Pjongczang 2018 za 36 dni: Stroje dla Olimpijczyków z Rosji

Neutralne stroje paradne dla rosyjskich olimpijczyków startujących w Pjongczangu, które przygotowuje rodzima firma odzieżowa ZASport zostały właśnie zatwierdzone przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC).

Nie do końca wiadomo jeszcze, jak będą one ostatecznie wyglądały podczas ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, lecz przedstawiono pewne elementy tego zestawu. W zeszłym miesiącu ogłoszono, że (IOC) zezwolił na wpisanie w zestaw „OAR” bądź „atletów olimpijksich z Rosji”. Zaproponowano też logo, w tym imię w całości wpisane na czerwono w kółku na białym tle.

Rosjanie, którzy po dokładnym sprawdzeniu zostaną dopuszczeni do startu podczas igrzysk będą to robić w ramach neutralnego teamu nazywanego – Olimpijskim Sportowcem z Rosji (OAR). Wszystko to jest skutkiem manipulacji antydopingowych, w tym systemu antydopingowego.

Jak powiedziała Anastasia Zadorina – szefowa ZASport „Otrzymaliśmy list z MKOL-u, w którym zatwierdzono naszą kolekcję ubrań zaprojektowaną dla rosyjskich sportowców, którzy będą występować pod neutralną flagą”… „Nie zmieniono dopasowania i wyglądu zestawu, ale zgodnie z ograniczeniami MKOL-u zastąpiliśmy rosyjską flagę i herb oraz logo Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego napisami „OAR” i „Olimpijski sportowiec z Rosji”. Zadorina dodaje, że „MKOL stwierdził też, iż kolory używane w strojach, a także akcesoria i wyposażenie muszą się różnić od tych stosowanych w rosyjskiej banderze”.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password