Pjongczang 2018 za 42 dni: Joanna Jędrzejczyk poniesie olimpijski ogień

Jedna z największych gwiazd kobiecego MMA nie tylko w Polsce, ale i na świecie zdradziła w jednym z wywiadów, że będzie jednym z członków sztafety olimpijskiej w południowokoreańskim Pjongczangu.

 „Byłam bardzo zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski wytypował mnie do tej zaszczytnej roli.” Nie kryła zdziwienia polska zawodniczka. Jędrzejczyk, po przejściu skomplikowanej procedury weryfikacji została wybrana jako reprezentantka MMA- dyscypliny nieolimpijskiej. „Udział w sztafecie olimpijskiej na pewno spopularyzuje mieszane sztuki walki. Cieszę się, że i ja do tego dołożę swoją cegiełkę”-powiedziała Polka.

Gwiazda UFC, najpopularniejszej federacji zrzeszającej zawodników mieszanych sztuk walki wypowiedziała się także o przyszłości swojej dyscypliny w rodzinie sportów olimpijskich „MMA idzie bardziej w kierunku zawodowym, chociaż na pewno dla wielu zawodników występ na igrzyskach byłby spełnieniem sportowych marzeń.”

Jędrzejczyk nie będzie jednak pierwszą reprezentantką swojego sportu w historii sztafety olimpijskiej. W 2016 roku brazylijski zawodnik MMA, Antonio Rogerio Nogueira, niósł znicz w drodze do Rio. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Polka pobiegnie w sztafecie 7 bądź 8 stycznia.

Przypomnijmy, że ogień olimpijski dotarł do Korei Południowej już w listopadzie, odwiedzi 17 miast, a jego droga zakończy się 9 lutego podczas Ceremonii Otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich na Stadionie Olimpijskim w Pjongczangu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password