Pjongczang 2018: Snowboardziści przetestowali olimpijską rampę

W miniony weekend w Pjongczang odbyła się próba przedolimpijska w snowboardzie. Obiekt w Korei Południowej przetestowali specjaliści od Big Air.

W obecnym sezonie zimowym odbędą się łącznie 24 próby przedolimpijskie na sportowych arenach w Pjongczang. Jako pierwsi zmagania w Alpensia Ski Jumping Centre przeprowadzili snowboardziści, którzy w ubiegły weekend (25-26 listopada 206) rywalizowali w konkurencji Big Air. Ta konkurencja zadebiutuje na igrzyskach w Korei Południowej. W zawodach testowych wystąpiło 51. zawodników i 27 zawodniczek z 22. państw. W Pjongczang zabrakło Polaków.

Zmagania mężczyzn pewnie wygrał Kanadyjczyk Mark McMorris – brązowy medalista IO w Soczi w slopestyle’u – wyprzedzając swojego rodaka Maxa Parrota i Amerykanina Ryana Stassela. Snowboardziści z Kraju Klonowego Liścia zdominowali rywalizację – w czołowej „10” zawodów było ich aż pięciu. W zmaganiach kobiet zdecydowanie najlepsza była reprezentantka Austrii Anna Gasser. Na podium stanęły także Amerykanka Julia Marino i Brytyjka Katie Ormerod. Zwyciężczyni chwaliła olimpijską rampę: „Cieszę się, że przygotowania do igrzysk idą zgodnie z planem. Rampa jest bardzo fajna, nie mam żadnych zastrzeżeń do obiektu. Łatwo na niej nabrać prędkości, śnieg także jest optymalnie przygotowany. Mam nadzieję, że za rok na igrzyskach zaprezentuję się równie dobrze.”

Kolejna próba przedolimpijska odbędzie się w połowie grudnia. W dniach 16-18 grudnia 2016 w położonej nieopodal Pjonczangu miejscowości Gangneung do rywalizacji w Pucharze Świata w Short tracku przystąpią łyżwiarze.

Inga Świetlicka980 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password