Pjongczang 2018 – Short-track: Półfinał nie dla Maliszewskiej

Natalia Maliszewska nie awansowała do półfinału biegu na 500 metrów. Nasza specjalistka od short-tracku w swoim biegu ćwierćfinałowym dobiegła do mety jako trzecia. 

Embed from Getty Images

Z występem Maliszewskiej wiązaliśmy ciche nadzieje, może nawet medalowe. Polka bardzo dobrze pojechała bowiem w biegu eliminacyjnym, ale w ćwierćfinale nie udało się jej powalczyć o miejsce premiowane awansem do półfinału.

Sam początek rywalizacji przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Najpierw Maliszewska popełniła falstart, a przy drugim podejściu, już po starcie upadek zanotowała Holenderka Yara van Kerkhof. Po analizie wideo sędziowie postanowili wykluczyć Kanadyjkę Marianne St. Gelais i powtórzyć wyścig z udziałem trzech zawodniczek. Polka wystartowała niestety najsłabiej i od początku plasowała się na ostatniej pozycji. Maliszewska próbowała jeszcze zagrozić poprzedzającej ją Kerkhof, ale wszystkie ataki naszej zawodniczki zakończyły się bez sukcesu i Polka dojechała do mety jako trzecia, nie awansując w ten sposób do półfinału.

Pocieszający może być jednak fakt, że Polka na igrzyskach przegrała wyłącznie z późniejszymi medalistkami olimpijskimi. Złoto wywalczyła bowiem Włoszka Arianna Fontana, przed Holenderką Yarą van Kerkhof. Brąz dla Kanadyjki Kim Boutin.

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password