Pjongczang 2018 LIVE – 18 lutego (zapis relacji)

Końcówka tygodnia przyniosła dla nas upragniony medal Kamila Stocha, miejmy nadzieję nie jest to jeszcze ostatnie słowo Polaków w Pjongczangu. Dziś w programie m.in. biatlonowy bieg masowy mężczyzn, dużo hokeja i curlingu, sztafeta mężczyzn 4 x 10 km w biegach narciarskich czy bieg na 500 m panczenistek. Z naszych zobaczymy Michała Jasiczka w slalomie gigancie, panczenistkę Kaję Ziomek oraz dwójkę bobslejową panów.

Konkurs! Każdego dnia olimpijskiej rywalizacji będziecie mogli powalczyć o kolejne punkty w naszym konkursie! Co więcej najlepszy z Was podczas igrzysk dostanie 15 bonusowych punktów do klasyfikacji generalnej! Jest o co walczyć! Codziennie mamy dla was dwa pytania: jedno typerskie i jedno wiedzowe. Odpowiedzi przesyłajcie, jak zawsze, na adres [email protected] Powodzenia!

PYTANIA ZNAJDZIECIE TUTAJ>>klik<<                                   AKTUALNA KLASYFIKACJA >>klik<<

PROGRAM DNIA                                                                                                                         STARTY POLAKÓW

23:30 czasu koreańskiego. Kończymy naszą relację z kolejnego dnia igrzysk. Jutro o tej porze powinniśmy raczej znać wyniki konkursu drużynowego. Dzisiaj Kamil Stoch odebrał swój złoty medal. Miejmy nadzieję, że po drużynówce nasz mistrz również będzie miał okazję stanąć na olimpijskim podium. Start jutrzejszego konkursu o 13:30, ale bądźcie z nami już o 1:00. Żegnamy i zapraszamy!

15:28 – Hokej na lodzie – Kanadyjczycy wygrali z Koreańczykami 4:0. Wiemy, że obrońcy tytułu mają najlepszy bilans spośród zespołów z 2. miejsca w grupie. Kanada tym samym awansowała do ćwierćfinału.

15:25 – Hokej na lodzie – Próbowali, nacierali Finowie, ale na nic to się zdało. Szwedzi wyprowadzają kontrę i Oskar Mueller strzałem do pustej bramki ustala wynik na 3:1. Szwecja na pewno zagra w 1/4 finału. Finowie zagrają w barażu.

15:05 – Hokej na lodzie – Dużo emocji w meczu Szwecji z Finlandią. Trzy Korony na 10 minut przed końcem ponownie wychodzą na prowadzenie. Tymczasem Kanada prowadzi już 3:0 z gospodarzami turnieju.

15:02 – Curling – Zgodnie z oczekiwaniami dogrywkę za jeden punkt wygrywają Brytyjczycy. Chwilę później to samo robią Duńczycy. Wyniki meczó wto odpowiednio 7:6 i 9:8.

14:48 – Bobsleje – Po dwóch ślizgach nasza osada zajmuje 22. miejsce ze stratą 1.58 sek do liderów i 0.21 sek do miejsca 20., dającego start w finałowym przejeździe. Bobsleiści wrócą na Alpensia Sliding Centre jutro – ślizg 3. o 12.15 a finałowy czwarty o 14:00.

14:45 – Hokej na lodzie – W meczu Finów ze Szwedami nadal remis 1:1. Za to Kanada po 2 tercjach prowadzi 2:0 z Koreańczykami.

14:44 – Curling – Curlerzy nie chcą iść spać – Włosi wyrównali i Koreańczycy wyrównali. Będziemy mieć zatem dwie dogrywki.

14:32 – Curling – Koreańczycy i Amerykanie odrobili po punkcie straty, ale dla zawodników z USA to za mało – poddają mecz przed ostatnim endem przy stanie 8:5 dla Norwegów.

14:30 – Bobsleje – Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski tracą do Walthera 0.83 sekundy i na pewno nie poprawią 21. lokaty zajmowanej po pierwszym ślizgu. 

14:26 – Bobsleje – Niebywała sprawa. Nico Walther obejmuje prowadzenie po dwóch ślizgach. Jedną dziesiątą sekundy traci do nich osada Kanadyjczyka Justina Krippsa, na trzecie miejsce wskoczyli Johannes Lochner i Christopher Weber. Liderujący po pierwszym ślizgu Łotysze Oskars Melbardis i Janis Strenga na miejscu czwartym.

14:20 – Bobsleje – Nico Walther i Christian Poser wywracają się na ostatnim zakręcie, linię mety przecinają na boku boba, a i tak… prowadząc. Bez kłopotu opuszczają pojazd, nic im się wielkiego nie stało.

14:16 – Curling – Punkt dla Norwegów i 8:4 po ośmiu endach – nie powinni już wypuścić zwycięstwa z rąk. Duńczycy zdobyli trzy punkty i prowadzą 8:5 z Koreańczykami. Brytyjczycy i Włosi są już natomiast po dziewiątym endzie – Szkoci prowadzą 6:5.

14:19 – Bobsleje – Czołowa trójka pierwszego ślizgu przed nami, a na prowadzeniu Niemcy Joahannes Lochner i Christopher Weber.

14:13 – Curling – ŁAAAAŁ! Pięć punktów dla Szwedów dopełnia „dzieła zniszczenia” – Japończycy poddają mecz przy stanie 4:11 po ośmiu endach.

14:09 – Curling – Dwa punkty dla Włochów i znów w tym meczu mamy remis.

14:07 – Hokej na lodzie – Joonas Kemppainen zdobywa bramkę na początku drugiej odsłony skandynawskiego meczu. Finlandia – Szwecja 1:1 w walce o zwycięstwo w grupie C.

14:00 – Bobsleje – Dziewięć osad już ma za sobą drugi ślizg. Prowadzą Amerykanie Justin Olsen i Evan Weinstock.

13:58 – Curling – Norwegowie o kolejny punkt podwyższają prowadzenie, z kolei Japończycy zmniejszają stratę do stanu 4:6.

13:54 – Curling – Koreańczycy zdobyli punkt w siódmej partii i wyrównali stan meczu z DUńczykami na 5:5.

13:48 – Hokej na lodzie – 1:0 dla Szwecji i dla Kanady to wyniki po pierwszych tercjach trwających meczów hokejowych.

13:47 – Curling – Dwa punkty dla Brytyjczyków w siódmej partii – prowadzą z Włochami 5:3.

13:43 – Curling – Trzy punkty trafiają na konto Norwegów i wychodzą oni na prowadzeni 6:4 po sześciu endach meczu z Amerykanami. Na tym samym etapie mecz Szwecja-Japonia – w szóstej partii punkt zdobyli Skandynawowie i prowadzą 6:2.

13:42 – Bobsleje – Zaczynamy drugi ślizg. Pierwsza dwudziestka z pierwszego jedzie teraz odwrotnie do zajmowanych miejsc, następnie zobaczymy załogi z lokat 21-30.

13:40 – Curling – Koreańczycy zmniejszają stratę o dwa punkty do stanu 4:5.

13:38 – Hokej na lodzie – Fantastyczna kontra Szwedów. Tym razem nie było żadnych wątpliwości. Anton Lander daje ekipie Trzech Koron prowadzenie 1:0 w skandynawskim klasyku.

13:35 -Curling – Włosi zdobywają w szóstym endzie dwa punkty i wyrównują stan meczu z Brytyjczykami.

13:34 – Łyżwiarstwo szybkie – Odpaliły ostatnie zawodniczki! Wygrała faworytka Nao Kodaira (Japonia) z nowym rekordem olimpijskim – 36,94. Kolejny medal dla gospodarzy. Tym razem za sprawą drugiej Sang-Hwa Lee (+0,39). Brązowy krążek dla Czeski Karoliny Erbanovej (+0,40). Kaja Ziomek ostatecznie 25. wśród 31 panczesnistek

13:31 – Hokej na lodzie – Bramka Para Lindholma ostatecznie nieuznana, gdyż Szwed podniósł za wysoko kij. Tymczasem Kanada prowadzi 1:0 z Koreą Południową. Jednym z asystentów przy bramce Christiana Thomasa był Wojtek Wolski.

13:28 – Hokej na lodzie – Par Lindholm zmienia tor lotu krążka i daje Szwedom prowadzenie 1:0. Dodajmy, że bramka padła podczas gry Finów w osłabieniu.

13:25 – Łyżwiarstwo szybkie – Pozostały trzy pary z mocnymi Azjatkami i Vanessą Herzog z Austrii. Na razie prowadzi Brittany Bowe (USA), która pokonała Holenderkę o 0,009 sekundy

13:22 – Curling – Po pięciu endach Duńczycy wygrywają z Koreańczykami 5:2, w takim samym stosunku prowadzą Szwedzi z Japończykami, a Amerykanie z Norwegami 4:3.

13:22 – Hokej na lodzie – Trwa również spotkanie Kanady z Koreą Południową, które powinno być jednostronne. Mistrzowie olimpijscy z Soczi mogą dzisiaj świetną okazję na zdobycie wielu bramek po wczorajszej porażce z Czechami.

13:20 –  Narciarstwo dowolne – Reprezentant Ukrainy Oleksandr Abramenko został z wynikiem 128,51 pkt. mistrzem olimpijskim w skokach akrobatycznych. Srebro dla Chińczyka Zongyang Jia (128,05), a brąz dla Ilji Burova z Rosji (122,17).

13:18 – Łyżwiarstwo szybkie – Do końca jeszcze 12 panczenistek. Dotychczas tylko Ter Mors (Holandia) złamała granicę 38s. Kaja Ziomek plasuje się na 13.pozycji

13:14 – Bobsleje – Koniec pierwszego ślizgu. Na prowadzeniu Oskars Melbardis i Janis Strenga. Łotysze wyprzedzają o 2 setne sekundy Kanadyjczyków Justina Krippsa i Alexandra Kopacza i o dwie kolejne setne Niemców Nico Walthera i Chiristiana Posera. Polacy Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski ze stratą 0.78 sek plasują na 21. pozycji. Początek drugiego ślizgu o 13:40.

13:13 – Curling – Półmetek osiągnął mecz Włochy-Wielka Brytania – 0:0 w piątej partii, zatem w całym meczu wciąż 3:1 dla Szkotów.

13:10 – Hokej na lodzie – Zaczynamy wielki hit, rewanż za finał igrzysk w Turynie! Mecz Szwecja – Finlandia to zawsze wielkie widowiskowo hokejowe. Dzisiaj jego stawką będzie 1. miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

13:07 – Łyżwiarstwo szybkie – Ziomek z przyzwoitym czasem 39,26 na razie 6. po występie dziewięciu zawodniczek. Prowadzi jej przeciwniczka z pary – Jorien Ter Mors (37,53). Główne faworytki jednak dopiero przed nami

13:04 – Curling – Po punkcie w czwartym endzie na trzech torach – Duńczycy prowadzą z Koreańczykami 3:2, Brytyjczycy z Włochami 3:1, a Norwegowie remisują z Amerykanami 3:3. W meczu Szwecja-Japonia wynik bez zmian – 5:1.

13:00 – Łyżwiarstwo szybkie – Rozpoczął się już bieg na 500m kobiet. Za chwilę występ Kai Ziomek w parze z utytułowaną Jorien Ter Mors (Holandia).

12:56 – Narciarstwo dowolne – Sześciu najlepszych po drugim przejeździe wystąpi w trzecim decydującym starciu.

12:54 – Narciarstwo dowolne – W drugiej próbie najlepiej sobie poradził znów… Chińczyk, ale tym razem Zongyang Jia (128,76 pkt.).

12:54 – Bobsleje – Rewelacyjnie nie jest, ale bardzo źle też nie. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski z 16. na razie czasem pierwszego przejazdu. Strata do prowadzą Łotyszy wynosi 0.78 sek.

12:52 – Biathlon – ALEŻ FINISZ! O złocie między Fourcadem a Schemppem rozstrzygał fotofinisz. O błysk narty lepszy okazał się Fourcade! Brąz o 0,4 sekundy wyszarpał Emil Hegle Svendsen! Bardzo emocjonująco zakończyły nam się zmagania indywidualne

12:50 – Curling – Dwa punkty dające wyrównanie zdobyli Duńczycy, punkt straty odrobili Włosi, Amerykanie z kolei dzięki wygrane 2:0 prowadzą jednym punktem.

12:50 – Curling – Dwa punkty dające wyrównanie zdobyli Duńczycy, punkt straty odrobili Włosi, Amerykanie z kolei dzięki wygrane 2:0 prowadzą jednym punktem.

12:45 – Biathlon – Lesser z dwoma pudłami, Schempp z jednym i Fourcade również z jednym. Niemcy na strzelnicy wzięli Francuza w kleszcze i to spowodowało pewną presję. O złoto powalczą Fourcade i Schempp, a o brąz rywalizacja będzie się toczyć między Lesserem, Svendsenem i Dollem. Dużo się dziś dzieje na trasie.

12:43 – Biathlon – Fourcade, Schempp i Lesser w sekundzie. Ta trójka wybudowała już aż pół minuty przewagi. Na ostatniej strzelnicy chyba raczej walka o poszczególne kolory medali, chyba że ktoś zaliczy więcej, niż jedno pudło.

12:39 – Biathlon – Fourcade po bezbłędnym trzecim strzelaniu wyprzedza dwóch Niemców – Lessera i Schemppa oraz Austriaka Simona Edera. Ta czwórka mieści się w dziesięciu sekundach i na razie będzie rozdawać karty.

12:36 – Bobsleje – Połowa stawki ma za sobą już pierwszy ślizg, a na prowadzeniu Łotysze – Oskars Melbardis i Janis Strenga. Dalej Kripps i Walther. Polacy już niedługo, pojadąjako 22. duet.

12:35- Curling – Dwa punkty dla Norwegów, które dają im prowadzenie 2:1 po dwóch endach meczu z Amerykanami.

12:32 – Curling – 0:0 też w drugim endzie meczu Dania-Korea Południowa. Z kolei Japończycy odrabiają punkt straty do Szwedów.

12:30 – Biathlon – Ależ historia! Johannes Boe z trzema pudłami już traci szansę na medal. Fourcade odbił sobie pierwsze strzelanie podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Był bezbłędny i biegnie już z niewielką stratą. Na prowadzeniu… dwaj Niemcy – Doll przed Lesserem.

12:30 – Curling – Wyzerowana druga partia meczu Włochy-Wielka Brytania.

12:30 – Bobsleje – Oskars Kibermanis wskakuje na drugie miejsce. Strata Łotysza do Kripssa to ledwie 11 setnych sekundy. Po chwili wyprzedza go Niemiec Nico Walther, który od Kanadyjczyka jest wolniejszy o 2 setne sekundy

12:29 – Biathlon – Walka jest niesamowita. Pierwszą dwudziestkę dzieli właściwie tylko trochę ponad 20 sekund, tak więc na drugie strzelanie wszyscy wjeżdżają razem.

12:27 – Narciarstwo dowolne – Po pierwszym przejeździe skoków akrobatycznych na prowadzeniu Chińczyk Qi Guangpu (127,44 pkt). Pierwsza dziewiątka przechodzi do drugiego startu.

12:25 – Łyżwiarstwo szybkie – Do środowych półfinałów awansowały odpowiednio Korea Płd., Holandia, Norwegia i Nowa Zelandia. W finale C pobiegną Japonia i Włochy, a o 7.miejsce bezpośrednią walkę stoczą zwycięzcy ostatniego PŚ w Erfurcie – Kanadyjczycy i Amerykanie

12:24 – Biathlon – Wielka radość gospodarzy, bo pierwszy ze strzelnicy wybiegł Timofiej Lapshin – naturalizowany Rosjanin. Z postaci kluczowych – Fourcade raz się pomylił i dodatkowo miał problemy na rundzie biegowej, co spowodowało upadek. Bezbłędny Johannes Boe w tej chwili wyrasta na faworyta. Czołówka liczy kilkunastu biathlonistów.

12:23 – Bobsleje – Na torze zaczynają się pojawiać faworyci igrzysk. Na prowadzeniu aktualnie Justin Kripps. Kanadyjczyk wyprzedza o 0.12 sekundy Francesco Friedricha z Niemiec.

12:21 – Curling – Amerykanie otwierają wynik swojego meczu jednopunktowym zwycięstwem, Koreańczycy i Brytyjczycy wygrywają za dwa, a Szwedzi za trzy punkty.

12:16 – Bobsleje – Na Alpensia Sliding Centre trwa już pierwszy przejazd bobslejowych dwójek. Czekamy na występ Mateusza Lutego i Krzysztofa Tylkowskiego, tymczasem, po występie pięciu załóg na prowadzeniu Brad Hall i Joel Fearon z Wielkiej Brytanii.

12:15 – Łyżwiarstwo szybkie – Za nami już dwie pary. Prowadzą świetni u siebie Koreańczycy przed Norwegią, Nową Zelandią i Włochami

12:09 – Biathlon – Już za kilka minut rozpoczynamy ostatnią konkurencję indywidualną tych igrzysk. Przed nami bieg ze startu wspólnego mężczyzn, a w nim wszyscy medaliści tych zawodów oraz najlepsza 15-tka Pucharu Świata. Czy czeka nas walka złotego medalisty z biegu pościgowego Martina Fourcade’a oraz złotego medalisty z biegu indywidualnego Johannesa Boe? Kto może się jeszcze włączyć w walkę o najwyższe cele? Odpowiedź przyniesie najbliższe 45 minut

12:05 – Curling – Szwecja-Japonia, Dania-Korea Południowa, Włochy-Wielka Brytania i USA-Norwegia – to pary ostatniej dzisiejszej sesji turnieju curlerów.

12:00 – Narciarstwo dowolne – Zaczynamy finał skoków akrobatycznych mężczyzn. W tej chwili głównym faworytem do złota wydaje się być Zongyang Jia. Przed nami trzy przejazdy, które wyłonią mistrza olimpijskiego.

11:55 – Łyżwiarstwo szybkie – Za kilka minut początek biegu drużynowego mężczyzn, bez Polaków. Rywalizacja odbywa się na innych zasadach niż w poprzednich igrzyskach. Dziś wystartuje 8 drużyn w 4 parach, ale nie będzie liczyła się bezpośrednia rywalizacja, a czas. 4 ekipy z najlepszymi wynikami awansują do półfinałów, które odbędą się w środę. Bieg na 500m kobiet z Kają Ziomek około 13

10:58 – Hokej na lodzie – A więc jednak Japonki! Ayaka Toko zdobywa dla Azjatek złotą bramkę, która daje im zwycięstwo i przepustkę do meczu o 5. miejsce ze Szwajcarkami. Szwedkom pozostaje już tylko walka o 7. miejsce ze Zjednoczoną Reprezentacją Korei.

10:52 – Hokej na lodzie – Dwie minuty dogrywki już za nami, cały czas bez bramek.

10:50 – Hokej na lodzie – Tak jest. Trzecia tercja bez bramek, więc przed nami pięciominutowa dogrywka. Oczywiście do złotej bramki.

10:49 – Hokej na lodzie – Koniec meczu, Czesi wygrywają ze Szwajcarami 4:1. U pań tymczasem cały czas 1:1 i wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli dogrywkę.

10:47 – Hokej na lodzie – Wycofali bramkarza Szwajcarzy, ale wywołali tym efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego – dwie bramki dla Czechów, którzy prowadzą już 4:1 i pewnie zmierzają po kolejne zwycięstwo na turnieju olimpijskim w Pjongczangu.

10:24 – Hokej na lodzie – 44. minuta, bramka Dominika Kubalika i Czesi wracają na prowadzenie. 2:1.

10:07 – Hokej na lodzie – Nie uległy już zmianie wyniki obu spotkań do końca drugiej tercji. Zarówno u Czechów i Szwajcarów, jak i u Szwedek oraz Japonek mamy remis – 1:1.

09:44 – Hokej na lodzie – Wyrównują Szwedki i co ciekawe robią to… w osłabieniu. Lisa Johansson i mamy 1:1.

09:40 – Hokej na lodzie – 1:0 Japonki! Shiori Koike wyprowadza hokeistki z Kraju Kwitnącej Wiśni na prowadzenie!

09:30 – Hokej na lodzie – Rozpoczynamy drugie tercje!

09:18 – Hokej na lodzie – Koniec pierwszych tercji w obu spotkaniach, w obu remis: Szwajcaria – Czechy 1:1, Szwecja – Japonia 0:0.

09:05 – Hokej na lodzie – I mamy wyrównanie! Thomas Rufenacht pokonuje w 15. minucie Pavela Francouza Szwajcarzy remisują z Czechami 1:1. U pań tymczasem cały czas bez bramek.

09:02 – Curling – Szwedki wciąż niepokonane – zdobywają w dogrywce dwa punkty i pokonują Brytyjki 8:6.

08:50 – Biegi narciarskie – Klaebo odszedł zmęczonego pościgiem Spitsova na prawie 10 sekund, Norwegia tym samym inkasuje kolejne złoto do dorobku. Brąz dla niezagrożonej przez Finów Francji.

08:46 – Biegi narciarskie – Kilometr do końca i Klaebo rozpoczyna atak. I słusznie, finisze rządzą si swoimi prawami…

08:45 – Biegi narciarskie – Francuz odpada!!! Czyżbyśmy mieli być świadkami rozgrywki na finiszu??

08:43 – Curling – Brytyjki wyrównują stan meczu na 6:6 i doprowadzają do dogrywki.

08:41 – Biegi narciarskie – Spitsov doszedł do prowadzącej dwójki!!! Czy wystarczy mu sił na walkę o złoto?

08:40 – Hokej na lodzie – Trzecie i czwarte dziś spotkanie turnieju hokejowego przed nami. W meczu o miejsca 5-8. u pań Szwedki mierzą się z Japonkami, u panów natomiast grupa A i rywalizacja Czechów ze Szwajcarami. Zaczynamy!

08:36 – Curling – Trzy punkty dla Kanadyjek dają im prowadzenie 9:8 przed ostatnim endem. Chociaż równie dobrze możemy być świadkami dogrywki.

08:35 – Biegi narciarskie – Klaebo nie szarpie. Czeka na Francuza, nie chce samotnie prowadzić biegu. Za ich plecami czai się samotnie biegnący Spitsov, ale jego strata wciąż wynosi 11 sekund.

08:29 – Curling – Szwedki w przedostatniej partii zdobywają dwa punkty i wychodzą na prowadzenie 6:4.

08:28 – Biegi narciarskie – I ruszyła ostatnia zmiana, teraz prowadzą Norwegia i Francja. Rosja 20 sekund straty, czwarci Finowie z minutą straty, a kompletnie odpadli Włosi.

08:25 – Biegi narciarskie – Osłabł Włoch!!! Chervotkin dzielnie się trzyma, ale grupa została już tylko 3 osobowa. Norwedzy mają na ostatniej zmianie rewelacyjnego Klaebo, Francuzi Bachscheidera a Rosjanie Spitsova. Włoch Pellegrino chyba będzie bez szans…

08:20 – Biegi narciarskie – Rosjanin został już wchłonięty przez grupę pościgową. Samotnie za tą czwórką biegną Finowie ze stratą 45 sekund i Kazachowie z minutę gorszym czasem. Szwedzi odrabiają, ale to wciąż niemal 2 minuty straty…

08:16 – Curling – Szwajcarki zdobywają jeszcze jeden punkt i minimalnie odskakują Kanadyjkom – 8:6 po ośmiu partiach.

08:12 – Biegi narciarskie – Coraz bardziej topnieje przewaga Rosjanina nad pościgiem, który zorganizował się niczym kolarski peleton, pragnący wchłonąć ucieczkę. Całą grupę napędza Norweg Krueger.

08:09 – Curling – Brytyjki wyrównują ponownie stan meczu ze Szwedkami, a tymczasem Koreanki zdobywają kolejne dwa punkty i Chinki poddają mecz po ośmiu endach przy stanie 5:12.

08:07 – Biegi narciarskie – Chervotkin ruszył na trzecią zmianę z przewagą 24 sekund nad resztą stawki. Teraz na trasie zaczyna obowiązywać styl dowolny.

08:05 – Curling – Kanadyjki odrabiają punkt straty, ale nadal przegrywają ze Szwajcarkami jednym punktem.

08:04 – Biegi narciarskie – Bolshunov osłabł przed końcem swojego dystansu, w grupie pościgowej inicjatywę przejęli Włosi i ich strata wynosi około 30 sekund.

07:56 – Curling – 0:0 w siódmej partii meczu Brytyjek ze Szwedkami, natomiast Chinki odrabiają kolejny punkt do Koreanek.

07:55 – Biegi narciarskie – W połowie drugiej zmiany Bolshunov ma już prawie 40 sekund przewagi nad 4 osobową grupą pościgową, w której jest Norwegia, Włochy, Francja i Kazachstan. Szwecja daleko…

07:52 – Biegi narciarskie – Każda z 10 kilometrowej zmian składa się dziś z trzech rund. Po pierwszej takiej rundzie drugiej zmiany prowadzą Rosjanie. Norwegowie zamiast odrabiać, coraz bardziej tracą.

07:49 – Curling – Szwajcarki wychodzą na trzypunktowe prowadzenie w meczu z Kanadyjkami.

07:42 – Biegi narciarskie – Rozpoczęła się druga zmiana, prowadzi Kazachstan przed Olimpijczykami z Rosji i Włochami. Straty muszą odrabiać nie tylko Szwedzi, ale także Norwedzy!!! Będzie się działo…

07:40 – Curling – Chinki jeszcze próbują uratować ten mecz, ale wygrywają tylko za dwa punkty w szóstym endzie.

07:38 – Curling – Punkt dla Szwedek, które tym samym wychodzą na prowadzenie 4:3.

07:35 – Biegi narciarskie – Stawka powoli zaczyna się rozciągać. Dużą stratą mają już Estonia, Austria, USA, Szwajcaria…

07:31 – Narciarstwo alpejskie – Zaproszeni na igrzyska Koreańczycy z północny powoli zjechali do mety. To oznacza, że zawody dobiegły końca.

07:28 – Biegi narciarskie – Większość reprezentacji na pierwszej zmianie wystawiła najmniej utytułowanych zawodników. W norweskiej kadrze Holunda zastąpił dziś niespodziewanie Didrik Toenseth.

07:27 – Curling – Kanadyjki również doprowadzają do remisu – wygrywają piątą partię za dwa punkty i na półmetku meczu jest 4:4.

07:23 – Curling – Koreanki są dziś bezlistosne dla Chinek – tym razem na konto zapisują aż cztery punkty i do przerwy prowadzą aż 10:2.

07:21 – Curling – Brytyjki przejmują piątą partię i doprowadzają do remisu 3:3 na półmetku meczu ze Szwedkami.

07:20 – Biegi narciarskie – Na starcie stanęło dziś 14 reprezentacji. Pierwsze dwie zmiany rozgrywane są stylem klasycznym. Na razie wszyscy biegną zwartą grupą i trudno przewidywać żeby szybko się to zmieniło.

07:15 – Narciarstwo alpejskie – W Jeongseon odbył się pierwszy trening zjazdu kobiet. Wygrała go Amerykanka Lindsey Vonn. Na 41. miejscu uplasowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Zaskoczeniem był by w sumie start naszej reprezentantki w zjeździe, natomiast Polka liczy na dobry wynik w kombinacji i to zapewne dlatego wzięła w nim udział.

07:12 – Biegi narciarskie – Rozpoczęła się sztafeta mężczyzn 4x10km bez udziału naszej reprezentacji. Murowanym faworytem do zwycięstwa są Norwedzy, ale kto wie…

07:12 – Curling – Chinki znów odpowiadają tylko jednopunktwą wygraną, natomiast Szwajcarki zwyciężają w czwartej partii za trzy punkty i prowadzą 4:2.

07:05 – Curling – Pierwsze dwa punkty lądują na koncie Brytyjek, zmniejszając ich stratę do stanu 2:3.

06:53 – Narciarstwo alpejskie – Jako że mamy do czynienia z igrzyskami, to czekają nas jeszcze przejazdy zawodników, którzy ukończyli pierwszy przejazd, ale nie zmieścili się w „30”. Powalczą oni o awans na jakąś niezłą lokatę.

06:52 – Curling – Kanadyjki trzecią partię wygrywają za dwa punkty i prowadzą 2:1, natomiast Koreanki zdobyły po raz drugi trzy oczka i mają aż pięć punktów przewagi nad Chinkami.

06:51 – Narciarstwo alpejskie – Nie ma mocnych na Marcela Hirschera! Austriak na pełnym luzie spokojnie dojeżdża do mety z przewagą 1,27 sekundy nad Norwegiem! Czas 2:18,04 daje mu drugie Mistrzostwo Olimpijskie zdobyte w Pjongczang!

06:49 – Curling – Trzecią partię za punkt przejmują Szwedki, podwyższając prowadzenie nad Brytyjkami do 3:0.

06:49 – Narciarstwo alpejskie – Dopiero 6. Nestvold-Haugen! Kristoffersen już cieszy się z medalu! Po chwili Pinturault traci do Norwega 0,04 sekundy i też ma medal!

06:43 – Narciarstwo alpejskie – Nie dał rady Riccardo Tonetti! Jeszcze trzech najlepszych z pierwszego przejazdu przed nami.

06:42 – Narciarstwo dowolne – Kolejny upadek Westera. Nieudany finał w wykonaniu zwycięzcy kwalifikacji. To oznacza, że 95 punktów z pierwszego przejazdu wystarczyło do zwycięstwa Oysteinowi Braatenowi!

06:41 – Narciarstwo alpejskie – Nie są w stanie wyprzedzić Kristoffersena kolejni zawodnicy! Na górze już tylko czołowa czwórka! Warto wspomnieć, że po swoim dobrym przejeździe tuż za Kristoffersenem przesuwa się w klasyfikacji na coraz wyższą i wyższą pozycję Słoweniec Zan Kranjec.

06:40 – Hokej na lodzie – Bezbłędni są Niemcy w rzutach karnych! Nasi zachodni sąsiedzi umieszczają w siatce rywala wszystkie trzy krążki, co daje im ostatecznie pierwsze na tych igrzyskach zwycięstwo!

06:37 – Curling – Chinki odrabiają tylko punkt straty o Koreanek, natomiast Kanadyjki przenoszą prawo do ostatniego zagrania na trzecią partię.

06:36 – Hokej na lodzie – Wciąż nie znamy zwycięzcy spotkania Niemcy – Norwegia. Przed nami rzuty karne!

06:31 – Narciarstwo dowolne – Świetny przejazd Nicka Goeppera. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi otrzymał wynik 93,60 i zajmuje obecnie 2. miejsce. Amerykanin ma już prawie medal. Teraz pojedzie lider Oystein Braaten.

06:30 – Curling – Szwedki w drugim endzie zdobywają dwa punkty.

06:27 – Narciarstwo alpejskie – Świetny przejazd Henrika Kristoffersena! Norweg zawiódł w pierwszym przejeździe, po którym był dopiero 10. ale teraz powinien znacznie awansować! Przy odrobinie szczęścia może nawet zmieści się na podium. Czas 2:19,31 to rezultat o 1,14 sek. lepszy od prowadzącego od niedawna do tej pory Szwajcara Loica Meillarda.

06:24 – Narciarstwo dowolne – Połowa zawodników wykonała już swoje ostatnie przejazdy. W pierwszej trójce bez zmian: Braaten, Beaulieu-Marchand i Woods.

06:24 – Hokej na lodzie – No i mamy dogrywkę w meczu Niemcy – Norwegia! Która z drużyn lepiej wytrzyma tę próbę nerwów?

06:21 – Curling – Szwajcarki nie zaczynająmeczu z Kanadyjkami tak mocno, jak ich koledzy, ale zdobywają pierwszy punkt. Mocne rozpoczęcie natomiast w meczu drużyn z Azji – gospodynie wygrywają pierwszą partię 3:0

06:18 – Narciarstwo alpejskie – Kapitalnie jechał Stefan Brennsteiner z Austrii, ale nie ukończył przejazdu! Upadł mniej więcej w trzech czwartych trasy i na prowadzeniu wciąż duet północnoamerykański.

06:18 – Hokej na lodzie – Już tylko 2. minuty zostały do zakończenia meczu Niemców z Norwegami. Na tablicy wyników wciąż 1:1. Czy będziemy świadkami dogrywki?

06:15 – Curling – Pierwszą partię mamy wyzerowaną wmeczu Brytyjek ze Szwedkami.

06:14 – Hokej na lodzie – Szwajcarki pewnie pokonują Koreanki 2:0 i to one zagrają o 5. miejsce. Ich rywalkami będzie zwycięzca spotkania Szwecja – Japonia, które rozpocznie się dzisiaj o 8:40.

06:12 – Narciarstwo alpejskie – Remis na czele! Z Amerykaninem zrównał się Kanadyjczyk Erik Read. Powoli zbliżamy się do walki o medale.

06:10 – Narciarstwo dowolne – Oystein Braaten utrzymuje prowadzenie po drugim przejeździe. Na drugie miejsce wskoczył Kanadyjczyk Alex Beaulieu-Marchand (92,40), a na trzecie Brytyjczyk James Woods (91,00). Czekamy na fajerwerki, które mamy nadzieje zobaczyć w ostatniej części zawodów.

06:08 – Hokej na lodzie – Norwegia doprowadza do wyrównania! Czy będziemy świadkami dogrywki? W drugim trwającym meczu bez zmian. Szwajcaria – Korea 2:0.

06:05 – Curling – Rozpoczyna się jedyna dziś sesja turnieju pań. Dzisiaj tylko trzy mecze – Wielka Brytania-Szwecja, Kanada-Szwajcaria i Chiny-Korea Południowa.

06:02 – Narciarstwo alpejskie – Trzecia dziesiątka pierwszego przejazdu za nami. Wyraźnie prowadzi Amerykanin Ryan Cochran-Siegle. Ma on 0,63 sekundy przewagi nad drugim Finem Sammu Torstim.

05:54 – Narciarstwo alpejskie – Za nami pięciu zawodników drugiego przejazdu. Prowadzi Szwajcar Luca Aerni. Popełnił on na trasie sporo błędów, jednak przewaga z pierwszego przejazdu i świetna prędkość w dolnej części trasy, pozwoliły mu wyprzedzić Amerykanina Forda o 0,01 sek.

05:52 – Hokej na lodzie – Rozpoczęły się już trzecie tercje trwających meczów. Przypomnijmy wyniki: Niemcy – Norwegia 1:0, Szwajcaria – Korea 2:0.

05:46 – Narciarstwo alpejskie – Rozpoczyna się drugi przejazd giganta meżczyzn. Przypomnijmy, że po pierwszym przejeździe prowadzi Austriak Marcel Hirscher

05:39 – Narciarstwo dowolne – Po pierwszym przejeździe prowadzi Oystein Braaten. Norweg uzyskał wynik 95,00. Możliwe, że wystarczy to już do medalu. Na drugim miejscu jest Evan McEachran (89,40), a na trzecim jest Andri Ragettli (85,80).

05:34 – Hokej na lodzie – Zakończyła się druga tercja w meczu Niemcy – Norwegia. Wciąż ci pierwsi prowadzą 1:0.

05:26 – Hokej na lodzie – Mamy wreszcie bramkę w meczu Niemcy – Norwegia. Jako pierwsi ukłuli nasi zachodni sąsiedzi za sprawą Hagera. W drugim trwającym spotkaniu zakończyła się już druga tercja. Tuż przed jej końcem Szwajcaria podwyższyła prowadzenie na 2:0.

05:12 – Narciarstwo dowolne – Miejmy nadzieję, że już za chwilę narciarze dostarczą nam garść niesamowitych emocji w slopestyle’u. Mimo, że do finału nie awansowali niesamowici McRae Williams, Fabian Boesch i Henrik Harlaut, to finał zapowiada się emocjonująco. Przekonamy się czy Szwajcarzy Andri Ragettli, Jonas Hunziker i Elias Ambuehl powtórzą sukces swoich koleżanek, które wczoraj zdobyły złoto i srebro.

05:05 – Hokej na lodzie – Trwają już drugie tercje w obu meczach. Póki co wyniki nie uległy zmianom.

04:47 – Hokej na lodzie – Zakończyły się pierwsze tercje obu trwających meczów. Niemcy i Norwegowie toczą bardzo równy, twardy bój i na razie remisują 0:0. Tylko 1:0 z Koreą prowadzą Szwajcarki, które jednak dyktują warunki gry na lodowisku.

04:39 – Hokej na lodzie – Szwajcarki otwierają wynik spotkania! Sabrina Zollinger pokonuje bramkarkę Koreanek, kiedy te grają w osłabieniu.

04:33 – Hokej na lodzie – 15 minut obu meczów za nami. Jeszcze nie zobaczyliśmy żadnego gola.

04:20 – Narciarstwo dowolne – Znamy już 12 zawodników, którzy pojadą w finale igrzysk w konkurencji slopestyle’u. Kwalifikacje wygrał Szwed Oscar Wester z notą 95,40 pkt. Za niespodziankę trzeba uznać odpadniecie Amerykanina McRae Williamsa oraz Szweda Henrika Harlauta. Kwalifikacje stały na bardzo wysokim poziomie, więc walka o medale, która powinna rozpocząć się za niespełna godzinę zapowiada się niezwykle emocjonująco.

04:19 – Narciarstwo alpejskie – Zakończył się pierwszy przejazd slalomu giganta w olimpijskiej rywalizacji mężczyzn. Prowadzi Marcel Hirscher, o ponad 0,6 sekundy przed Alexisem Pinturault. Podium uzupełnia Norweg Nestvol-Haugen. Drugą część rywalizacji zaplanowano na godzinę 5:45 polskiego czasu.

04:12 – Hokej na lodzie – Na koreańskich lodowiskach rozpoczęły się dwa spotkania. W turnieju mężczyzn o pierwsze zwycięstwo powalczą Niemcy z Norwegią, natomiast w turnieju kobiet Szwajcaria podejmie Koreę w meczu o miejsca 5-8.

04:02 – Narciarstwo alpejskie – Niestety, na starcie nie zameldował jedyny Polak w dzisiejszym gigancie, Michał Jasiczek.

03:54 – Curling – Kanadyjczycy nie odrobili w końcu strat i przegrywają ze Szwajcarami 6:8.

03:44 – Narciarstwo alpejskie – Luca Aerni pokazuje swoje doświadczenie. Wygląda na to, że pomimo odległego numeru zobaczymy Szwajcara go na trasie drugiego przejazdu.

03:43 – Curling – Szwajcarzy podwyższają przed ostatnią partią meczu z Kanadyjczykami prowadzenie do stanu 8:6.

03:39 – Curling – Duńczycy skończyli mecz wygraną w dziesiątym endzie za jeden punkt, ale w całym meczu przegrywają z Norwegami 8:10.

03:28 – Curling – Norwegowie dokładają jeszcze jeden punkt do swojej przewagi przed ostatnim endem. Zwycięstwo jest coraz bliżej.

03:25 – Narciarstwo alpejskie – Już 45 alpejczyków pokonało trasę olimpijskiego slalomu giganta. Narciarze z coraz bardziej egzotycznych krajów rozpoczynają rywalizację.

03:24 – Curling – 0:0 w ósmej partii meczu Szwajcaria-Kanada, a zatem Helweci wciąż prowadzą 7:6.

03:15 – Narciarstwo dowolne – Za nami pierwszy przejazd kwalifikacyjny. Na czele stawki nadal Szwajcar Ragettli. Podium w tym momencie uzupełniają Amerykanin Nicholas Goepper (92,80 pkt) oraz Brytyjczyk James Woods (90,20 pkt). W tej chwili poza finałem są dwaj Szwedzi, którzy stawiani byli w gronie faworytów do medali: Oscar Wester, a także Henrik Harlaut, co trzeba uznać za niespodziankę. Czy Skandynawowie dadzą radę awansować?

03:12 – Curling – Duńczycy odrabiają kolejne dwa punkty i po ośmiu endach przegrywają już tylko 7:9.

03:09 – Narciarstwo alpejskie – Wynik Erika Reada 1.10.18 powinien dać mu miejsce w trzeciej dziesiątce. Tym bardziej, że na górze zawodnicy z coraz mniejszymi umiejętnościami technicznymi.

03:09 – Curling – Kanadyjczycy przejmują siódmą partię za punkt i już tylko jedno oczko dzieli ich od wyrównania stanu meczu.

02:56 – Narciarstwo alpejskie – Cóż za genialny przejazd Włocha Tonettiego. Czas 1.09.02 daje mu czwartą pozycję.

02:55 – Curling – Jeszcze dwa punkty dołożyli Japończycy. Po siódmym endzie przy stanie 2:8 Amerykanie poddają mecz.

02:54 – Curling – O dwa punkty swoje straty zmniejszają też Duńczycy.

02:53 – Narciarstwo alpejskie – Aleksander Aamodt Kilde kolejną, już czwartą ofiarą trudnego ustawienia giganta w Pjongczangu.

02:51 – Curling – Kanadyjczycy odrabiają dwa punkty, zostały im jednak wciąż jeszcze dwa.

02:45 – Curling – Japończycy wygrywają za dwa punkty i prowadzą 6:2.

02:43 – Narciarstwo alpejskie – 1.09.52 to wynik Słoweńca Zana Kranjca. Po nim doskonały przejazd Kristiana Nestvolda Haugena, który na razie jest trzeci.

02:40 – Curling – Kolejne cztery punkty dla Norwegów – po sześciu endach prowadzą już 9:3.

02:36 – Narciarstwo alpejskie – Jako dziewiąty na trasę wyrusza obrońca tytułu sprzed czterech lat z Soczi, Ted Ligety. Kończy pierwszy przejazd z dopiero szóstym rezultatem, który niemalże na pewno nie da mu dziś miejsca w czołówce.

02:35 – Narciarstwo dowolne – Po pierwszym przejeździe 15 zawodników na czele znajduje się jeden z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa Szwajcar Andri Ragettli z bardzo dobrym wynikiem 95,00 pkt.

02:34 – Curling – Szwajcarzy przed przerwą powiększają prowadzenie o dwa punkty i na półmetku spotkania z Kanadyjczykami wygrywają 7:3.

02:25 – Narciarstwo alpejskie – Tuż przed metą upada Austriak, Manuel Feller i nie kończy pierwszego przejazdu. Chwilę później kolejny z kandydatów do złota – Marcel Hirscher obejmuje prowadzenie z wynikiem 1.08.27. Będzie bardzo trudno go dziś pokonać.

02:22 – Curling – Amerykanie zdobywają pierwsze punkty – konkretnie dwa. Na przerwę schodzą przegrywając 2:4.

02:17 – Narciarstwo alpejskie – Jako pierwszy, jeden z faworytów rywalizacji Francuz Alexis Pinturault, osiąga 1.08.90. Po nim Szwed Mats Olsson tylko 1.09.31.

02:16 – Curling – Kanadyjczycy i Duńczycy zdobyli punkt, który w ich meczach dał im zmniejszenie strat na 3:5. Różnica jest jednak taka, że ci pierwsi rozegrali dopiero cztery partie, a ci drudzy pięć.

02:11 – Curling – Amerykanie nadal bez punktów – tym razem wyzerowali czwartą partię.

02:09 – Narciarstwo alpejskie – Przed nami najliczniej obsadzona konkurencja na narciarskich stokach w Pjongczangu, slalom gigant panów, w którym wystartuje aż 110 zawodników. Z numerem 85 wystartuje jedyny reprezentant Polski, Michał Jasiczek. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ naszego narciarza!

02:04 – Narciarstwo dowolne – Punktualnie o 02:00 rozpoczęły się kwalifikacje slopestyle’u mężczyzn. Na starcie 30 zawodników. Jako pierwszy zaprezentuje się Amerykanin McRae Williams.

02:01 – Curling – Aż cztery punkty zdobywają Norwegowie w czwartym endzie i wychodzą na prowadzenie 5:2.

01:56 – Curling – Johnowi Shusterowi nie złożył się kąty do podwójnego wybicia i kolejny punkt trafia na konto Japończyków. Tymczasem Szwajcarzy po mierzeniu cyrklem wygrywają z Kanadyjczykami trzecią partię 1:0.

01:45 – Curling – Skandynawowie nawzajem zmuszają się do zdobywania po jednym punkcie – teraz to Duńczycy zapobiegli dwupunktowej wygranej rywali.

01:37 – Curling – Japończycy przejmują drugą partię za jeden punkt, z kolei Kanadyjczycy zmniejszają stratę o dwa punkty.

01:32 – Curling – Norwegowie odpowiedzieli Duńczykom również jednopunktową wygraną.

01:22 – Curling – Perfekcyjne wybicie w w wykonaniu Szwajcarów warte aż cztery punkty w pierwszym endzie.

01:18 – Curling – Duńczycy też wygrywają pierwszą partię, ale tylko za jeden punkt.

01:17 – Curling – Po niezbyt ciekawej partii Japończycy zdobywają dwa punkty.

01:05 – Curling – Dzisiaj jako pierwsi na lód wychodzą panowie. W porannej sesji zagrają Norwegowie z Duńczykami, Amerykanie z Japończykami i Szwajcarzy z Kanadyjczykami.

01:00 – Po siedmiu dniach chudych przyszedł dzień tłusty. I w tej euforii jeszcze zaczynamy relację z kolejnego dnia igrzysk w Pjongczangu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password