Pjongczang 2018 za 37 dni: Pomarańczowi dominatorzy odkryli karty

Znamy już nazwiska łyżwiarzy szybkich, którzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu powalczą w barwach Holandii. Czy tak jak przed czterema laty pomarańczowa ekipa zdominuje rywalizację w zmaganiach panczenistów?

Embed from Getty Images

W oficjalnie ogłoszonej już kadrze Holendrów znalazło się miejsce dla 20. panczenistów i dziewiątki specjalistów od short-tracku. Do składu łyżwiarzy szybkich, który został wyłoniony podczas zawodów kwalifikacyjnych w Heerenveen powołani zostali Antoinette de Jong, Ireen Wust, Lotte van Beek, Marrit Leenstra, Anouk van der Weijden, Carlijn Achtereekte, Esmee Visser, Anice Das oraz Sven Kramer, Bob de Vries, Kjeld Nuis, Jorrit Bergsma, Koen Verweij, Ronald Mulder, Kai Verbij, Jan Smeekens, Patrick Roest i Jan Blokhuijsen. Przypomnijmy, że panczeniści „Pomarańczowych” zdeklasowali rywalizację podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, gdzie wygrali tabelę medalową w tej dyscyplinie, zdobywając osiem złotych, siedem srebrnych i osiem brązowych medali.

W short-tracku rywalizować będą Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting, Rianne de Vries, Daan Breeuwsma, Dylan Hoogerwerf, Itzhak de Laat, Dennis Visser oraz Sjinkie Kneght, który bronić będzie brązowego medalu wywalczonego na dystansie 1000 metrów. W obu dyscyplinach ma zamiar wystąpić łyżwiarka Jorien ter Mors.

Szans na obronę tytułów nie otrzymał zatem Michael Mulder. Złoty medalista olimpijski z Soczi w biegu na 500 metrów nie poradził sobie z krajowymi rywalami oraz Stefan Groothuis, triumfator biegu na 1000 metrów.

Źródło: insidethegames.biz

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password