Pjongczang 2018: Mistrz olimpijski nie będzie bronić tytułu?

Szwajcarski snowboardzista Jurij Podlatczikow miał groźny upadek podczas XGames, które odbyły się w ostatni weekend w Aspen. Mistrz olimpijski z Soczi w halfpipie nie jest pewny startu na igrzyskach olimpijskich.

Podczas drugiego przejazdu finału XGames w Aspen Podlatczikow upadł na twarz i stracił przytomność. Nie stwierdzono większych obrażeń na ciele Szwajcara, ale doznał pęknięcia nosa. Niestety, to kolejne problemy Jurija Podlatczikowa. Podczas mistrzostw świata szwajcarski snowboardzista doznał zerwania więzadeł krzyżowych.

Z powodu kontuzji i upadku w Aspen start Szwajcara na igrzyskach jest zagrożony. Zaburzone zostaną przez to jego przygotowania do igrzysk, gdzie będzie on bronić tytułu wywalczonego 4 lata temu w Soczi. Podczas poprzednich igrzysk specjalista od halfpipe’u wygrał dość niespodziewanie.

Zawody XGames w Aspen były ostatnią próbę zawodników przed igrzyskami olimpijskim w Pjongczangu. Wygrał Japończyk Ayumu Hirano przed Australijczykiem Scottym Jamesem i Amerykaninem Benem Fergusonem.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password