Pjongczang 2018: Organizatorzy przedstawili piktogramy

Organizatorzy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku przedstawili oficjalne piktogramy 15 dyscyplin w których rozegranie zostanie rywalizacja o medale podczas igrzysk w Pjongczang.

Piktogramy są nieodłącznym elementem każdych igrzysk olimpijskich, zarówno letnich, jak i zimowych. Ich przeznaczenie jest niezwykle proste. Piktogramy są bowiem graficznym znakiem każdej dyscypliny. Sporty są dzięki nim przedstawione w taki sposób, że mogą je zrozumieć ludzie na całym świecie, niezależnie od tego jakim językiem się posługują.

Organizatorzy igrzysk w Pjongczang pomysłu na oficjalne piktogramy poszukiwali od maja 2015 roku, poprzez specjalnie zorganizowany konkurs. Ostatecznie wybrano niezwykle proste symbole, inspirowane kształtem spółgłosek i samogłosek w koreańskim alfabecie Hangul. Piktogramy powstały poprzez połączenie obrazu 2D z obrazem 3D, dzięki czemu uzyskany został efekt dynamiki obrazu.

Oficjalne piktogramy będą towarzyszyć sportowcom i kibicom w trakcie rywalizacji o medale, ale nie tylko. Zostaną one wykorzystane m.in. przy prezentacji wyników czy w oficjalnych materiałach promocyjnych.

źródło: pyeongchang2018.com

 

Mateusz Górecki1998 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password