Pjongczang 2018 za 34 dni: Poznaliśmy olimpijską trasę crossu

Wiadomo już, jak będzie wyglądać trasa crossu dla snowboardzistów i narciarzy dowolnych. Na pierwszy rzut oka widać, że trasa będzie godna rangi zawodów, które się na niej odbędą.

Jak na każdej trasie do skicrossu bądź snowcrossu na samym początku na zawodników czeka stromy podjazd. Po nim ustali się początkowa kolejność stawki. Podczas wyścigu na trasie olimpijskiej będzie mnóstwo okazji, aby zmienić tę kolejność. Na obiekcie w Phoenix Park znajdzie się wiele ostrych zakrętów, rollerów i innych przeszkód. Rzecz jasna nie zabraknie także olbrzymiej skoczni na samym końcu rywalizacji.

Cztery lata temu w Soczi złote medale w skicrossie zdobyli Jean Frederic Chapuis i Marielle Thompson. Kanadyjka z powodu kontuzji nie wystartuje w Pjongczangu. W snowboardzie w Soczi najlepsi byli Ewa Samkowa i Pierre Vaultier. Podczas tegorocznych igrzysk zawody w skicrossie odbędą się 21 i 23 lutego, a w snowboardcrossie 15 i 16 lutego. Miejmy nadzieję, że na olimpijskiej trasie zobaczymy Karolinę Riemen-Żerebecką, Zuzannę Smykałę i Mateusza Ligockiego.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password