Pjongczang 2018 za 97 dni: E-sport bliżej igrzysk?

Tematy e-sportu i igrzysk olimpijskich od jakiegoś czasu nieubłaganie się ze sobą splatają. Wejście gier komputerowych do świata sportu może nastąpić jednak szybciej, niż nam się wydaje. Przymiarki ku temu zostaną zrobione już w najbliższych miesiącach.

Choć na początku pogłoski o e-sporcie na igrzyskach olimpijskich wydawały się kompletnie wyssane z palca, prędko dotarło do nas, że coś jednak musi być na rzeczy. Tematem zajęły się bowiem całkiem poważne media, a informacje na temat e-sportu zaczęły dosłownie bombardować nas ze wszystkich stron.

Światowy potentat na rynku technologii, a jednocześnie jeden z najważniejszych sponsorów MKOl – Intel – ogłosił niedawno, że przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu zorganizowana zostanie duża, międzynarodowa impreza e-sportowa.

Czas i miejsce jej rozegrania wydają się nie być przypadkowe. To kolejna próba zbliżenia e-sportu do świata igrzysk i samego MKOl-u. Czy przyniesie skutek w postaci włączenia tej dyscypliny do rodziny olimpijskiej?

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password