Pjongczang 2018 za 46 dni: Pociągiem w dwie godziny przez kraj

Tuż przed Świętami inauguracyjny przejazd zaliczyła nowa linia szybkiej kolei. Prowadzi ona z lotniska Seul-Inczon do aren zmagań olimpijczyków.

fot: POCOG 2018

Z portu lotniczego, będącego jednym z głównych węzłów przesiadkowych ruchu lotniczego w Azji, do ostatniej stacji, Gangneung, pasażerowie dostaną się w dwie godziny. Po drodze mijać będą m.in. stacje Seul, Pjongczang czy Jinbu (przy Parku Olimpijskim Alpensia, w którym rozegrane zostaną przede wszystkim  konkurencje narciarstwa klasycznego czy sportów saneczkowych).

Na tej linii jeździć będzie 51 pociągów dziennie, które w trakcie igrzysk mają przetransportować ponad 20 tysięcy osób dziennie. Cena biletu w jedną stronę sięga nawet 40 tys. wonów południowokoreańskich (ponad 37 dolarów amerykańskich).

Inwestycja w tę linię kolejową była jedną z kluczowych w kwestii transportu uczestników igrzysk oraz kibiców. Mimo to krajowe delegacje zapowiadają, że w obawie o bagaże wykorzystają inne środki transportu z lotniska do wiosek olimpijskich, przede wszystkim autokary i ciężarówki.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password