Pjongczang 2018: Tak będą wyglądać medale


Komitet Organizacyjny igrzysk olimpijskich w Pjongczangu zaprezentował design medali, o które w lutym będą walczyć najlepsi sportowcy świata.

źródło: Twitter/@pyeongchang2018

Na awersie medalu wytłoczony jest najbardziej rozpoznawalny symbol Ruchu Olimpijskiego – pięć splecionych kół. Rewers z kolei zawiera dwa elementy – wytłoczone logo igrzysk w Pjongczangu oraz, zgodnie z trwającą od zimowych igrzysk w Grenoble w 1968 roku tradycją, wygrawerowaną nazwę dyscypliny i konkurencji, za którą został przyznany.

Krawędź krążka zawiera element odnoszący się do koreańskiej tradycji, a konkretnie do alfabetu koreańskiego. hangula. To właśnie tym alfabetem zapisano na medalu „Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang”.

Niebieskie szarfy z napisem „PyeongChang 2018” są odniesieniem do tradycyjnych koreańskich strojów, hanboku, a drewniany okrągły futerał nawiązuje do hanoków – tradycyjnych domów kraju-gospodarza igrzysk.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password