teraz ściskamy kciuki za Kamila Burego, który powalczy z bardzo utytułowanymi rywalami, m.in. Federico Pellergino, Calle Halfvarssonem, Paalem Goldbergiem i Eirikiem Brandsdalem.

12:32 – Łyżwiarstwo szybkie – Połowa stawki już za nami. Roest oczywiście ciągle na prowadzeniu. Czas na krótką przerwę na czyszczenie lodu. Po niej występ mocnej dziesiątej pary: Shani Davis (USA) i Bart Swings (Belgia). W kolejnej zobaczymy Zbyszka Bródkę z Amerykaninem Brianem Hansenem.

12:28 – Short-track – Dość kuriozalna sytuacja w zmaganiach na torze krótkim. W półfinałach oglądaliśmy osiem zawodniczek, z czego pięć weszło do finału A. Dwie zostały wykluczone i tym samym tylko jedna łyżwiarka, Sofia Prosvirnova pojedzie w finale B.

12:28 – Biegi narciarskie – Niestety, nieudany bieg Polki – Justyna Kowalczyk dopiero piąta w ćwierćfinale. Nasz biegaczka od początku biegła z tyłu stawki i nie udało jej się przebić na dobrą pozycję przed finiszem. Najszybsza okazała się Natalia Niepriajewa, a za nią linię mety minęły Laurien Van Der Graaf, Anna Dyvik i Ingvild Flugstad Oestberg.

12:25 – Curling – Szwajcarzy próbowali wybić kamień rywali i zdobyć trzy punkty, jednak odsuwający się kamień Kanadyjczyków trącił też trzeci szwajcarski i w efekcie mamy tylko 2:0 i remis po dwóch endach.

12:22 – Biegi narciarskie – Czwarty bieg wygrywa Julia Biełorukowa przed Heidi Weng. Niespodzianką dopiero trzecie miejsce Sadie Bjoernsen, która w obecnym sezonie w sprintach klasykiem radziła sobie najlepiej w amerykańskiej ekipie. A za moment już Justyna Kowalczyk! Trzymamy kciuki za dobry – przede wszystkim bezbłędny – bieg Polki!

12:22 – Saneczkarstwo – Niestety kolejny bardzo słaby ślizg zalicza Natalia Wojtuściszyn. Sporo błędów i ostatnia lokata trzeciego ślizgu. Polka zakończy olimpijską rywalizację na 26. miejscu.

12:21 – Short-track – Stawkę finalistek uzupełnią Holenderka Yara van Kerkhof, Brytyjka Elise Christie oraz Kanadyjka Kim Boutin, która została dołączona przez sędziów, gdyż rywalka z Chin utrudniała jej jazdę.

12:20 – Short-track – W pierwszym półfinale najlepsze Koreanka Minjeong Choi, przed Arianną Fontaną. Te dwie zawodniczki powalczą o medale na 500 metrów.

12:19 – Łyżwiarstwo szybkie – Ulalala! Patrcick Roest (Holandia) minął linię mety ze świetnym wynikiem 1.44,86. Holendrzy są tu niesamowicie mocni. Co prawda do końca jeszcze 26 panczenistów, ale to może być czas na medal.

12:16 – Curling – Udane otwarcie Kanadyjczyków – dwa punkty na koncie ekipy spod znaku klonowego liścia.

12:15 – Biegi narciarskie – Trzeci ćwierćfinał to walka Jessie Diggins i Hanny Falk. Na finiszu lepsza Szwedka, ale obie biegaczki miały na tyle bezpieczną przewagę nad resztą stawki, że na ostatnich metrach mogły zwolnić.

12:13 – Saneczkarstwo – Bez większych błędów, ale wolno pojechała Kuls-Kusyk. Polka uzyskuje 19. wynik trzeciego ślizgu, ale w klasyfikacji łącznej awansuje tylko o jedną lokatę i nie wystąpi w finale zmagań.

12:10 – Łyżwiarstwo szybkie – Pięciu panczenistów już pobiegło. Na razie prowadzi Francuz Alexis Contin z przyzwoitym czasem 1.47,33.

12:09 – Biegi narciarskie – W drugim biegu pewny triumf Maiken Casperssen Falli – obrończyni tytułu sprzed czterech lat. Awans do półfinału wywalczyła także Amerykanka Sophie Caldwell.

12:05 – Saneczkarstwo – W lodowej rynnie pojawiają się coraz słabsze zawodniczki, które walczą o awans do czwartego ślizgu, w którym wystąpi najlepsza „20”. Za kilka chwil ślizg Ewy Kuls-Kusyk.

12:04 – Biegi narciarskie – Ogromna przewaga Stiny Nilsson w pierwszym biegu ćwierćfinałowym! Szwedka potwierdza, że celuje w złoto igrzysk. O drugie miejsce walkę stoczyły Krista Parmakoski i Anamarija Lampic, minimalnie szybsza okazała się Finka.

12:00 – Curling – Rozpoczynamy ostatni akord debiutanckiego turnieju par mieszanych – finał pomiędzy Szwajcarami a Kanadyjczykami.

11:58 – Biegi narciarskie – Wracamy na trasy biegowe w kurorcie Alpensia, gdzie za moment rozpoczną się ćwierćfinały sprintów z udziałem dwójki Polaków. Justyna Kowalczyk wystąpi w piątym biegu pań, zaplanowanym na godz. 12:20, a Kamila Burego zobaczymy w drugim wyścigu mężczyzn (godz. 12:31). Trzymamy kciuki i póki co obserwujemy poczynania rywali.

11:55 – Łyżwiarstwo szybkie – Kilka minut dzieli nas od startu wyścigu na 1500m. Wystartuje 35 zawodników. Polaków zobaczymy w 11., 12. i 13. parze.

11:53 – Short-track – Na lodowisku trwają w tej chwili wyścigi męskie na 1000 metrów. W tej rywalizacji nie mamy naszych reprezentantów, a panowie ścigają się dopiero w wyścigach eliminacyjnych. Za moment jednak czekać nas będzie walka o medale na dystansie 500 metrów kobiet.

11:50 – Saneczkarstwo – Swoje ślizgi wykonało już dziesięć saneczkarek. Nie przyniosły one jednak większych zmian w klasyfikacji zawodów. Na prowadzeniu wciąż Geisenberger, przez Tatjaną Huefner i Kanadyjką Alex Gough.

11:40 – Saneczkarstwo – Pięć zawodniczek zaprezentowało się już w trzecim ślizgu. Najlepszym czasem tej próby legitymuje się aktualnie Niemka Natalie Geisenberger. Ta zawodniczka wychodzi też na prowadzenie w klasyfikacji łącznej.

11:33 – Saneczkarstwo – Powoli rozpoczynać będziemy trzeci już ślizg damskich jedynek. W stawce dwie Polski – z 22. numerem pojedzie Ewa Kuls-Kusyk, a cztery pozycje dalej Natalia Wojtuściszyn. Numery startowe odpowiadają miejscom biało-czerwonych w klasyfikacji po dwóch ślizgach, zatem już teraz możemy powiedzieć, że naszych saneczkarek raczej zabraknie w finale rywalizacji.

11:14 – Short-track – Stawkę finalistek uzupełniają Chunyu Qu z Chin oraz Koreanka Minjeong Choi – najlepsze w ostatnim, czwartym ćwierćfinale.

11:12 – Short-track – W trzecim ćwierćfinale zdecydowanie najlepsze okazały się Sofia Prosfirnowa z reprezentacji Rosji oraz Chinka Keixin Fan.

11:10 – Short-track – Z drugiego ćwierćfinału wchodzą Elise Christie i Kim Boutin. Brytyjka wynikiem 42,703 poprawiła rekord olimpijski na tym dystansie.

11:06 – Short-track – Niestety Polka po starcie uplasowała się na trzeciej pozycji i pomimo zaciętej walki z Holenderką nie udało się jej przebić do czołowej dwójki. Niestety nie będzie Natalii Maliszewskiej w półfinale na 500 metrów.

11:05 – Short-track – Zaraz po starcie mieliśmy upadek Yarry van Kerkhof. Sędziowie postanowili rozpocząć bieg od nowa i wykluczyć KAnadyjkę Mariannę St. Gelais. Trzy zawodniczki walczą zatem o dwa miejsca w półfinale.

11:05 – Short-track – Przed nami bieg ćwierćfinałowy na 500 m z udziałem Natalii Maliszewskiej. Trzymamy kciuki za Polkę!

11:00 – Biegi narciarskie – Wiemy już, z kim w drugim ćwierćfinale sprintu mężczyzn pobiegnie Kamil Bury. Jego rywalami będą Federico Pellegrino, Calle Halfvarsson, Paal Golberg, Marko Kilp i Eirik Brandsdal.

10:55 – Hokej na lodzie – Koniec. Kanadyjki pewnie pokonują Finki 4:1 i meldują się w półfinale turnieju olimpijskiego. Ekipie Suomi o najlepszą czwórkę przyjdzie się bić w barażach.

10:37 – Biegi narciarskie – Nie ulega wątpliwości, że Kamil Bury pobiegnie w ćwierćfinale, bo kilku zawodników zostało na trasie, ale są to bardzo egzotyczni zawodnicy, którzy Polakowi na pewno nie zagrożą! WIELKIE BRAWA!

10:34 – Hokej na lodzie – Ósma minuta trzeciej tercji i mamy pierwszą bramkę dla Finek. Jej autorką Riikka Valila.

10:32 – Biegi narciarskie – BRAWO KAMIL BURY! 28. lokata Polaka na ten moment. Nawet jeśli trochę braknie do awansu, to i tak fantastyczny rezultat! Ale czekamy – szansa jest duża!

10:29 – Biegi narciarskie – A teraz wyruszył Kamil Bury. Nie liczymy tutaj na spektakularny rezultat, ale może młody Polak czymś nas zaskoczy.

10:26 – Biegi narciarskie – W gronie 27. zawodników Maciej Staręga wyprzedza tylko Andrew Younga, więc ten występ Macieja Staręgi trzeba spisać na duży minus, choć pamiętajmy, że rytm przygotowań Polaka był bardzo zaburzony przez kontuzję.

10:24 – Biegi narciarskie – Wyruszył już Maciej Staręga, a na trasie jest też Johannes Klaebo – widać, że dzisiaj Norweg jest kapitalnie przygotowany do tej rywalizacji.

10:20 – Biegi narciarskie – Na mecie z czasem 3:10,20 prowadzi Aleksander Bolshunov z Rosji. To jednak dopiero pierwsi zawodnicy na mecie, a my czekamy na resztę.

10:14 – Biegi narciarskie – Już za chwilę początek kwalifikacji sprintu mężczyzn z Maciejem Staręgą (26. numer) i Kamilem Burym (53.). Na co liczymy? Gdyby był to sprint techniką łyżwową, a Staręga był w najlepszej formie, śmiało stawialibyśmy na miejsce w 30-tce. A tak – musimy poczekać na to, co się stanie.

10:07 – Hokej na lodzie – Dobiegła końca druga tercja w spotkaniu Kanadyjek z Finkami. Hokeistki spod znaku Klonowego Liścia prowadzą 4:0 i nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało im odebrać dzisiaj zwycięstwo.

10:05 – Biegi narciarskie – Wiemy już, z kim w ćwierćfinale będzie rywalizować Justyna Kowalczyk. Polka pobiegnie w ostatnim biegu ćwierćfinałowym z Natalią Nepryaevą, Ingvild Fluegstad Oestberg, Anną Dyvik, Lauren Van Der Graaf i z Kathariną Herning.10:02 – Hokej na lodzie – Swoją szansę wykorzystują za to Kanadyjki. Jullian Sauliner i ekipa Klonowego Liścia prowadzi już 4:0.

10:01 – Hokej na lodzie – Nie wykorzystują szansy Finki, na tablicy wyników cały czas trzybramkowe prowadzenie mistrzyń olimpijskich z Soczi. Dwie minuty do końca drugiej tercji.

09:58 – Hokej na lodzie – Za dużo graczy na lodzie – kara dwóch minut dla Kanadyjek i Finki przed szansą na zmniejszenie strat.

09:48 – Biegi narciarskie – Sylwia Jaśkowiec zyskała nad Eweliną Marcisz ledwie 0,17 sekundy i Polki podobnie jak w skiathlonie meldują się w eliminacjach sprintu obok siebie, tak więc jedyną naszą przedstawicielką w ćwierćfinale będzie Justyna Kowalczyk. Najlepsza w eliminacjach Stina Nilsson. O godzinie 10:15 eliminacje mężczyzn z Maciejem Staręgą i Kamilem Burym.

09:47 – Hokej na lodzie – 3:0! Melodie Daoust pokonuję Noorę Raty i mimo, że do końca jeszcze sporo czasu – wszystko wskazuje na to, że Kanadyjki mogą już zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

09:44 – Hokej na lodzie – Pięć minut drugiej tercji za nami, wynik cały czas bez zmian. Podobnie jak sytuacja na lodzie – Finki nie wyglądają tu na drużynę, która może pokonać mistrzynie olimpijskie i wicemistrzynie świata z Kanady.

09:44 – Biegi narciarskie – Eweliny Marcisz w ćwierćfinale nie będzie. Tragedii nie było, bo na ten moment jest 32. lokata, ale generalnie pewne jest to, że naszej młodej zawodniczki w ćwierćfinale nie zobaczymy. Numer 47. ma Sylwia Jaśkowiec – za około 2 minuty na mecie.

09:42 – Biegi narciarskie – 21. miejsce Justyny Kowalczyk. To powinno dać naszej reprezentantce miejsce w 30-tce, bo wszystkie najlepsze zawodniczki już za nami. Na trasie jest już też Ewelina Marcisz i Polka będzie niedługo finiszować.

09:38 – Biegi narciarskie – Ruszyła Justyna Kowalczyk! Trzymamy kciuki za dobry, spokojny bieg!

09:37 – Biegi narciarskie – Zmiana na prowadzeniu. Zdecydowanie lepsza okazała się Maiken Caspersen Falla, ale chwilę później na metę wpadła jedna z głównych faworytek – Stina Nilsson.

09:36 – Biegi narciarskie – Krista Parmakoski z rezultatem 3:12,30 obejmuje prowadzenie. Będzie to teraz szło bardzo szybko, jako że zawodniczki startują co 15 sekund.

09:35 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy drugą tercję! Czy Finki nawiążą jeszcze walkę z obrończyniami tytułu?

09:28 – Biegi narciarskie – Już za chwilę początek kwalifikacji sprintów, w których dziś zostaną rozdane kolejne olimpijskie medale. Na początku kobiety. Z numerem 30. Justyna Kowalczyk, dla której jest to jeden z koronnych startów w Pjongczang. Numer 37. ma Ewelina Marcisz, numer 47. na plastronie posiada Sylwia Jaśkowiec. Przypomnijmy, że ze startu zrezygnowała dziś Marit Bjoergen.

9:21 – Hokej na lodzie – Prawie trzykrotnie więcej strzałów oddały w tej tercji Kanadyjki – 14:5. Nie wygląda to dobrze dla Finek, które jeśli liczą tutaj na zwycięstwo, muszą zagrać w drugiej i trzeciej tercji na zdecydowanie wyższym poziomie.

9:17 – Hokej na lodzie – Koniec pierwszej tercji. Kanadyjki prowadzą po dwudziestu minutach z Finkami 2:0.

9:11 – Hokej na lodzie – 2:0! Na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej tercji Marie-Philip Poulin pokonuje Noorę Raty.

9:06 – Hokej na lodzie – Zagroziły bramce Shannon Szabados Finki, ale wynik cały czas bez zmian. Pięć minut do końca pierwszej tercji.

9:03 – Hokej na lodzie – Jennifer Wakefild ląduje na ławce kar za podcinanie. Szansa dla Finek.

9:00 – Hokej na lodzie – Ponad połowa pierwszej tercji za nami. Zdecydowana przewaga Kanadyjek, co znajduje odzwierciedlenie chociażby w statystyce strzałów – 8:2 dla ekipy Klonowego Liścia.

8:55 – Hokej na lodzie – Miały obie ekipy szanse w przewadze – najpierw Kanadyjki, potem Finki, ale wynik cały czas bez zmian – 1:0 dla obrończyń tytułu.

8:44 – Hokej na lodzie – Ależ otwarcie Kanadyjek! W 35. sekundzie Meghan Agosta pakuje krążek do fińskiej bramki dając ekipie Klonowego Liścia prowadzenie.

8:40 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy tymczasem kolejne spotkanie turnieju hokejowego pań. Dziś gra grupa A – na pierwszy ogień Kanadyjki mierzą się z Finkami, które dwa dni temu były blisko sprawienia sensacji w meczu z Amerykankami. Czy Suomi postawią się również obrończyniom tytułu z Soczi?

08:06 – Narciarstwo alpejskie – Nie mamy dobrych informacji ze stoku. Michał Kłusak popełnił błąd na trasie slalomu i swój start w dzisiejszej konkurencji kończy upadkiem. Nie życzyliśmy mu tego, ale trochę rozmija się to z tym, czego się spodziewaliśmy…

7:47 – Narciarstwo alpejskie – A więc wiemy już, kto ma medale w superkombinacji! 12. po zjeździe Marcel Hirscher w slalomie nie dał szans rywalom i pokonał dwójkę Francuzów – Alexisa Pintarault i Victora Muffat-Jeandet! Tak przedstawia się podium pierwszej alpejskiej konkurencji na tych igrzyskach!

7:43 – Narciarstwo alpejskieNiezły przejazd Kjetila Jansruda, ale to daje 7. pozycję. Teraz jeszcze dość groźna wywrotka Matthiasa Mayera. Większość z 10-tki po zjeździe nie kończy tego slalomu. Jeszcze tylko Dressen i medale będą rozdane. Potem pojadą zawodnicy z dalszych miejsc, w tym nasz Michał Kłusak – po zjeździe 46.

7:37 – Narciarstwo alpejskie – Kolejni zawodnicy ryzykują i albo nie kończą slalomu, albo tracą bardzo wiele. Oj, mają tu zjazdowcy wiele problemów. Fill, Jansrud, Innerhofer, Mayer, Svindal, Dressen jeszcze przed nami… Nie, przepraszam – Fill już także wypadł…

7:32 – Narciarstwo alpejskie – Alexis Pintarault spycha na 3. pozycję swojego rodaka Victora Muffat-Jeandet, ale to wszystko na co było stać Francuza. Z Hirscherem nie wygrał. Przed nami typowi zjazdowcy, którzy tutaj w slalomie mogą sobie nie poradzić. Czy trójka Hirscher-Pintarault-Jeandet to dzisiejsze podium?

7:27 – Narciarstwo alpejskie – TAK JEST! Marcel Hirscher potwierdza swoje ambicje! Jedzie fantastyczny slalom i zdecydowanie prowadzi. Podium będzie na pewno. Czy Austriak po raz pierwszy będzie mistrzem olimpijskim? Zobaczymy!! 11. zawodników walczących o medal przed nami!

7:22 – Narciarstwo alpejskie – Chwila przerwy i teraz przed nami to, co kibice lubią najbardziej. Niedługo Marcel Hirscher, który jest uważany za wielkiego faworyta, ale zobaczymy, czy Austriak podoła. To jednak za chwilę. Drugą część bezpośredniej rywalizację o medale zaczyna Maxence Muzaton, ale on nie ukończył przejazdu.

7:18 – Narciarstwo alpejskie – Jedenastu zawodników za Francuzem. Przed nami jeszcze 17-tka. Kto zdoła wyprzedzić Muffat-Jeandet? Na razie bardzo dobry przejazd zaliczył Marco Schwarz, który swoim przejazdem slalomowym awansował na drugie miejsce.

7:14 – Snowboard – Znamy finalistów męskiego halfpipe’u! Kwalifikacje zwyciężył niesamowity Shaun White. Drugie miejsce zajął Scottty James, a trzecie Japończyk Ayumu Hirano. Oglądaliśmy niebotyczny poziom rywalizacji. Aż 5 zawodników uzyskało notę powyżej 90 punktów W finale zapowiadają się prawdziwe emocje.

7:13 – Narciarstwo alpejskie – Kilkoro zawodników zrezygnowało z drugiego przejazdu. A z tych, którzy wystartowali, nie wszyscy sobie radzą. Coraz dalej jesteśmy w rywalizacji, a na prowadzeniu Muffat-Jandet przed Tedem Ligetym i Stefanem Hadalinem.

7:09 – Narciarstwo alpejskie – To był świetny przejazd Victora Muffat-Jeandet, Tacy znakomici zawodnicy jak Ted Ligety czy Luca Aerni nawet nie zbliżyli się do reprezentanta „Trójkolorowych”, Będzie spory awans Francuza.

7:04 – Narciarstwo alpejskie – 30. po zjeździe Justin Murisier nie ukończył slalomu. Pojechał zbyt agresywnie, zaczął mieć problemy i wypadł z trasy. Lepiej poradził sobie Francuz Muffat Jandet i to on na razie będzie prowadził.

7:00- Snowboard – Fin Peetu Piroinen wskakuje na 11, miejsce! Tym samym poza finałem znajduje się Taku Hiraoka, a na ostatniej pozycji dającej awans jest obecnie Australijczyk Kent Callister. Pozostało 5 przejazdów do końca kwalifikacji.

6:58 – Narciarstwo alpejskie – Przed nami pierwsze rozstrzygnięcie medalowe tych igrzysk w narciarstwie alpejskim. Pora na drugą konkurencję kombinacji alpejskiej czyli slalom. Po zjeździe na prowadzeniu Niemiec Tomas Dressen przed Norwegiem Akslem Lundem Svindalem (+0,07) i Austriakiem Maatthiasem Mayerem (+0,13). W tyle jednak jest kilku zawodników, którzy marzą o podium, na czele z Austriakiem Marcelem Hirsherem! Czy zdobędzie swoje pierwsze olimpijskie złoto? Będzie ciekawie!

6:40 – Snowboard – Shaun White odpowiada wspaniale! Niesamowity Amerykanin uzyskuje 98,50 pkt i znowu wychodzi na czoło kwalifikacji. Oglądamy niebotyczne przejazdy!

6:38 – Snowboard – Kapitalny Scotty James! Występ Australijczyka został oceniony na 96,75 pkt i snowboardzista z Antypodów obejmuje prowadzenie! Jak odpowie Shaun White?

6:34 – Snowboard – Dobry przejazd Taku Hiraoki. Japończyk uzyskuje 75,75 pkt i w tej chwili wskakuje na 12. miejsce, ostatnie dające awans. Czy to wystarczy do znalezienia się w finale?

6:26- Snowboard – Raibu Katayama też uzyskał niezły rezultat – 90,75! Reprezentanci kraju Kwitnącej Wiśni dziś na bardzo wysokim poziomie!

6:22 – Snowboard – Świetna druga runda w wynikaniu Ayumu Hirano. Japończyk wyprzedził White’a o dwa punkty z rezultatem 95,25!

6:05 – Snowboard – Zakończył się pierwszy przejazd kwalifikacyjny panów w halfpipie. Wygrał go Shaun White. W pierwszej piątce również plasuje się Ben Ferguson, dalej Scotty James, Hirano i Katayama.

5:53 – Snowboard – Dobry występ Koreańczyka Lee, który z wynikiem 75,00 jest obecnie na dziewiątym miejscu!

5:43 – Snowboard – Jak na razie ośmiu zawodników uzyskało rezultat przynajmniej 80 punktów. Prowadzi niezmiennie Shaun White, drugi jest Ben Ferguson, a na trzecim miejscu plasuje się Australijczyk Scotty James.

5:34 – Narciarstwo alpejskieKoniec rywalizacji panów w zjeździe. Jako ostatni miał jechać Manuel Osborne-Paradis. Kanadyjczyk nie ukończył jednak swojego przejazdu. Thomas Dressen wygrał, tuż za nim Svindal i Mayer. Hirscher na dobrej pozycji przed slalomem, ze stratą 1,32s, więc będzie się działo! Polak ostatecznie na 46. miejscu.

5:32 – Snowboard – Shaun White w swoim stylu! Wyprzedził rodaka, zdobywając aż 93,25. Główny faworyt nie zawodzi!

5:27 – Narciarstwo alpejskie – Już tylko pięciu alpejczyków pozostało do zakończenia rywalizacji w zjeździe w superkombinacji panów. Slalom został zaplanowany na 7:00 polskiego czasu, ale poślizg czasowy jest spory, więc możliwe, że finałowa rywalizacja odbędzie się nieco później.

5:25 – Snowboard – Coraz bliżej występu Shauna Wihite’a, a na razie z rezultatem 91,00 prowadzi Amerykanin Ben Ferguson.

5:20 – Snowboard – Tuż za Hirano jego rodak – Raibu Katayama (85,50). On również może cieszyć się już z występu w rundzie finałowej.

5:16 – Snowboard – Ayumu Hirano! Japończyk już pewny awansu z 87,50 na koncie!

5:14 – Narciarstwo alpejskie – Michał Kłusak w piątej dziesiątce, jego strata wynosi 3,40…

5:13 – Snowboard – Jan Scherrer ze Szwajcarii ze świetnym wynikiem 84 punktów!

5:12 – Narciarstwo alpejskie – Na trasie już Michał Kłusak!

5:08 – Snowboard – Rozpoczęły się już kwalifikacje w half pipe mężczyzn. Jak na razie prowadzi Yuto Totsuka z wynikiem 80,00.

5:03 – Narciarstwo alpejskie – Adam Zampa nie jest faworytem, ale po jego występie można było oczekiwać jednak więcej. Słowak przedostatni, 3,78 straty…

4:52 – Narciarstwo alpejskie – Na czele cały czas Thomas Dressen, a na górze już głównie zawodnicy, którzy nie zagrożą czołówce. Ten, który może trochę namieszać, jest jeszcze Manuel Osborne-Paradis. My czekamy na występ Polaka, który wyruszy z numerem 48. 

4:43 – Narciarstwo alpejskie – Carlo Janka nie jest zbyt zadowolony ze swojego występu, Szwajcar plasuje się za Marcelem Hirscherem. 14. pozycja i 1,34s straty do Dressena.

4:38 – Narciarstwo alpejskie – Ted Ligety też nie może uznać tego przejazdu do udanych. Amerykanin dopiero 19…

4:35 – Narciarstwo alpejskie – Christof Innerhofer piąty, tuż za Jansrudem, ze stratą 0,53 do Dressena. Początek trasy miał świetny, ale na dole zaczął tracić, choć nie popełnił większych błędów.

4:24 – Narciarstwo alpejskie – Bez większych błędów przejechał Jansrud, ale on również nie ukończył „na zielono”! Norweg uchodzi za kolejnego ze świetnych zjazdowców, a do Dressena traci 0,27s… Cztery lata temu  był czwarty w superkombinacji.

4:14 – Narciarstwo alpejskie – Z trzecim czasem jak na razie Matthias Mayer. Dressen przejechał dziś dobrze, bo kolejni alpejczycy do niego tracą.

4:05 – Narciarstwo alpejskie – Przejazd Pinturault średni, ale on jest zdecydowanie lepszy w slalomie. Tam może powalczyć. Do Dressena traci 1:04. Źle pojechał za to Aksel Lund Svindal. Norweg co prawda 0,07s za prowadzącym Niemcem, ale to jeden z zawodników, którzy w zjeździe mają walczyć o złoto. Nie był to fenomenalny start, Norweg popełnił dzisiaj poważny błąd. Nie najlepszy przejazd zaliczył również Peter Fill. On jeszcze dalej od Norwega – zajmuje teraz trzecią pozycję, tracąc 0,68s do Niemca. Na czwartym miejscu, ze stratą 0,77, drugi z Włochów – Dominik Paris.

3:58 – Narciarstwo alpejskie – Mistrz świata w tej konkurencji – Luca Aerni, już przeciął linię mety. Strata Szwajcara do prowadzącego Niemca wynosi 2,10s. Na trasie już Alexis Pinturault, a u góry czekają Svindal, Fill, Paris i Mayer!

3:51 – Narciarstwo alpejskie – W końcu czwarty zawodnik ruszył na trasę, ale Ryan Cochran-Siegle wszedł za ciasno w bramkę i również pożegnał się już ze zjazdem. Nic mu się nie stało, jednak tegostartu nie może zaliczyć do udanych.

3:45 – Narciarstwo alpejskie – Przerwa w zjeździe. Najpierw po upadku Rosjanina, teraz z powodu silniejszego wiatru. Witamy w Pjongczang!

3:37 – Narciarstwo alpejskie – Nie jest tak źle. Zjazd to nie jest ulubiona konkurencja Austriaka. Marcel Hirscher stracił do Niemca 1,32s. On jednak jest niezwykle dobrym slalomistą, więc musimy czekać na jego występ w drugiej części kombinacji! Czy sięgnie po pierwsze złoto olimpijskie? Z trasy wypadł startujący pod flagą olimpijską Rosjanin – Pavel Trikhichev. Na szczęście nic mu się nie stało.

3:32 – Narciarstwo alpejskie – Pierwszy zawodnik już na mecie. Thomas Dressen uzyskał czas 1:19.24 i to do niego będziemy porównywać pozostałych. Czas na Hirschera!

03:31 – Snowboard – I wszystko już wiemy! Liu Jiayu po błędzie w trakcie zjazdu ma srebrny medal! Złoto dla Chloe Kim, która w ostatnim podejściu zdobyła 98,25 punktów! Brąz przypadł Arielle Gold! Czwarta pozycja dla Kelly Clark. Później Cai Xuetong, Haruna Matsumoto, Queralt Castellet, Sena Tomita, Mirabelle Thovex, Sophie Rodriguez, Emily Arthur i Maddie Mastro.

03:24 – Narciarstwo alpejskie – Już za kilka minut rozpocznie się w końcu rywalizacja w narciarstwie alpejskim panów! Zawodnicy będą startowali w kombinacji. O 3:30 przejazd w zjeździe, o 7 natomiast w slalomie. Kto dziś sięgnie po medal? Walka o dobre miejsca nie będzie łatwa, ale pogoda dziś już nie płata takich figli, jak przez ostatnie dni. Z 48. numerem na trasę ruszy Michał Kłusak.

03:21 – Snowboard – Cai Xuetong świetnie sobie poradziła i wskakuje na piąte miejsce! Castellet chciała zaatakować podium i prawie jej się to udało! Gdyby nie upadek, byłaby bardzo wysoko.

03:06 – Snowboard – Arielle Gold wskakuje na trzecie miejsce! Świetny trzeci przejazd, który zaowocował notą 85,75! Kelly Clark uzyskała tylko 83,50 punktów i na pewno nie zdobędzie już medalu!

02:53 – Snowboard – Matsumoto świetnie zaczęła swój przejazd. Jednak pod koniec przydarzył jej się upadek. Miała ogromną szansę na walkę o miejsce w czołówce. Liu Jiayu poprawiła swój przejazd, ale nie pokonała Chloe Kim. Zdobyła 89,75 punktów. Amerykanka popełniła błąd, ale na razie nikt nie jest w stanie jej zagrozić. Czas na trzeci przejazd!

02:49 – Curling – Punkt w siódmym i ósmym endzie – w sumie Olimpijczycy z Rosji triumfują 8:4 i zdobywają brązowy medal.

02:45 – Snowboard – Niestety, Francuzki Thovex i Rodriguez, Australijka Arthur i Japonka Tomita nie ustrzegły się błędów w swoich przejazdach i będą musiały powalczyć jeszcze w trzecim przejeździe, by mysleć o lepszym wyniku.

02:35 – Snowboard – Arielle Gold świetnie poradziła sobie w drugim przejeździe! Zdobywa 74,75 punktów. Wskoczyła na czwarte miejsce! Kelly Clark poprawiła się i uzyskała 81,75 punktów!

02:34 – Curling – Skaslien próbowała wjechać po jeden punkt, ale zagrała za mocno. Jej kamień zatrzymał się na kamieniu rywali ustawionym z tyłu domu, dzięki czemu na konto Olimpijczyków z Rosji wpada tylko jeden punkt. Przed ostatnim enden Bryzgałowa i Kruszelnicki prowadzą 7:4.

02:29 – Snowboard – Chloe Kim nie zawiodła! Znakomicie poradziła sobie z trasą i przejechała ją bezbłędnie! Sędziowie przyznali jej 93,75 punktów! Na drugim miejscu jest Liu Jiayu z wynikiem 85,50. Czekamy na drugi zjazd!

02:22 – Curling – Kruszelnicki próbował wybić dwa żółte kamienie, aby zdobyć trzy punkty, jednak wybił przy okazji również oba czerwone. Na szczęście dla niego pozostał w domu ten, który wypuścił i Olimpijczycy z Rosji o punkt podwyższają prowadzenie.

02:21 – Snowboard – Maddie Mastro podzieliła los Arielle Gold. Amerykanka zebrała tylko 14 punktów. Świetnie za to poradziła sobie Hiszpanka Queralt Castellet, która zdobyła 56,75. Na drugim miejscu jest Japonka Haruna Matsumoto z dorobkiem 70 punktów.

02:14 – Snowboard – Sena Tomita zaliczyła dobry występ uzyskując 65,25 punktów. Znajduje się za Kelly Clark, która po siedmiu zawodniczkach dalej prowadzi.

02:08 – Curling – Było blisko podwójnego wybicia i zdobycia trzech punktów, ale ostatecznie tylko 2:0 wygrywają Norwegowie. Po pięciu endach przegrywają 4:5.

02:04 – Snowboard – Arielle Gold niestety zaczyna od upadku swój przejazd i uzyskała tylko 10,50 punktów. Dla porównania kolejna Kelly Clark na liście poradziła sobie znakomicie otrzymując 76,25 punktów.

02:00 – Snowboard – Rozpoczynamy finał w halfpipe’ie kobiet! Przed nami emocjonująca walka o medale. Czy ktoś pokona młodziutką Chloe Kim, która jest w świetnej formie? O tym niedługo się przekonamy!

01:52 – Curling – Aż cztery kamienie „zapięły guzik”, z czego trzy czerwone. Ten jeden żółty był jednak ustawiony jako trzeci (chociaż Bryzgałowa miała w tej kwestii wątpliwości) i na konto Olimpijczyków z Rosji wpadają dwa oczka. Do przerwy prowadzą oni 5:2.

01:39 – Curling – Tym razem Norweżka popisała się perfekcyjnym wypuszczeniem kamienia – poprzez jeden dopchnęła drugi do środka domu, zdobywając dwa punkty w trzeciej partii.

01:27 – Curling – Ponownie nieudane ostatnie zagranie Skaslien, tym razem skutkuje ono zdobyciem przez rywali jednego punktu.

01:15 – Curling – Najpierw potrójne wybicie w wykonaniu Magnus Nedregottena, później jednak błąd Kristin Skaslien i w efekcie dwa punkty w pierwszym endzie zdobywają Bryzgałowa i Kruszelnicki.

01:05 – Curling – Ruszamy z pierwszym meczem medalowym w sportach drużynowych. O brąz w turnieju par mieszanych zagrają Olimpijczycy z Rosji oraz Norwegowie.

01:00 – Miś Uszatek śpiewał „Pora na dobranoc”, a u nas jest „Pora na dzień dobry”. Zatem dzień dobry!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password