Pjongczang 2018: Nowe konkurencje włączone do programu igrzysk!

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) rozpatrzył dziś możliwość włączenia nowych konkurencji do programu zimowych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w 2018 roku w Pjongczang. Już za dwa lata w Korei Południowej zobaczymy aż cztery nowe konkurencje!

Do grona konkurencji olimpijskich dołączyły dziś snowboardowy Big air kobiet i mężczyzn , wyścig ze startu wspólnego w łyżwiarstwie szybkim, curlingowy turniej mikstów oraz zawody drużynowe w narciarstwie alpejskim.

Taki rozwój wypadków spowodował, że z programu został usunięty snowboardowy slalom równoległy, który debiutował podczas zawodów w Soczi w 2014 roku. Na wejście do olimpijskiej rodziny nie doczekała się natomiast narciarska odmiana Big air.

Tym samym na kolejnych igrzyskach zostanie rozdanych aż 102 komplety medali i po raz pierwszy w historii zostanie złamana bariera 100 olimpijskich konkurencji podczas zimowej odmiany najważniejszej sportowej imprezy czterolecia. 

Co ciekawe, bardzo prawdopodobne, że już w 2022 roku czeka nas redukcja konkurencji ze względu na Agendę 2020, która zakłada ich maksymalnie 100 na zimowych igrzyskach.

Dyrektor sportowy MKOl Kit McConnell potwierdził wcześniej, że międzynarodowe federacje we wskazanych wyżej dyscyplinach złożyły odpowiednie aplikacje. Następnie rozpatrzono rekomendacje i dziś, w czasie posiedzenia MKOl w Lozannie, podjęto wiążące decyzje. Zgodnie z zasadami MKOl, program igrzysk może zostać zmieniony nie później niż 3 lata do startu olimpiady.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password