Pjongczang 2018 za 44 dni: Znamy szczegóły ceremonii dekoracji

Tuż po świętach Bożego Narodzenia organizatorzy przygotowali kolejną niespodziankę dla sympatyków igrzysk olimpijskich. W Centrum Prasowym w Seulu zaprezentowano szczegóły ceremonii dekoracji, które będą miały miejsce w trakcie igrzysk w Pjongczangu w Olympic Plaza.

Podczas prezentacji pokazano stroje, które nosić będą osoby przynoszące medale i upominki dla medalistów. Osoby te będą ubrane w tradycyjny sposób. Ubiór powiązany będzie z barwami flagi koreańskiej, czyli kolorami czerwonym, niebieskim i białym. W stroju kobiet występują czerwony i biały kolor. Mężczyźni ubiorą się zaś na niebiesko-biało. Ważnym elementem strojów osób uczestniczących w ceremoniach medalowych będzie idealny na zimę kapelusz o nazwie pungcha. Jest to nowoczesna interpretacja tradycyjnego, koreańskiego nakrycia głowy.

Wygląd olimpijskiego podium ma także charakter symboliczny. Podium, na którym stawać będą medaliści igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich to połączenie wyglądu tradycyjnej koreańskiej konstrukcji dachów o nazwie giwa, urozmaicone o elementy sztuki zdobienia dancheong. Śnieżnobiałe podium zostało udekorowane logiem igrzysk olimpijskich bądź paraolimpijskich.

Sportowcy oprócz medali otrzymają także upominki. Będą to maskotki igrzysk oraz specjalny drewniany upominek, będący połączeniem górskiej scenerii z koreańskim alfabetem hangul. Ceremonie medalistów będą miały miejsce między 19:00 a 21:00 miejscowego czasu. Medal w Olympic Plaza będzie chciał odebrać każdy sportowiec, startujący na igrzyskach, ale chwile radości i wzruszenia będą mogli przeżywać tylko nieliczni.

źródło – pyeongchang2018.com

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password