Pjongczang 2018 za 94 dni: Francuzi i Włosi już wybrali

Francja i Włochy to pierwsze kraje, które wybrały swoich chorążych na Ceremonię Otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Obie nacje zdecydowały się postawić na absolutne gwiazdy swoich dyscyplin. 

Embed from Getty Images

Trójkolorowi po raz kolejny w historii swoich występów na zimowych igrzyskach, jako chorążego wybrali biathlonistę. Tę zaszczytną funkcję pełnić będzie Martin Fourcade, który tym samym przejmie pałeczkę po kombinatorze norweskim, Jasonie-Lamy Chappuis, który niósł francuską flagę podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Fourcade będzie jedną z największych gwiazd olimpijskiej rywalizacji w Korei. 11-krotny mistrz świata i sześciokrotny zdobywca Kryształowej Kuli będzie celował w powiększenie medalowego dorobku na igrzyskach, na które aktualnie składają się dwa złote i dwa srebrne krążki.

W drużynie włoskiej „schedę” po saneczkarzu Armin Zöggelerze przejmie natomiast Arianna Fontana. 27-letnia specjalistka od short-tracku, która ma w swoim dorobku cztery medale olimpijskie, pięć medali mistrzostw świata i 11-krotne mistrzostwo Europy, do Pjongczangu przyjedzie z misją zdobycia złotego medalu, brakującego elementu w kolekcji jej trofeów.

Źródło: ansa.it/insidethegames.biz/własne

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password