Pjongczang 2018 za 35 dni: Chorąży Tonga z igrzysk w Rio powalczy w Polsce o występ w Korei!

Pamiętacie jeszcze postać Pity Taufatofuy? Jeśli to nazwisko nic wam nie mówi, przypomnijcie sobie ceremonię otwarcia i przejście przez stadion reprezentacji Tonga. Jeśli dalej nic Wam nie przychodzi do głowy: chorąży tego kraju był ubrany jedynie w spódniczkę z trawy i wysmarowany oliwką. W Rio startował jako taekwondzista, teraz jest o  krok od tego, by wystąpić w Pjongczang jako biegacz narciarski. Powalczy o to w… Polsce.

 

 

Pita Taufatofua w Rio wsławił się w oryginalny sposób. Nie dokonał tego swoimi osiągnięciami sportowymi, gdyż z rywalizacją pożegnał się już w pierwszej rundzie, przegrywając 1-16 z Irańczykiem Sajjadem Mardanim. Dokonał tego swym występem w trakcie ceremonii otwarcia. Dzięki swemu skąpemu odzieniu zwrócił oczy całego świata na malutkie pacyficzne wyspiarskie państwo Tonga. Dzięki temu urodzony i mieszkający w Australii potomek imigrantów z reprezentowanego przez niego kraju został również zaproszony na scenę podczas ceremonii zamknięcia.

 

 

Niedługo po igrzyskach w Rio Taufatofua poinformował, że jego marzeniem jest występ w Pjongczang. By tego dokonać postanowił się „przebranżowić”. Taekwondowe ochraniacze zamienił na narty biegowe. A w zasadzie częściej były to nartorolki, gdyż w Australii raczej nie ma gdzie biegać na nartach, a w trakcie kwalifikacji do igrzysk w Pjongczang FIS po raz pierwszy w historii postanowił wliczać do rankingu występy na nartorolkach. By móc wystąpić na igrzyskach musi jednak wystąpić jeszcze co najmniej raz. Na śniegu. Zadłużony przez swą pogoń za marzeniami i skoncentrowany na swym celu zawodnik miał jednak jak dotychczas problem z aklimatyzacją w zimnych rejonach. Liczy jednak, że sprzyjać mu będzie atmosfera w… Jakuszycach! Decydującą walkę o igrzyska postanowił podjąć podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się w ten weekend w Jakuszycach!

Źródło: sports.yahoo.com

Szymon Frąckiewicz546 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password