Pjongczang 2018: Stadion Olimpijski gotowy do igrzysk!

Zakończono budowę Stadionu Olimpijskiego w Pjongczangu. To na nim odbędą się uroczyste Ceremonie Otwarcia i Zamknięcia przyszłorocznych Igrzysk oraz dekoracje medalistów.

See page for author [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Stadion Olimpijski w Pjongczangu był ostatnim obiektem sportowym, który pozostawał jeszcze w budowie. Po 22. miesiącach wytężonej pracy udało się go ukończyć i obecnie jest gotowy do użytku. Obiekt ma siedem poziomów i może pomieścić 35 tysięcy kibiców. Został wzniesiony na planie pięciokąta, a każda ze ścian symbolizuje jeden z celów, jakie przyświecały organizatorom igrzysk w Korei: ekonomię, ekologię, technologię, sztukę i pokój.

Na Stadionie Olimpijskim odbędą się Ceremonie Otwarcia i Zamknięcia przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich oraz dekoracje medalistów. Po zakończeniu zmagań sportowców obiekt zostanie rozebrany, a na jego miejscu stanie m.in. muzeum i centrum rozrywkowo-sportowe.

źródło: insidethegames.biz

Inga Świetlicka978 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password