Pjongczang 2018 – Łyżwiarstwo szybkie: Czerwonka w czołowej „10” na 1500m

Wyścig na 1500m kobiet przebiegł zgodnie z przewidywaniami. Wygrała faworytka – Holenderka Ireen Wust. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Natalia Czerwonka plasując się na 9.lokacie.

Embed from Getty Images

Jako pierwsza z naszych zawodniczek na torze pobiegła Natalia Czerwonka w siódmej parze z utytułowaną Brittany Bowe (USA). Polka okazała się gorsza od rywalki, ale uzyskała solidny czas 1.57,85, który ostatecznie dał pozycję w czołowej „10”. Wyniki Katarzyny Bachleda-Curuś i Luizy Złotkowskiej były nieco słabsze i uplasowały się kolejno na 13. i 17.miejscu. Medale powędrowały do Holandii i Japonii. Ireen Wust (Holandia) wyśrubowała świetny czas 1.54,35 i w ostatniej parze nie zdołała ją pokonać główna rywalka – Miho Takagi (Japonia), która ze stratą 0,2 sekundy wywalczyła srebro. Na najniższym stopniu podium znalazła się druga z Holenderek – Marrit Leenstra biegnąca w parze z Bachledą-Curuś. Dla Takagi i Leenstry to pierwsze indywidualne medale olimpijskie w karierze.