Pjongczang 2018 za 55 dni: Znamy polskiego attache olimpijskiego!

Dość kontrowersyjna decyzja została w dniu wczorajszym podjęta przez zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Funkcję attache olimpijskiego na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu będzie sprawował Prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński. 

Wojciech Jasiński od lat 90-tych ubiegłego stulecia był szeroko związany z elitami politycznymi i rządowymi. Był m.in. urzędnikiem Narodowej Izby Kontroli czy Ministerstwa Sprawiedliwości. W latach 2006-2007 piastował funkcję Ministra Skarbu w rządach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego. Po kilkuletniej przerwie wrócił na ławy sejmowe po ostatnich wyborach parlamentarnych, jednak szybko zrzekł się mandatu i został Prezesem Polskiego Koncernu Naftowego Orlen.

Orlen jest w środowisku sportowym doskonale znany. Jest to firma od lat angażująca się w polski sport – sponsor wielu kluczowych dla naszego kraju imprez oraz sportowców. Podczas poprzednich zimowych igrzysk w Soczi attache olimpijskim został wybrany Adam Małysz, jednak nasz wielki skoczek zrezygnował wtedy z tej funkcji.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password