Pjongczang 2018: Rosja poza igrzyskami paraolimpijskimi?

Nadal istnieje groźba niedopuszczenia Rosji do igrzysk paraolimpijskich. Według Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) kraj rządzony przez Władimira Putina nie wywiązuje się z kluczowych zadań postawionych przez tę organizację. 

W Rosyjskim Komitecie Olimpijskim potrzebne są gwałtowne zmiany, które pozwolą na odwieszenie praw Federacji Rosyjskiej w prawach członkowskich IPC. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione, istnieje realna groźba niedopuszczenia kraju ze stolicą w Moskwie do Igrzysk Paraolimpijskich, które odbędą się na początku przyszłego roku w Korei Południowej. Prezydent IPC, Philip Craven zapowiedział, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta najpóźniej we wrześniu.

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski ma wątpliwości, co do postawy rosyjskich sportowców, którzy podejrzewani są o stosowanie niedozwolonych środków.  IPC zobowiązał rosyjskie władze do zmiany przepisów antydopingowych. Jeżeli tak się nie stanie w ciągu najbliższych tygodni, to zawodnicy ,,Sbornej” nie będą mogli wystąpić w lekkoatletycznych paraolimpijskich MŚ w Londynie.

Rosja została zawieszona w prawach członkowskich, po tym jak Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) opublikowała raport McLarena, w którym stwierdzono nadużycia przy badaniach próbek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password