Pjongczang 2018: Międzynarodowe Centrum Nadawcze przekazane MKOl

Komitet Organizacyjny zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang przekazał Międzynarodowemu Komitetowi olimpijskiemu, a dokładnie OBS (Olympic Brooadcasting Services) Międzynarodowe Centrum Nadawcze, w którym w czasie igrzysk przygotowywany jest i wysyłany obraz z wszystkich olimpijskich aren.

To ważny moment, bowiem istniały obawy, że organizatorzy nie zdążą do lutego przygotować centrum nadawczego w takim stopniu, by spełniało wszystkie potrzeby nadawców z całego świata. Osiem miesięcy przed igrzyskami zakończono prace budowlane w centrum, które mieścić się będzie w Alpensii, kurorcie narciarskim, w którym między innymi rozegrane zostaną zawody w skokach narciarskich. To oczywiście nie oznacza jeszcze, że wszystko jest gotowe. Wyposażenie centrum w odpowiedni sprzęt, który pozwoli na przygotowanie i rozesłanie sygnału dźwiękowego i obrazu ze wszystkich olimpijskich aren to olbrzymie przedsięwzięcie, które pochłonie jeszcze mnóstwo czasu i środków. Pierwsze testy działania centrum nadawczego mają być przeprowadzone w październiku.

W lutym Międzynarodowe Centrum Nadawcze przygotuje ponad 4000 godzin materiału filmowego, będzie w nim  pracowało blisko 6000 osób i czynne będzie 24 godziny na dobę – tak w czasie igrzysk olimpijskich, jak i paraolimpijskich. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2015, budynek ma powierzchnię ponad 50 000 metrów kwadratowych i jest jednym z największych obiektów budowanych na igrzyska. Na najwyższym piętrze budynku będą przygotowane studia telewizyjne, z których prowadzone będą transmisje na żywo – z widokiem na piękne Alpensia. Gotowość operacyjną ma osiągnąć 9 stycznia, dokładnie miesiąc przed uroczystością otwarcia igrzysk.

 

Bartosz Szafran4867 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password