Pjongczang 2018 za 96 dni: Afganistan gotowy na debiut

Dwóch narciarzy alpejskich zostało wybranych do składu reprezentacji Afganistanu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. Tym samym oficjalnie potwierdził się debiut tego kraju w zimowej edycji najważniejszej imprezy czterolecia.

Embed from Getty Images

Prezydent Afgańskiego Komitetu Olimpijskiego, Zahir Aghbar podczas posiedzenia Narodowych Komitetów Olimpijskich do startu w igrzyskach zgłosił dwóch alpejczyków – Sayeda Alishah Farhanga i Sajjada Husaina. Obaj w lutym na stokach w Pjongczangu mają rywalizować w slalomie gigancie.

Tym samym potwierdzone zostały aspiracje tego kraju do debiutu w zimowej edycji igrzysk olimpijskich. Afganistan do tej pory trzynastokrotnie uczestniczył w letnich igrzyskach olimpijskich, zdobywając za sprawą Rohullaha Nikpai dwa brązowe medale w taekwondo.

Do debiutu na zimowych igrzyskach szykują się jeszcze trzy kraje – Erytrea, którą ma reprezentować alpejczyk Shannon Ogbani Abeda, Kosowo oraz Malezja, po zdobyciu kwalifikacji w narciarstwie alpejskim i łyżwiarstwie figurowym.

Źródło: insidethegames.biz/własne

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password