Pjongczang 2018 – Snowboard: Początek przygotowań snowboardzistów alpejskich do sezonu olimpijskiego

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Koniec kalendarzowej wiosny oznacza, że przedstawiciele sportów zimowych już od niespełna dwóch miesięcy prowadzą „misję Pjongczang”. O to jak trenują, co już wykonali oraz co mają przed sobą w kontekście igrzysk zapytaliśmy czołowych polskich i zagranicznych snowboardzistów alpejskich.

Michał Nowaczyk: „Ten sezon zaczęliśmy już z końcem kwietnia. Przygotowania, w których uczestniczę są na bardzo wysokim poziomie, mamy zapewnione wszystko. W końcu ,,ma to ręce i nogi”. Na początku przygotowań przeszliśmy testy sprawnościowe, dzięki którym poznaliśmy możliwości swojego organizmu. Ich wyniki dały nam do myślenia jak mądrze i skutecznie trenować. Obecnie przebywamy na zgrupowaniu w COS Zakopane i z końcem czerwca jedziemy na pierwszy śnieg w tym sezonie do Francji do Les Deux Alpes. W lipcu jedziemy do COS Cetniewo. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ten sezon zapowiada się bardzo dobrze. Przed nami dużo pracy, ale myślę że przyniesie to zapowiedziany efekt.”

Karolina Sztokfisz: „Co do przygotowań do sezonu to już zaczęliśmy pod koniec kwietnia. Trenujemy 6 razy w tygodniu, jest to m.in. rower, bieganie, basen, siłownia oraz wiele innych treningów. Obecnie trenuje na miejscu. Na deskę jedziemy już pod koniec czerwca do Francji.
Sezon zapowiada się długi i intensywny, więc staram się pracować z całych sił.”

Oskar Kwiatkowski:Zaczęliśmy od początku maja. Co drugi tydzień mamy w weekend 3-dniowe konsultacje  a w tygodniu trenujemy sami. Ostatnio mieliśmy też testy wydolnościowe vo2 max i mocy wingate na AWF Kraków. Trenujemy razem tylko w czasie konsultacji. Pierwszy wyjazd na lodowiec będziemy mieć w czerwcu do Francji.”

Benjamin Karl: „Teraz myślę o igrzyskach, zawsze trenuję z myślą o nich. Ostatnio ukończyłem kolarski ultra maraton Glocknerman o długości 1000 kilometrów i przewyższeniu 16000 metrów w czasie 31:45 godzin. Kolarstwo jest jednym z moich ulubionych sposobów treningu w lecie. Następnie wystartuje jeszcze w kilka innych wyścigach, a na końcu będzie Red Bull Dolomitenmann, w którym pojadę 11 raz z rzędu.”

Rok Marguć: „Obecnie jestem na ostatnim przed latem obozie treningowym w Kaunertal. Testuję nowy sprzęt. Chciałbym zdecydować, na czym będę jeździć w przyszłym sezonie.”

Ramona Hofmeister: „W ramach przygotowań do igrzysk olimpijskich planuję trenować bardziej intensywnie niż w ubiegłym roku, gdyż wtedy byłam kontuzjowana i mogłam się dostatecznie przygotować. Swoją drogą obecnie szkolę się w bawarskiej policji. Szkolenie kończy się pod koniec lipca i będę miała jeszcze wystarczająco dużo czasu na odpowiednie przygotowanie.”

Radosław Jankow: „Przygotowuje się jeżdżąc na rowerze i ćwicząc na siłowni. Program treningowy nie różni się specjalnie od tego z ubiegłego sezonu poza większą liczbą treningów.”

Stefan Baumeister: „Skupiam się na treningu fizycznym, czyli podnoszeniu ciężarów, kolarstwie górskim. Muszę wykonać te wszystkie czynności w lato, tak jak każdy kto uprawia sporty zimowe. W sierpniu na 10 dni wracamy na śnieg. Następnie będę na śniegu co 2 tygodnie. Pomiędzy treningami na śniegu skupię się na treningu fizycznym.”

Dario Caviezel: „Cały czas trenuję z moim personalnym trenerem. Ciężko pracuję przed olimpijskim sezonem, najważniejszym dla mnie sezonem. Mam nadzieję, że będę w formie.”

Nadya Ochner: „Do następnego sezonu będzie się przygotowywać tak samo jak do każdego innego, skupiając się na końcu lutego. Obecnie mam trening atletyczny, a od września będę trenować na śniegu.”

Przygotowali: Rafał Walter i Kamil Karczmarek

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password