Pjongczang 2018 za 92 dni: Zaprezentowano oficjalną aplikację igrzysk

W środę 8 listopada swoją premierę miała oficjalna aplikacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Głównym jej celem będzie dostarczanie fanom sportu najświeższych wiadomości wprost z aren olimpiady w Korei.

Początkowo aplikacja będzie się koncentrować na przemierzającej Koreę Południową sztafecie z ogniem olimpijskim. Użytkownicy otrzymają min. galerie zdjęć, informacje o trasie i transmisję na żywo z wędrówki ognia olimpijskiego. Gruntowną odmianę aplikacja przejdzie 29 stycznia – 12 dni przed rozpoczęciem igrzysk. Wtedy to pojawią się tam nowe funkcje, zawierające między innymi wyniki na żywo, aktualności z aren, biografie zawodników, klasyfikacje medalowe czy obrazy aren w 360 °. Aplikacja otrzyma także wszelkie informacje o transporcie i hotelach w mieście dla kibiców chcących z bliska dopingować swoich idoli.

Według twórców aplikacja ma być najszybsza i najbardziej zaawansowana ze wszystkich programów stworzonych dotychczas na tego rodzaju imprezy. Będzie można dostosować ją do kraju z jakiego pochodzi użytkownik i odbierać spersonalizowane informacje. Dzięki  zaprezentowanej technologii każdy kibic otrzyma dokładną relację na żywo ze wszystkich aren sportowych zarówno igrzysk olimpijskich jak i paraolimpijskich.

Aplikacja dostępna jest w pięciu językach: koreańskim, chińskim, angielskim, francuskim i japońskim. Mogą z niej korzystać użytkownicy urządzeń z systemem Android (LINK) i IOS (LINK).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password