Pjongczang 2018 LIVE – 14 lutego (Zapis relacji)

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Za nami kolejny dzień pełen emocji. Co prawda polscy sportowcy ponownie spisali się poniżej oczekiwań, ale widowiskowe przejazdy snowboardzistów w halfpipie czy też wielki triumf najmłodszego złotego medalisty olimpijskiego w historii biegów narciarskich Johannesa Hoesflota Klaebo zostaną zapamiętane przez kibiców na całym świecie. Dzisiaj do rywalizacji wracają biathlonistki. Liczymy, że tym razem Weronika Nowakowska oraz jej koleżanki z reprezentacji powalczą o wysokie lokaty. Interesująco zapowiadają się także zmagania kombinatorów norweskich, w gronie których zobaczymy aż czterech reprezentantów Polski.

Konkurs! Każdego dnia olimpijskiej rywalizacji będziecie mogli powalczyć o kolejne punkty w naszym konkursie! Co więcej najlepszy z Was podczas igrzysk dostanie 15 bonusowych punktów do klasyfikacji generalnej! Jest o co walczyć! Codziennie mamy dla was dwa pytania: jedno typerskie i jedno wiedzowe. Odpowiedzi przesyłajcie, jak zawsze, na adres [email protected] Powodzenia!
Odpowiedzi na pytania konkursowe z 12.02 to: Tomasz Sikora; Dawid Kupczyk

PYTANIA ZNAJDZIECIE TUTAJ >>klik<<  AKTUALNA KLASYFIKACJA >>klik<<

PROGRAM DNIA           STARTY POLAKÓW

To już wszystko na dzisiaj! Chociaż kolejny raz zabrakło reprezentantów Polski w rolach głównych, to jednak emocji nie zabrakło. Możemy obiecać, że jutro pod tym względem nie będzie inaczej. Widzimy się około 1:00!

15:28 – Hokej na lodzie – Słowacja nie dała już sobie wbić bramki! Nasi południowi sąsiedzi sprawiają dużą niespodziankę i ogrywają Olimpijczyków z Rosji 3:2. Hokejowy turniej panów rozpoczyna się od mocnego uderzenia, porażkami dwóch faworytów po niesamowitych meczach. Jutro ciąg dalszy tych emocji!

15:21 – Hokej na lodzie – Niecałe trzy minuty pozostały do zakończenia drugiego spotkania. Słowacja wciąż prowadzi 3:2 z Olimpijczykami z Rosji. Czy nasi południowi sąsiedzi dowiozą ten rezultat do końca?

15:19 – Hokej na lodzie – Słowenia wygrywa z USA! Już w 38 sekundzie dogrywki krążek na bramkę zamienia Jan Mursak, dając swojej ekipie upragnione zwycięstwo. Jeszcze 30 minut temu wydawało się to zupełnie nierealne!

15:16 – Hokej na lodzie – Już nic się nie zmieniło. USA remisuje ze Słowenią 2:2, a więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna jest dogrywka. Ta drużyna, która pierwsza pokona bramkarza ekipy przeciwnej, zejdzie z lodu wygrana.

15:13 – Hokej na lodzie – To się nie mogło wydarzyć! Niecałe dwie minuty przed końcem spotkania, Słowenia doprowadza do wyrównania za sprawą Jana Mursaka. Czy będziemy świadkami dogrywki?!

15:06 – Hokej na lodzie – Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się w meczu Słowacja – Olimpijczycy z Rosji! W 49. minucie na prowadzenie wychodzą Słowacy! Szczęśliwym strzelcem gola okazał się Peter Ceresnak, wykorzystując grę przeciwników w osłabieniu. Czy nasi południowi sąsiedzi dowiozą wynik do końca i sprawią małą niespodziankę?

14:54 – Curling – Dzień w hali Gangneung Curling entre kończy się wygraną Kanadyjczyków 1:0 w dziesiątej partii i 6:4 w całym meczu z Brytyjczykami.

14:53 – Hokej na lodzie – Słoweńcy odważniej zaatakowali i szybko strzelili kontaktowego gola! Strzelcem okazał się Blaz Gregorc. Do końca spotkania jeszcze 13 minut, więc wszystko może się zdarzyć.

14:49 – Curling – Szwajcarzy odrobili dwa punkty w dziewiątej partii, ale w dziesiątej taki sam wynik uzyskali Włosi i to Azzurri niespodziewanie wygrywają 7:4. Sensacyjną porażkę ponoszą też Norwegowie – nie odrobili strat do Japończyków i ulegli Azjatom 4:6.

14:46 – Hokej na lodzie – Rozpoczęła się  już ostatnia tercja meczu USA – Słowenia. Przez trzy minuty nie zobaczyliśmy jeszcze bramki, jednak krążek przy kiju wciąż posiadają Amerykanie.

14:39 – Curling – Kanadyjczycy przenieśli prawo do ostatniego zagrania na dziesiątą partię. Prowadzą 5:4 i mają dużą szansę na pokonanie Brytyjczyków.

14:37 – Curling – Japończycy z kolei, w drugim meczu azjatycko-skandynawskim, prowadzą po dziewięciu partiach z Norwegami 6:4. Thomas Ulsrud i koledzy muszą postawić wszystko na jedną kartę.

14:36 – Curling – Brytyjczycy odrobili punkt straty do Kanadyjczyków, przegrywają po ośmiu endach 4:5. Tymczasem Szwedzi zdobyli jeszcze jedno oczko i po dziewięciu endach prowadzą 7:2. Koreańczycy postanowili w tej sytuacji poddać mecz.

14:36 – Hokej na lodzie – Nie zobaczyliśmy bramek w drugiej tercji meczu Słowacja – Olimpijczycy z Rosji. Tercji wyrównanej, gdzie obie drużyny stworzyły podobną ilość okazji do zdobycia gola. Napastnicy obu ekip byli jednak nieskuteczni, dlatego na tablicy wyników wciąż widnieje wynik 2:2.

14:27 – Hokej na lodzie – Zakończyła się druga tercja meczu USA – Słowenia. Amerykanie prowadzą 2:0 i mogą spokojnie kontrolować spotkanie, tym bardziej, że ich przeciwnicy nie mają w ręku zbyt wielu atutów. W drugim meczu Słowacja wciąż remisuje z Olimpijczykami z Rosji 2:2. Tam do zakończenia drugiej odsłony pozostały jeszcze cztery minuty.

14:24 – Curling – Wynik 1:0 jest tak powszechny w meczach tej sesji, że naprawę już nie wiadomo, co ciekawego można napisać. Więc na razie krótko – Włosi punkt na 5:2 w ósmej partii.

14:19 – Curling – Szwedzi również z tylko jednym punktem w ósmym endzie, ale oni akurat prowadzą już 6:2 z Koreańczykami.

14:17 – Curling – Norwegowie nie nastawiają się na wysokie zwycięstwa i wygrali 1:0 w partii ósmej. W całym meczu przegrywają jednak z Japończykami 4:5 na dwa endy przed końcem.

14:17 – Hokej na lodzie – USA podwyższa prowadzenie! Jordan Greenway wykorzystuje doskonałe podanie Bobby’ego Sanguitenniego i pakuje krążek do słoweńskiej bramki. Czy zespół z Bałkanów będzie jeszcze w stanie odpowiedzieć, strzelić dwa gole i doprowadzić do remisu?

14:14 – Saneczkarstwo – Niesamowicie emocjonująca końcówka rywalizacji dwójek. Prowadzący po pierwszej części Niemcy, Wendl i Artl, wygrywają z Austriakami o 0,088 sekundy i bronią tytułu mistrzów olimpijskich z 2014 roku z Soczi. Brązowe medale dla ich rodaków Eggerta i Beneckena. Polacy, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski kończą na 12. miejscu.

14:13 – Hokej na lodzie – Jeszcze nie zobaczyliśmy żadnej bramki po przerwie. USA i Olimpijczycy z Rosji prowadzą grę, oddają większą liczbę strzałow, ale brkuje im dokładności. Słowenia i Słowacja nastawiają się na kontrataki. Przypomnijmy wyniki. USA – Słowenia 1:0, Słowacja – Olimpijczycy z Rosji 2:2.

14:09 – Saneczkarstwo – Peter Penz i Georg Fischler znakomicie przejeżdżają olimpijski tor. Wielka radość w austriackim obozie. Czy będzie drugie złoto dla Austrii na lodowej rynnie w Pjongczangu?

14:07 – Curling – Punkt straty odrobili Szwajcarzy (2:4 z Włochami), natomiast Kanadyjczycy o punkt podwyższyli prowadzenie (5:3).

14:05 – Saneczkarstwo – Walker i Snith z Kanady, notują czas 1.32.369, ale daje to dopiero drugie miejsce. Po nich Niemcy Eggert/Benecken pokazują klasę i obejmują prowadzenie z czasem 1.31.987. Oznacza to, że maja medal. Pytanie tylko, jakiego koloru.

14:04 – Curling – Dwa punkty dla Japończyków w partii siódmej i wychodzą na prowadzenie 5:3 w meczu z Norwegami. Na tym samym etapie jest mecz Koreańczyków ze Szwedami, w którym Skandynawowie prowadzą 5:2.

14:02 – Saneczkarstwo – Austriacy Steu/Koller obejmują prowadzenie. Na górze pozostało już tylko cztery dwójki.

14:01 – Hokej na lodzie – Już trzy minuty trwa druga tercja meczu USA – Słowenia. Przypomnijmy, że póki co górą są Amerykanie, którzy prowadzą 1:0. W spotkaniu Słowacja – Olimpijczycy z Rosji wciąż jest przerwa.

13:54 – Saneczkarstwo – Doskonały przejazd gospodarzy Park/Cho, którzy z czasem 1.32.672 objęli prowadzenie i na pewno ukończą zawody w pierwszej dziesiątce.

13:53 – Curling – Drugie z rzędu 1:0 dla Brytyjczyków i już tylko punkt straty tej drużyny do Kanadyjczyków

13:52 – Curling – Włosi blisko sprawienia niespodzianki. Wprawdzie wynik 4:1 po sześciu endach to niewielka przewaga, ale Szwajcarzy nie dają na razie argumentów, żeby liczyć na ich powrót.

13:51 – Saneczkarstwo – Polakom udaje się wyprzedzić na razie jedną dwójkę. Oznacza to, że będzie to co najmniej 12. miejsce w klasyfikacji końcowej.

13:49 – Hokej na lodzie – Zakończyły się pierwsze tercje w dwóch trwających spotkaniach. USA prowadzi ze Słowenią 1:0, natomiast Słowacja odrobiła dwubramkową stratę, i remisuje 2:2. To oznacza, że po przerwie czekają na nas duże hokejowe emocje.

13:47 – Saneczkarstwo – Zdecydowanie lepszy drugi przejazd i Polacy odejmują prowadzenie z czasem 1.33.087.

13:46 – Hokej na lodzie – Tego nikt się nie spodziewał! Kolejna akcja Słowaków i mamy wyrównanie. Tym razem krążek na bramkę zamienił Martin Bakos, występujący na co dzień w czeskiej Extralidze. Oj, dzieje się na koreańskich lodowiskach!

13:43 – Saneczkarstwo – Ludwig Rieder i Patrick Rastner z Włoch zaliczają udany występ, ale nie obejmują prowadzenia. Mamy nadzieję, że ta sztuka uda się Polakom, którzy już są na górze.

13:42 – Curling – Szwedzi zdobyli jeszcze jeden punkt i po sześciu endach prowadzą z gospodarzami 5:1. Ich sąsiedzi z Norwegii też zdobyli punkt i wyrówali stan meczu z Japończykamina 3:3.

13:41 – Hokej na lodzie – Walkę nawiązują Słowacy, którzy dość niespodziewanie umieścili krążek w rosyjskiej bramce. Strzelcem gola okazał się Peter Olvecky. Był to dopiero trzeci strzał na bramkę oddany przez naszych południowych sąsiadów.

13:40 – Hokej na lodzie – Amerykanie jednak wychodzą na prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej tercji. Nieco ponad dwie minuty przed jej zakończeniem znakomitym strzałem popisał się napastnik fińskiego Jokerit, Brian O’Neill.

13:38 – Saneczkarstwo – Łotysze Gudramovics/Kalnins osiągają na razie najlepszy przejazd drugiego ślizgu i obejmują prowadzenie z wynikiem 1.33.207.

13:30 – Curling – Wyzerowany piąty end meczu Szwajcaria-Włochy – Azzurri prowadzą zatem 3:1.

13:28 – Saneczkarstwo – Rozpoczyna się drugi – ostatni przejazd w olimpijskim konkursie dwójek. Ósmym w kolejności duetem będą Polacy Chmielewski/Kowalewski. Mamy nadzieje, że w drugim ślizgu poprawią swoją 13. lokatę.

13:26 – Curling – Brytyjczycy odrabiają punkt straty do Kanadyjczyków i przegrywają z nimi po pięciu endach 2:4.

13:24 – Curling – Dwa punkty dla Szwedów w partii piątej i prowadzą na półmetku 4:1. Na tym samym etapie jest mecz Norwegów z Japończykami – tam Skandynawowie przegrywają 2:3

13:22 – Hokej na lodzie – W drugim trwającym spotkaniu, USA remisuje ze Słowenią 0:0. Póki co lepsze wrażenie sprawiają Amerykanie, którzy kontrolują mecz, oddają więcej strzałów, jednak na wynik na razie się to nie przekłada.

13:18 – Curling – Kolejne 1:0 dla Włochów w meczu ze Szwajcarami i po czterech endach prowadzą 3:1.

13:18 – Hokej na lodzie – Czyżby w tym meczu miało nie być emocji? Kirił Kaprizow z CSKA Moskwa podwyższa prowadzenie raptem minutę po golu Prochorkina. Słowacja – Olimpijczycy z Rosji 0:2.

13:15 – Hokej na lodzie – Olimpijczycy z Rosji wychodzą na prowadzenie! Młody napastnik zespołu z Sankt Petersburga, Nikołaj Prochorkin pokonuje bramkarza Słowaków już w trzeciej minucie meczu.

13:11 – Curling – Wyzerowana czwarta partia meczu Kanada-Wielka Brytania. Zespół spod znaku klonowego liścia prowadzi zatem nadal 4:1.

13:10 – Hokej na lodzie – Rusza turniej panów w hokeju na lodzie. Na koreańskich lodowiskach oglądamy dzisiaj spotkania Słowacja – Olimpijczycy z Rosji i USA – Słowenia.

13:06 – Curling – Przesadził z siłą ostatniego zagrania Thomas Ulsrud i po raz trzeci z rzędu punkt trafia na konto Japończyków.

13:02- Curling – Pierwszy punkt Koreańczyków w czwartym endzie, zmniejszają stratę do Szwedów i przegrywają 1:2.

13:00 – Saneczkarstwo – Czesi, Kvicala i Jaromir Kudera notując 46,818, kończą pierwszy przejazd. W połowie rywalizacji na prowadzeniu są Niemcy Tobias Wendl i Tobias Artl z czasem 45.820, przed Austriakami Penzem i Fischlerem oraz swoimi rodakami Eggertem i Beneckenem. Na 13. Miejscu pierwszy ślizg kończą Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

12:56 – Curling – Kanadyjczycy z dwoma punktami za partię trzecią prowadzą 4:1. Z kolei Szwajcarzy zdobywają pierwszy punkt w meczu z Włochami.

12:51 – Curling – Japończycy przejmują trzecią partię za jeden punkt i wychodzą na prowadzenie 2:1.

12:50 – Saneczkarstwo – Ajj. Mocne zderzenie z bandą Rosjan Bogdanowa i Medwedewa. Dobrze, że nic im się nie stało, ale czas nie najlepszy – 47.106

12:45 – Curling- End bez historii, wyzerowany w meczu Korea Południowa-Szwecja.

12:44 – Saneczkarstwo – Jeszcze lepiej Austriacy Steu i Koller, którzy spychają Polaków na 10.miejsce.

12:42 – Saneczkarstwo – Bardzo dobry przejazd młodych Włochów Naglera i Malleiera. Wynik 46.320 to na razie szósty rezultat.

12:39 – Curling – Jeden punkt trafia też na konto Włochów, prowadzą oni ze Szwajcarami 2:0. Po jedno oczko wjeżdżają też Japończycy, ale warto zaznaczyć perfekcyjne wybicie Thomasa Ulsruda w jego ostatnim zagraniu.

12:35 – Curling – Kanadyjczycy postawili Brytyjczyków w trudnej sytuacji i ci musieli wjeżdżać po jeden punk, żeby nie przegrać za nawet cztery.

12:34 – Saneczkarstwo –Niestety nasi reprezentanci nie ustrzegli się błędów Czas 46. 609 daje na razie szóste miejsce.

12:32 – Curling – Dwa punkty dla Szwedów w drugiej partii i prowadzenie 2:0.

12:32 – Saneczkarstwo – Na starcie już Polacy Chmielewski/Kowalewski.

12:25 – Saneczkarstwo – Cóż za doskonałe przejazdy Niemców. Najpierw Tobiasowie Wendl i Artl osiągają czas 45.820. Później nieco gorzej przejeżdżają Toni Eggert i Sascha Benecken. Chyba nikt nie jest w stanie uzyskać dziś tak wybitnych wyników.

12:22 – Saneczkarstwo Rywalizacje rozpoczynają Rosjanie Denisew/Antonow. Notują czas 46.437, który jest nowym rekordem toru. Jednak wydaje się, że nie przetrwa on długo.

12:18 – Curling – Dwa punkty dla Kanadyjczyków na otwarcie. Włosi i Norwegowie w pierwszej partii zdobywają tylko po punkcie.

12:15 – Łyżwiarstwo szybkie – Nie dały rady. Jorien Ter Mors (Holandia) mistrzynią olimpijską. Dwa pozostałe medale dla Japonek – Nao Kodairy i Miho Takagi. Natalia Czerwonka na solidnym 12.miejscu. Z kolei Karolina Bosiek uplasowała się na 29.lokacie.

12:14 – Curling – Wyzerowany pierwszy end meczu Koreańczyków ze Szwedami.

12:13 – Saneczkarstwo – Kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia rywalizacji dwójek na lodowej rynnie w Pjongczangu. Zawody duetów, w przeciwieństwie do konkurów indywidualnych, odbędą się w dwóch przejazdach, a więc już dziś poznamy mistrzów olimpijskich w tej konkurencji. Przypomnijmy, że z numerem siódmym zaprezentują się reprezentanci Polski, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Trzymamy kciuki!

12:11 – Łyżwiarstwo szybkie – Kodaira nie wytrzymała na ostatnim okrążeniu. Wynik 1.13,82 pozwala na razie na srebro. Pozostały Leenstra i Bergsma.

12:07 – Łyżwiarstwo szybkie – Miho Takagi (Japonia) – 1.13,98 wskakuje na 2.pozycję. Jeszcze 4 zawodniczki w tym Nao Kodaira (Japonia), Heather Bergsma (USA) i Marrit Leenstra (Holandia). Wszystkie stać na złoto, choć wynik Jorien Ter Mors jest mocno wyśrubowany

12:01 – Łyżwiarstwo szybkie – Rekord olimpijski Jorien ter Mors (Holandia) – 1.13,56! To na pewno wynik na medal. Równie świetnie Brittany Bowe (USA) – 1.14,36 i 2.pozycja. Do końca jeszcze cztery pary i kilka faworytek do medalu

12:00 – Curling – Kanadyjczycy z Brytyjczykami, Koreańczycy ze Szwedami, Szwajcarzy z Włochami i Norwegowie z Japończykami – to skład drugiej sesji turnieju curlerów.

11:58 – Łyżwiarstwo szybkie Nie zawiodła Natalia Czerwonka! Bardzo dobry czas 1.15,77 daje na razie 4.pozycję.

11:54 – Łyżwiarstwo szybkie – Żadna zawodniczka na razie nie jest w stanie wytrzymać tempa Wust na ostatnim okrążeniu. Czas na Natalię Czerwonkę i Hong Zhang (Chiny).

11:50 – Łyżwiarstwo szybkie – Seung-Hi Park (Korea Płd.) znana z short-tracku, wielokrotna medalistka olimpijska tutaj osiągnęła czas 1.16,11 i jest czwarta.

11:27 – Łyżwiarstwo szybkie – Połowa panczenistek za nami. Czas na przerwę około 20 – minutową na czyszczenie lodu. Po niej ostateczna walka o medale na 1000m.

11:22 – Łyżwiarstwo szybkie – Ida Njatun (Norwegia) zaledwie 0,11 sekundy za Wust.

11:17 – Łyżwiarstwo szybkie – Po sześciu parach Wust ciągle prowadzi, ale startują co raz groźniejsze panczenistki. Bosiek na 9.miejscu

11:10 – Łyżwiarstwo szybkie – Mistrzyni olimpijska z 1500m – Ireen Wust z czasem 1.15,32 obejmuje prowadzenie. To może być kolejny medal dla Holenderki.

11:05 – Łyżwiarstwo szybkie – Zdrahalova lepsza od Polki. Bosiek z czasem 1.18,54 na razie druga.

10:51 – Łyżwiarstwo szybkie – Za około 10 minut początek biegu na 1000m kobiet. W stawce 31 zawodniczek zobaczymy Karolinę Bosiek i Natalię Czerwonkę. Pierwszą z nich będziemy oglądać już w drugiej parze z Nikolą Zdrahalovą (Czechy). Czerwonka, która ma szansę na okolice top10 zaprezentuje się w 11. parze z Chinką Hong Zhang.

10:45 – Hokej na lodzie – Koniec! Japonia wygrywa z Koreą 4:1 i ostatecznie zajmuje trzecie miejsce w grupie B! To jednak nie koniec hokejowych emocji na dzisiaj. Już o 13:10 rozpocznie się turniej panów. Na początek dwa mecze: USA – Słowenia i Słowacja – Olimpijczycy z Rosji.

10:42 – Hokej na lodzie – Koreanki zdecydowały się wycofać bramkarkę, licząc na wykorzystanie gry w przewadze. Jednak przyniosło to odwrotny skutek do zamierzonego, bowiem Rui Ukita skierowała krążek do pustej bramki. Japonia prowadzi już 4:1.

10:29 – Hokej na lodzie – Chyba pozamiatane! Trzecie osłabienie Koreanek zostało bezlitośnie wykorzystane przez rywalki. Po prawie dwóch minutach intensywnych ataków, skutecznym strzałem z dystansu popisała się Shiori Koike. Do końca spotkania pozostało jeszcze 6 minut.

10:27 – Kombinacja norweska – Paweł Słowiok kończy rywalizację na 22. miejscu. Pozostali Polacy będą sklasyfikowani pod koniec stawki.

10:25 – Kombinacja norweska – Eric Frenzel mistrzem olimpijskim! Niemiec wyprzedził Akito Watabe i Lukasa Klapfera!

10:23 – Kombinacja norweska – Kilometr do mety! Sprinterska walka o złoto! Kto okaże się najszybszy.?

10:21 – Kombinacja norweska – Na 1,5 km przed metą prowadzi Frenzel przed Klapferem i Watabe.

10:18 – Kombinacja norweska – Utworzyła się czteroosobowa czołówka. Na 7,5 km prowadzi Frenzel, który minimalnie wyprzedza Klapfera Riibera i Watabe.

10:18 – Hokej na lodzie – Minęło 6 minut trzeciej kwarty, a na tablicy świetlnej wciąż 2:1 dla Japonii. Dziewczyny z „Kraju Kwitnącej Wiśni” mają przewagę, ciągle atakują i obstrzeliwują koreańską bramkę. Gospodynie jednak nie poddają i wciąż dążą do wyrównania. I mają nawet swoje pojedyncze doskonałe szanse, jednak je marnują.

10:16 – Kombinacja norweska – Świetny atak Lukasa Klapfera! Austriak objął prowadzenie na 6,5 km i wyprzedza Akito Watabe o 0.6 i Erica Frenzela o 1.3.

10:13 – Kombinacja norweska – Na półmetku biegu już na prowadzeniu jest Eric Frenzel! Niemiec wyprzedza Riibera o 0.2 i Akito Watabe o 0.6. Szczepan Kupczak utrzymał 22. pozycję a Paweł Słowiok awansował na 30. miejsce.

10:12 – Hokej na lodzie – Koreanki zdołały przetrzymać grę w osłabieniu na początku trzeciej tercji. Teraz muszą zaatakować i spróbować doprowadzić do remisu.

10:10 – Kombinacja norweska – Po czterech kilometrach prowadzi Rehrl, który wyprzedza Riibera o 0.7 i Erica Frenzela o dwie sekundy. Szczepan Kupczak jest 22. Paweł Słowiok 31. Adam Cieślar i Wojciech Marusarz zajmują miejsca w końcówce stawki.

10:07 – Kombinacja norweska – Zawodnicy przebiegli już 2,5 km. Na prowadzeniu niezmiennie Franz Josef Rehrl, który wyprzedza Jana Magnusa Riibera o 0.4 i Akito Watabe o 12.5 sekundy. Szczepan Kupczak spadł o dwie pozycje i jest 22. a Paweł Słowiok utrzymuje 32. pozycję.

10:04 – Kombinacja norweska – Po 1,5 km prowadzi Rehrl, który ma 9 sekund przewagi nad Janem Magnusem Riiberem i 23 sekund nad Akito Watabe. Szczepan Kupczak jest 20. Paweł Słowiok 32.

10:00 – Kombinacja norweska – Rozpoczyna się bieg na 10 km. Szczepan Kupczak wystartuje jako 20. ze stratą 2:15 do prowadzącego Franza Josefa Rehrla z Austrii. Paweł Słowiok wybiegnie jako 32. , Adam Cieślar jako 44, a Wojciech Marusarz jako 45.

09:57 – Hokej na lodzie – Druga tercja gry dość niespodziewanie kończy się zwycięstwem Koreanek. Po trochę szczęśliwej, ale udanej akcji Randi Griffin, gospodynie przegrywają tylko 1:2 i wciąż mają szansę na korzystny rezultat. Oczywiście, to Japonki potrafią lepiej grać w hokeja na lodzie, zaczną trzecią tercję od gry w przewadze, jednak ambitnych Koreanek na pewno nie można skreślać. Tutaj może być jeszcze interesująco!

09:40 – Hokej na lodzie – A jednak! Szał radości na trybunach! Grająca w barwach Korei Randi Griffin zakończyła swoją indywidualną akcję bardzo słabym i lekkim uderzeniem, jednak bramkarka Japonii tylko sobie znanym sposobem wpuściła krążek do siatki! Już tylko 1:2.

09:36 – Hokej na lodzie – Koreanki miały dużą szansę, żeby zdobyć kontaktowego gola, bowiem jedna z Japonek, Hanae Kubo, dostała karę dwóch minut. Gospodynie nie były jednak w stanie tego wykorzystać, a co gorsza, nie potrafiły nawet stworzyć żadnego zagrożenia.

09:30 – Hokej na lodzie – Czterominutowe oblężenie koreańskiej bramki nie przyniosło (jeszcze) żadnych efektów. Po 1/5 części drugiej tercji, Japonki wciąż prowadzą 2:0.

09:12 – Hokej na lodzie – Pierwsza tercja gry za nami. Japonia prowadzi 2:0 i kontroluję wydarzenia na lodowisku. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że ostatnie dwie minuty dają nadzieję na jakiekolwiek emocje w dalszej części meczu. Koreanki mocniej zaatakowały, stworzyły dwie groźne sytuacje pod bramką Japonek, jednak ich nie wykorzystały. Czekamy na drugą połowę tego, stojącego na słabym poziomie, spotkania.

08:50 – Hokej na lodzie – Grające w osłabieniu Koreanki tracą kolejną bramkę. Japonki długo rozgrywały piłkę w strefie obronnej gospodyń. Jedna z nich zdecydowała się na niezbyt strzał. Niepewna interwencja koreańskiej bramkarski spowodowała, że Shoko Ono znalazła się w doskonałej sytuacji i musiała skierować krążek do pustej bramki!

08:46 – Hokej na lodzie – Dopiero minuta gry za nami, a Japonki już wychodzą na prowadzenie! Strzał Hanae Kubo znajduje drogę do koreańskiej bramki. 1:0.

08:43 – Hokej na lodzie – Przed nami kolejne hokejowe emocje. Na zakończenie zmagań w grupie A hokejowego turnieju pań, Korea podejmuje Japonię.Oba zespołu mają na koncie dwie porażki, jednak z dużo lepszej strony prezentowały się dotychczas dziewczyny z „Kraju Kwitnącej Wiśni”.

08:40 – Curling – Jeszcze jeden punkt dla Japonek, przy wyniku 10:5 dla Azjatek Amerykanki poddały mecz.

8:40 – Kombinacja norweska – Akito Watabe zrobił swoje! Ruszy 28 sekund po Austriaku Rehrlu, więc będzie wspaniała walka o medale! Japończyk zakończył rywalizację w skokach na trzecim miejscu i był tym samym ostatnim zawodnikiem. Pierwsza trójka: Rehrl, Riiber, Watabe. Czekamy na bieg, bo może  być ciekawie! Kupczak zakończył na 20. miejscu, Słowiok 32., Cieślar 44., Marusarz 45. 

08:36 – Kombinacja norweska – Riessle, Grabaak i Schmid bardzo słabo! Niemiec dopiero 15., a Norwegowie kolejno na 22. i 30. pozycji!

08:33 – Kombinacja norweska – Rydzek nie najlepiej, dopiero 10. z wynikiem 101 m.

08:27 – Kombinacja norweska – Zaczęła się najlepsza 10. i skoki też znacznie lepsze! Norweg poleciał na 111m! Zaraz po nim skakał Eric Frenzel. Niemiec z obniżonej belki uzyskał 106,5 m i jest czwarty!

08:26 – Curling – Trzy punkty w ósmym endzie dla Chinek. Szwajcarki w odpowiedzi poddają mecz przy stanie 2:7.

08:26 – Kombinacja norweska – Kolejny świetny skok Austriaka! Tym razem Lukas Klapfer 109 m!

08:23 – Kombinacja norweska – Czołówka to Rehrl, Watabe i Ilves. Kupczak jak na razie 12., Słowiok 22., Cieślar 34., Marusarz 35. 

08:20 – Curling – Japonki zdobywają punkt w ósmej partii i na dwa endy przed końcem meczu prowadzą 9:5.

08:12 – BiatlonPogoda nadal górą w Pjongczang. Odwołano także dzisiejszy bieg indywidualny biatlonistek, w którym mieliśmy zobaczyć cztery Polki. Zawody przeniesiono na czwartek, a pierwsza zawodniczka ma ruszyć na trasę o godzinie 9:15 czasu polskiego.

08:11 – Curling – Kolejne dwa punkty wpadają na konto Szwedek w ósmym endzie. Przy stanie 3:9 Dunki poddają mecz. Kiepski dzień dla tego kraju.

08:09 – Kombinacja norweska – Ależ skok Austriaka Franza-Josefa Rehrla! 112 m…  wypracował sobie ogromną przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Drugi jest Japończyk Nagai, trzeci natomiast Bryan Fletcher. Szczepan Kupczak na piątej pozycji.

08:07 – Curling – Wyzerowany siódmy end w meczu Szwajcaria-Chiny – tam nadal Azjatki prowadzą 4:2.

08:04 – Curling – W siódmym endzie kolejny punkt odrabiają Amerykanki. Wynik – 5:8.

08:02 – Kombinacja norweska – Stefan Kupczak ląduje w granicach punktu K – 99 m. Polak dzięki temu „wskakuje” na drugą pozycję – obecnie prowadzi Jason Lamy Chappuis. Trzeci jest Ondrej Pazout. Pozostali Biało-Czerwoni gorzej – Słowiok jest siódmy, Cieślar i Marusarz kolejno na 16. i 17. pozycji (na 19 sklasyfikowanych kombinatorów).

07:58 – Curling – Big end – 4:0 dla Brytyjek w siódmej partii. Olimpijki z Rosji wiedzą, że już się nie podniosą i poddają mecz przy stanie 3:10.

07:55 – Curling – Dunki odrabiają dwa punkty ze swojej straty, po siedmiu endach przegrywają 3:7.

07:54 – Kombinacja norweska – Za nami skok trzeciego z Polaków. Paweł  Słowiok uzyskał odległość znacznie lepszą od swoich kolegów. 92,5 m daje mu jak na razie piąte miejsce.

07:49 – Curling – Trzy punkty odrabiają Amerykanki, to ich pierwsze większe zwycięstwo w tym meczu, ale nadal przegrywają 4:8 z Japonkami.

07:48 – Curling – 0:0 w szóstym endzie meczu Olimpijek z Rosji z Brytyjkami.

07:46 – Kombinacja norweska – Na razie na prowadzeniu Czech Ondrej Pazout,  na drugim miejscu Włoch – Aaron Kostner. Trzeci Amerykanin Ben Loomis. Lukas Danek został zdyskwalifikowany.

07:43 – Kombinacja norweska – Adam Cieślar też schodził z belki, ale w końcu udało mu się oddać swój skok. Nie był on jednak imponujący. Odległość podobna do Wojciecha Marusarza – 81 m. Polak plasuje się na 4. pozycji.

07:36 – Kombinacja norweska – Wojciech Marusarz już oddał swój skok. 79,5 m nie jest satysfakcjonującym wynikiem. 

07:36 – Curling – Duński kamień zahaczył o strażnika w ostatnim zagraniu i w efekcie dwa punkty trafiły na konto Szwedek. Po sześciu endach Trzy Korony prowadzą 7:1.

07:34 – Curling – Wyzerowana piąta partia meczu Szwajcaria-Chiny, a więc na półmetku wynik4:1 dla Azjatek.

07:34 – Kombinacja norweska – Pierwszy zawodnik na belce – Amerykanin Jasper Good – już ma problemy ze startem… zszedł z belki. Dziś znów loteryjnie. Po reprezentancie USA powinien skakać Marusarz.

07:24 – Curling – Japonki podwyższają prowadzenie o punkt (8:1), natomiast Olimpijki z Rosji zdobywają dwa punkty i przegrywają na półmetku spotkania już tylko 3:6.

07:22 – Kombinacja norweska – Już za kilka minut rozpocznie się w końcu rywalizacja panów na skoczni Alpensia. Wśród startujących czterech Polaków  – Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak. Jak spiszą się nasi reprezentanci?

07:16 – Curling – Po raz drugi cyrkiel łaskawy dla Chinek – czwarty punkt wpada na konto Azjatek i prowdzą ze Szwajcarkami 4:1.

07:15 – Curling – Nie zapowiada się na rewanż za mecz męski sprzed paru godzin – kolejne dwa punkty dla Szwedek i prowadzą one już 5:1.

07:08 – Curling – Po punkcie dla Brytyjek, które powiększają prowadzenie do stanu 6:1, oraz Amerykanek, które minimalnie zmniejszają straty do stanu 1:7.

07:00 – Curling – Dunki zmuszone do wjazdu po jeden punkt. Zmniejszają co prawda stratę, ale tracą prawo do ostatniego zagrania.

06:56 – Curling – Punkt także dla Chinek, aczkolwiek o wyniku trzeciej partii meczu ze Szwajcarkami musiało rozstrzygnąć mierzenie cyrklem.

06:56 – Kombinacja norweska – Konkurs miał się rozpocząć o godzinie 7, ale jego start został przesunięty na 7:30. W tej chwili trwa seria próbna.

06:54 – Curling – Japonki nie przestają punktować – trzecią partię przejęły za trzy punkty i prowadzą już 7:0 z Amerykankami.

06:52 – Curling – Brytyjki o dwa punkty powiększają prowadzenie nad Olimpijkami z Rosji – po trzech endach jest tam 5:1.

06:44 – Curling – Dobrze zbudowany układ przez Szwedki i przejmują one trzeciego enda za dwa punkty.

06:38 – Curling – Drugie przejęcie partii przez Japonki, drugi raz za dwa punkty. Amerykanki przegrywają już 0:4.

06:34 – Curling – Dwa punkty dla Chinek, które obejmują prowadzenie w meczu ze Szwajcarkami. Olimpijki z Rosji z kolei odrabiają tylko oczko straty do Brytyjek.

06:27 – Curling – Tym razem Madeleine Dupont wyzerowała partię i przeniosła prawo do ostatniego zagrania na kolejną.

06:20 – Hokej na lodzie – Nie zdołały wyrównać Szwedki. Szwajcarki zwyciężają 2:1 i to one jako niepokonane awansują do baraży o półfinał. W barażach tych zagrają oczywiście również Szwedki, przyjdzie im się jednak mierzyć z lepszym z pary Finlandia/Olimpijki z Rosji.

06:19 – Curling – Udany wjazd do domu w wykonaniu Eve Muirhead i Brytyjki zapisują na konto trzy punkty. Tymczasem na torze obok Japonki przejmują pierwszą partię za dwa punkty.

06:18 – Hokej na lodzie – Minuta do końca. Pusta bramka Szwedek!

06:17 – Curling – Punkt zdobywają że Szwajcarki w meczu z Chinkami.

06:16 – Curling – Przestrzelone ostatnie zagranie Dunek i Szwedki przejmują partię, która miała być wyzerowana, za jeden punkt.

06:15 – Hokej na lodzie – Szwajcarki przewagi nie wykorzystują, ale czasu na odrabianie strat dla Szwedek coraz mniej. Cztery minuty.

06:12 – Hokej na lodzie – I kolejne dwie minuty dla Szwedek. Tym razem na ławce kar ląduje Fallman. Sześć minut do końca.

06:08 – Hokej na lodzie – Wracają na prowadzenie Szwajcarki! Na niespełna dziewięć minut przed końcem liczebną przewagę wykorzystuje Phoebe Staenz. 2:1!

06:02 – Hokej na lodzie – Dziesięć minut do końca spotkania.

06:00 – Curling – Swój turniej otwierają dziś również panie. W pierwszej sesji Japonki zagrają z Amerykankami, Olimpijki z Rosji z Brytyjkami, Dunki ze Szwedkami, a Szwajcarki z Chinkami.

06:00 – Hokej na lodzie – I wykorzystują tę szansę! Anna Borgqvist doprowadza do wyrównania.

05:58 – Hokej na lodzie – Okres dominacji Szwajcarek przerwany dwuminutową karą dla Gaas. Będą miały Szwedki okazję do wyrównania.

05:50 – Hokej na lodzie – Trzecia tercja spotkania Szwajcarek ze Szwedkami właśnie się rozpoczyna. Czy Skandynawki zdołają odrobić jednobramkową stratę?

05:48 – Łyżwiarstwo figurowe – Emocje związane z występem par sportowych w programie krótkim właśnie się zakończyły! Najlepsza okazała się chińska para Wenjing Sui/Cong Han, a tuż za nimi uplasowali się Olimpijczycy z Rosji Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow. Trzecie miejsce zajęli zaś Kanadyjczycy Meagan Duhamel i Eric Radford. Jutro dokończenie rywalizacji par sportowych, które zaprezentują program dowolny. To właśnie on ostatecznie zadecyduje o tym, które pary wrócą do domu z medalami. Początek emocji o 2:30.

05:44 – Łyżwiarstwo figurowe – Jewgienija Tarasowa i Władimir Morozow z wielką klasę zamknęli występy par sportowych w programie krótkim. Taniec przy „Piano Concerto No 2” Rachmaninowa był subtelny i doskonały technicznie. Olimpijczycy z Rosji pobili swój rekord sezonu i z rezultatem 81.68 plasują się na drugim miejscu!

05:35 – Łyżwiarstwo figurowe – Ołena Sawczenko ma już w swoim dorobku medal Igrzysk Olimpijskich. W Soczi zdobyła brązowy medal wspólnie z Robinem Szolkowym. W Pjongczangu Niemka próbuje swoich sił u boku Bruno Masota. Ich występ w programie krótkim był błyskotliwy, ale jednak nie idealny. Wynik 76.59 nie jest może spełnieniem marzeń, ale plasuje ich na razie na trzecim miejscu i pozwala wierzyć w zdobycie medalu

05:31 – Hokej na lodzie – Koniec drugiej tercji, w której zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawiły po sobie Szwajcarki. I to one na dwadzieścia minut przed końcem zasłużenie prowadzą 1:0.

05:30 – Łyżwiarstwo figurowe – Swoich kibiców nie zawiedli Olimpijczycy z Rosji Natalia Zabijako i Alexander Erbert. Uzyskali oni rezultat 74.35, który zapewni im miejsce w pierwszej dziesiątce po programie krótkim. Przed nami jeszcze tylko dwa występy!

05:23 – Łyżwiarstwo figurowe – Doskonały występ kanadyjskiej pary Meagan Duhamel/Eric Radford. Taniec przy nostalgicznym i subtelnym kawałku „With or Without You” w wykonaniu April Meservy, pozwolił im na uzyskanie wyniku 76.82, co obecnie plasuje ich na drugiej pozycji i daje realne szanse walki o medal w dniu jutrzejszym

05:20 – Hokej na lodzie – I mamy wreszcie pierwszą bramkę! Niezawodna Alina Muller trafia w liczebnej przewadze dla Szwajcarek. 1:0!

05:12 – Hokej na lodzie – Lepiej prezentują się w tej tercji od swoich rywalek Szwajcarki, ale nie potrafią tego udokumentować bramką. Po dziesięciu minutach drugiej tercji cały czas 0:0.

05:08 – Łyżwiarstwo figurowe – Wesołe i optymistyczne „Tu vuo fa l’Americano” pozwoliło zaprezentować włoskiej parze Valentina Marchei/Ondrej Hotarek bardzo energetyczny występ. Sądząc po reakcji łyżwiarzy, rezultat 74.50 w pełni ich zadowala. Teraz przed nami krótka przerwa, a po niej cztery ostatnie występy w programie krótkim par sportowych.

05:03 – Łyżwiarstwo figurowe – Przy nieśmiertelnym utworze Leonarda Cohena „Hallelujah”, doskonały występ zanotowali Chińczycy Wenjing Sui/Cong Han. Osiągnęli aż 82.39 punktów, co może pozwolić im zająć bardzo wysokie miejsce po pierwszej konkurencji par sportowych!

04:59 – Hokej na lodzie – Szwajcarki i Szwedki rozpoczynają drugą tercję. Przypomnijmy – po pierwszej bezbramkowy remis.

04:55 – Łyżwiarstwo figurowe – Włosi Nicole Della Monica i Matteo Guarise raczej nie byli typowani jako ci, którzy mieliby uzyskać najwyższy w wynik w programie krótkim. Jednak ich wynik – 74.00 – wygląda naprawdę bardzo przyzwoicie i daje im w tym momencie wysokie 3. miejsce!

04:40 – Łyżwiarstwo figurowe – Ależ blisko byli Francuzi! Bardzo poprawny przejazd pary James/Cipres pozwolił im uzyskać wynik 75.34, tylko o 0.24 słabszy od liderujących Chińczyków!

04:42 – Hokej na lodzie – Koniec pierwszej tercji. Mimo wielu okazji z obu stron po dwudziestu minutach Szwedki bezbramkowo remisują ze Szwajcarkami.

04:37 – Łyżwiarstwo figurowe – Już za chwilę zaprezentują się kolejne cztery pary. Grupę piątą rozpoczną Francuzi Vanessa James/Morgan Cipres. Czy będą w stanie wyprzedzić prowadzącą chińską parę Yu/Zhang?

04:27 – Hokej na lodzie – Połowa pierwszej tercji za nami, wynik cały czas bez zmian.

04:23 – Hokej na lodzie – Olivia Carlsson wykluczona na dwie minuty za podcinanie, ale Szwajcarki nie wykorzystują okazji do strzelenia bramki w liczebnej przewadze. Po sześciu minutach na tablicy wyników cały czas bezbramkowy remis.

04:20 – Łyżwiarstwo figurowe – Muzyka z „Moulin Rouge” doprowadziła amerykańskie małżeństwo Alexę Scimeca Knierin/Chris Knierin do całkiem solidnego rezultatu 65.55, które daje im obecnie piąte miejsce. Występujący po nich Kanadyjczycy Julianne Seguin/Charlie Bilodeau również nie zbliżyli się do prowadzącej chińskiej pary, ale wynik 67.52 daje mi pewne miejsce w czołowej „szesnastce”.

04:11 – Hokej na lodzie – Rozpoczęły! Przypomnijmy, że obie ekipy są już pewne awansu do baraży o półfinał. Stawką spotkania jest więc lepsze rozstawienie i ominięcie w meczu o najlepszą czwórkę lepszego z pary Finlandia/Olimpijki z Rosji.

04:09 – Hokej na lodzie – Przed nami pierwsze dziś spotkanie turnieju hokeistek. W meczu o pierwsze miejsce w grupie B Szwedki zmierzą się ze Szwajcarkami.

04:06 – Łyżwiarstwo figurowe – Jako pierwsi z grupy czwartej na lód wyszli Kirsten Moore-Towers/Michael Marinaro. Kanadyjczycy zaprezentowali ciekawy i bardzo poprawny występ. Został on wyceniony na 65.68. Tuż po nich pokazali się świetni w tym roku Chińczycy Xiaoyu Yu/Hao Zhang. Zgodnie z planem objęli prowadzenie z wynikiem 75.58.

04:05 – Curling – Za słabe zagranie Benoita Schwarza dało proste zadanie Kyle’owi Smithowi – wjechać do domu po punkt i zwycięstwo 6:5. Szkot się nie pomylił – Brytyjczycy zapisują na konto pierwsze zwycięstwo w Pjongczangu.

04:05 – Snowboard – Shaun White wygrywa! Osiem lat czekał na swoje trzecie złoto. Czwarte złoto dla Stanów Zjednoczonych na tych igrzyskach! White w ostatnim przejeździe uzyskuje fantastyczną notę 97,75. Drugi jest Ayumu Hirano z wynikiem 95,25, a trzeci Scotty James 92,00. Miało być emocjonująco i było!

04:02 – Snowboard – Shaun White w swoim najlepszym stylu! Genialny przejazd mistrza olimpijskiego z Vancouver i Turynu! Czekamy na noty!

04:00 – Snowboard – Nie, nie, nie! Scotty James upada i zdobędzie złota olimpijskiego. Australijczyk może cieszyć się już z brązowego medalu. Czekamy tylko na legendarnego Shauna White’a. Czy zdoła on pokonać Ayumu Hirano? Wielkie emocje w Phoenix Park!

03:58 – Snowboard – Ayumu Hirano podobnie jak w pierwszym przejeździe upada. Za chwilę zobaczymy, czy cytując klasyka drugim, wspaniałym przejazdem zgasił płomień nadziei rywali. Zepchnąć Japończyka z prowadzenia chcą Scotty James i Shaun White.

03:55 – Snowboard – Wiemy już kto stanie na podium halfpipe’u. Zawodnicy z dalszych miejsc nie wskoczyli do pierwszej trójki. Medale powędrują do Ayumu Hirano, Shauna White’a i Scotty’ego Jamesa. Pytanie, kto zdobędzie jaki medal.

03:54 – Curling – Kanadyjczycy notują pierwsze zwycięstwo – po wygranej 1:0 w dziesiątej partii wynik meczu z Włochami wyniósł 5:3.

03:50 – Curling – Punkt dla Szwajcarów i remis 5:5 po dziesięciu partiach. Mamy zatem dogrywkę, w której ostatni kamień zagrywać będą Brytyjczycy.

03:48 – Narciarstwo alpejskie – Kobiecy slalom przeniesiony został na piątek. Zanosi się nam zatem na dwie kolejne noce z występami zarówno pań, jak i panów. Jutro zobaczymy kobiecy gigant i męski zjazd, a w piątek alpejki powalczą w slalomie, natomiast alpejczycy w supergigancie. Oczywiście to wszystko pod warunkiem, że aura w końcu zlituje się nad zawodnikami i kibicami.

03:47 – Łyżwiarstwo figurowe – Dużo emocji na lodzie w Pjongczangu! Wysoko notowana para chińska Peng/Jin uzyskała jedynie rezultat 62.61 i nie jest jeszcze pewna awansu. Wszystko to za sprawą upadku Azjatki w pierwszej części występu. Peng ledwo co powstrzymała się od płaczu, natomiast następna para nie mogła opanować łez szczęścia. Koreańczycy z Północy Ryom/Kim wykonali swój program prawie perfekcyjnie i z wynikiem 69.40 plasuje się na drugim miejscu! Teraz przed nami krótka przerwa, a potem na lód wjedzie grupa czwarta.

03:43 – Curling – Koreańczycy zgodnie z oczekiwaniami nie zdołali odrobić strat – Amerykanie wygrywają 11:7.

03:42 – Snowboard – Patrick Burgener blisko miejsca medalowego. Reprezentant Szwajcarii z wynikiem 89,75 zajmuje 4. miejsce.

03:36 – Curling – Szwedzi kończą mecz zdobyciem punktu w dziesiątym endzie i wygrywają z Duńczykami 9:5.

03:35 – Curling – Punkt dla Włochów w partii dziewiątej – przegrywają tylko punktem (3:4), ale to Kanadyjczycy będą zagrywać ostatni kamień.

03:32 – Snowboard – Błędy Shauna White’a i Scotty Jamesa. Ayumu Hirano prowadzi po 2 przejazdach. Drugi jest White, trzeci James. Różnica między Japończykiem i Amerykaninem to tylko punkt. W trzecim przejeździe zawodnicy będą mieli ostatnią okazję na poprawę wyniku.

03:31 – Curling – Kolejmy punkt dla USA, ale gospodarze nie poddają meczu, mimo że przegrywają prxed ostatnią partią 7:11.

03:31 – Narciarstwo alpejskie – Slalomistki dziś nie wyruszą na trasę. Wiatr jest zbyt mocny. Zawody zostaną rozegrane w innym terminie.

03:30 – Łyżwiarstwo figurowe – Mamy pierwszy wynik powyżej 70 punktów! Olimpijczycy z Rosji Kristina Astachowa i Aleksiej Rogonow uzyskali 70.52 i naturalnie objęli prowadzenie. Startująca po nich para niemiecka Annika Hocke/Ruben Blommaert zaprezentowała się nieco gorzej, ale wynik 63.04 to i tak ich najlepsze osiągnięcie w tym sezonie.

03:29 – Curling – Szkoci zdobywają dwa oczka w dziewiątej partii – przed ostatnim endem prowadzą ze Szwajcarami 5:4.

03:28 – Snowboard – Method na wysokości 6 metrów, dwie rotacje 1440 i dwie rotacje 1260 Ayumu Hirano! Fenomenalna jazda Japończyka! 95,25 i Hirano wskakuje na prowadzenie! Robi się coraz ciekawiej! Czekamy na odpowiedź Jamesa i White’a.

03:23 – Curling – Dwa punkty dla Kanadyjczyków w ósmej partii i prowadzą już 4:2. Tymczasem tak samo wysoko wygrali Duńczycy end dziewiąty, ale wciąż przegrywają 5:8.

03:15 – Łyżwiarstwo figurowe – Przed nami występy grupy trzeciej. W jej ramach zaprezentują się aż cztery pary: Olimpijczycy z Rosji Kristina Astachowa/Aleksiej Rogonow, Annika Hocke/Ruber Blommaert z NIemiec, Chińczycy Cheng Peng/Yang Jin i przedstawiciele Korei Północnej Tae Ok Ryom/Ju Sik Kim.

03:13 – Curling – Koreańczycy też jeszcze liczą na odbicie się od dna, a razie drabiają punkt straty i przegrośmiu endach 7:10.

03:11 – Snowboard – Yuto Totsuka opuścił pipe na noszach. Życzymy zdrowia młodemu Japończykowi! W tym momencie zdrowie najważniejsze. Na medale przyjdzie jeszcze u niego czas.

03:09 – Curling – Wybicie za punkt dla Szwedów – prowadzą oni już 8:3 z Duńczykami, ci jednak nie poddają jeszcze meczu. Muszą jednak wysoko wygrać w kolejnej partii, aby zachować zszansę na choćby dogrywkę.

03:06 – Curling – Szwajcarzy znów na prowadzeniu i znów tylko jednopunktowym – 4:3 po ośmiu endach meczu z Brytyjczykami.

03:05 – Snowboard – Poważny upadek Yuto Totsuki! Japończyk uderzył w górę pipe’u. Lider Pucharu Świata nadal się nie podnosi.

02:58 – Łyżwiarstwo figurowe – Kolejne trzy występy par sportowych za nami. Solidnie zaprezentowali się Izraelczycy Paige Conners/Jewgienij Krasnopolski, którzy uzyskali wyniik 60.35. Poniżej oczekiwań spisała się za to austriacka para Miriam Ziegler/Severin Kiefer. Wynik 58.80 jest o prawie 7 oczek niższy, niż ich najlepszy w tym sezonie. Rewelacyjny wynik zanotowali Czesi Anna Duskova/Martin Bidar, którzy pokazali najlepszy występ od dłuższego czasu i z rezultatem 63/25 wyszli na prowadzenie.

02:57 – Curling – Dwa punkty dla Amerykanów, prowadzą już 10:6 z Koreańczykami, ale ci chyba nie złożą broni tak łatwo.

02:56 – Curling – Po punkcie wpada na konto Duńczyków i Włochów – dla tych pierwszych to jedynie odrobienie niewielkiej części strat, dla tych drugich doprowadzenie do remisu z faworytami do złota.

02:52 – Curling – Punkt dla Brytyjczyków dając wyrównanie meczu na 3:3 po siedmiu endach.

02:42 – Snowboard – W Soczi triumfował Jurij Podlatczikow, który nie wystartował w Pjongczangu. Reprezentant Szwajcarii miał wypadek podczas XGames i musiał zrezygnować ze startu na igrzyskach. Tymczasem w finale po połowie pierwszej części zmagań mamy 2 wyniki ponad 80 punktów: Chase Josey (87,75) i Patrick Burgener (84,00). Za Amerykaninem i Szwajcarem przepaść.

02:40 – Curling – Szwedzi wygrywają szóstą partię za dwa punkty i powiększają prowadzenie nad Duńczykami do stanu 7:2.

02:38 – Curling – Kanada z tylko jednym punktem w szóstym endzie, prowadzi z Włochami 2:1. Z kolei Koreańczycy odrabiają trzy punkty straty, ale wciąż przegrywają z Amerykanami 6:8. Dwa zgoła inne mecze.

02:33 – Curling – Szwajcarzy po raz pierwszy wychodzą na prowadzenie, zdobywając w szóstej partii 2:0.

02:30 – Snowboard – Zaczynamy wspaniały snowboardowy spektakl. W finale halfpipe’u składającym się z 3 przejazdów wystartuje 12 zawodników. Będą to 4 Amerykanie: mistrzyni olimpijski z Vancouver i Turynu i legenda dyscypliny Shaun White oraz nieobliczalni Chase Josey, Jake Pates i Ben Ferguson, 3 Japończycy: wicemistrz z Soczi Ayumu Hirano oraz groźni Yuto Totsuka i Raibu Katayama, 2 Australijczycy: dwukrotny mistrz świata Scotty James i niespodziewany uczestnik finału Kent Callister, 2 Szwajcarzy Jan Scheerer i Patrick Burgener i Fin Peetu Piiroinen. Zwycięstwo w śnieżnej rynnie powinien dać wynik dużo ponad 90 punktów, a może nawet powtórka 100 punktów Shauna White’a z Pucharu Świata w Snowmass.

02:30 – Łyżwiarstwo figurowe – Grupę pierwszą zamknęła para japońska Miu Suzaki/Ryuichi Kichara, która z wynikiem 57.74, plasuje się na drugim miejscu.

02:25 – Łyżwiarstwo figurowe – Dwa występy za nami. Zdecydowanie z lepszej strony pokazała się para australijska Jekaterina Aleksandrowskaja/Harley Windsor, która uzyskała 61.55 pkt i ma spore szanse na zajęcie miejsca w pierwszej „szesnastce”. Koreańczycy Kim Kyueun/Alex Kang Chan Kam uzyskali jedynie 42.93 pkt. i najpewniej zostaną sklasyfikowani na ostatnim miejscu. Warto dodać, że podczas wykonywania jednego z elementów, Kim wywróciła się.

02:20 – Curling – Trzy oczka wpadają02:25 – Łyżwiarstwo figurowe – Dwa występy za nami. Zdecydowanie z lepszej strony pokazała się para australijska Jekaterina Aleksandrowskaja/Harley Windsor, która uzyskała 61.55 pkt i ma spore szanse na zajęcie miejsca w pierwszej „szesnastce”. Koreańczycy Kim Kyueun/Alex Kang Chan Kam uzyskali jedynie 42.93 pkt. i najpewniej zostaną sklasyfikowani na ostatnim miejscu. Warto dodać, że podczas wykonywania jednego z elementów, Kim wywróciła się. też na konto Szwedów – ci prowadzą 5:2 z Duńczykami na półmetku spotkania.

02:19 – Curling – Pewny wjazd do domu w wykonaniu Amerykanów aż po trzy punkty – 8:3 po pięciu endach.

02:17 – Curling – Kanadyjczycy również zdobywają tylko jeden punkt, w przerwie remisują z Włochami 1:1.

02:15 – Narciarstwo alpejskie – Jakże trudno na igrzyskach w Pjongczangu rozpocząć jakąkolwiek konkurencję rozgrywaną na zewnątrz w odpowiednim czasie. I tym razem ta sztuka się organizatorom nie udaje. Pierwszy start slalomistek przełożony na 2:45.

02:15 – Curling – Brytyjczycy mieli szansę na dwa punkty, ale wyjechali ostatnim kamieniem poza dom i pozostał im tylko jeden, na samym jego skraju.

02:04 – Łyżwiarstwo figurowe – Trwa prezentacja par sportowych, które pokażą się w programie krótkim. Łącznie zobaczymy 22 występy. Jako pierwsi zaprezentują się Koreańczycy Kim Kyueun i Kam Alex Kang Chan.

02:03 – Curling – Koreańczycy odrabiają punkt straty i po czterech endach przegrywają 3:5.

02:00 – Curling – Wreszcie trochę akcji – Kanada zagroziła przejęciem partii za trzy, więc Włosi wjechali do domu po punkt. Duńczycy z kolei wyrównali stan meczu na 2:2.

01:58 – Curling – Szwajcarzy odpowiadają Brytyjczykom również jednopunktową wygraną. Oni jednak celowo wjechali do środka domu, zapobiegając przejęciu partii przez Szkotów.

01:49 – Curling – Trzy punkty dla Amerykanów – a mogły być nawet cztery, gdyby kąty trochę lepiej się złożyły. Po trzech endach 5:2 dla USA.

01:47 – Narciarstwo alpejskie – Tymczasem wiatr po jednodniowej drzemce zbudził się i znów terroryzuje koreańskie stoki. Na razie tylko opóźniony pierwszy przejazd slalomu, ale czy po tym, co doświadczyliśmy w ostatnich dniach możemy mieć jakieś nadzieje?

01:45 – Curling – Pierwszy punkt trafia na konto Brytyjczyków. Przypadkiem – też chcieli wyzerować.

01:43 – Curling – Duńczycy przepuścili ostatni kamień i też wyzerowali trzecią partię. Ech…

01:40 – Curling – Trzecie wyzerowanie w meczu Kanada-Włochy. Ten mecz to antyreklama curlingu.

01:33 – Curling – Skończyło się jednak na 0:0. Szkoci zachowują ostatnie zagranie w kolejnej partii.

01:29 – Curling – W pozostałych meczach zawodnicy uznali, że warto jednak zdobywać punkty. Szwedzi wychodzą na prowadzenie 2:0, a Koreańczycy wyrównują stan meczu na 2:2. Szwajcarzy i Brytyjczycy potrzebują więcej czasu na grę.

01:26 – Curling – Drugi raz Włosi zerują partię. I w zasadzie tyle można powiedzieć o tym meczu.

01:16 – Curling – Taki sam wynik na otwarcie spotkań Dania-Szwecja i Szwajcaria-Wielka Brytania. Amerykanie z kolei zdobywają dwa punkty w pierwszej partii meczu z Koreańczykami.

01:14 – Curling – Błyskawiczny pierwszy end w meczu Kanada-Włochy. End bez historii – 0:0.

01:05 – Curling – Zaczynamy od pierwszej sesji turnieju curlerów. Przed nami mecze Dania-Szwecja, Kanada-Włochy, Korea Południowa-USA i Szwajcaria-Wielka Brytania.

01:00 – Halo, czy są tu jacyś kibice zakochani w sporcie? Jeśli tak, to życzymy im olimpijskich Walentynek! A przy okazji zapraszamy na relację z kolejnego dnia zmagań w Pjongczangu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password