Pjongczang 2018: Zbigniew Bródka chorążym reprezentacji olimpijskiej!

Podczas konferencji prasowej na której poznaliśmy kadrę olimpijską na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu, została też podana informacja, kto będzie pełnił honory chorążego reprezentacji olimpijskiej podczas ceremonii otwarcia zawodów i poniesie biało-czerwoną flagę. Wybór padł na mistrza olimpijskiego sprzed czterech lat – Zbigniewa Bródkę. 

Od kilku dni trwały medialne spekulacje, kto może dostąpić tego zaszczytu. Wśród wymienianych kandydatów typowano m.in. Karolinę Riemen-Żerebecką, Natalię Czerwonkę czy też właśnie Zbigniewa Bródkę. Polak w Korei Południowej będzie bronił tytułu wywalczonego przed czterema laty, kiedy to był najlepszy na 1500 metrów mężczyzn w rywalizacji panczenistów, wygrywając z Holendrem Koenem Verweijem ledwie 0,003 sekundy. Dodatkowo na rosyjskich igrzyskach Bródka pomógł kolegom wywalczyć brązowy medal w sztafecie. Startował wtedy wraz z Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim. I choć biało-czerwoni wywalczyli wtedy brązowy medal, tym razem zabraknie ich w Pjongczang. W związku z tym, Bródka będzie startował tylko na swoim koronnym dystansie.

Bródka jest dopiero drugim reprezentantem łyżwiarstwa szybkiego, który dostąpi zaszczytu funkcji chorążego. Pierwszym przed ośmioma laty w Vancouver był Konrad Niedźwiedzki. Jest to o tyle ciekawe, że łyżwiarstwo szybkie w programie igrzysk olimpijskich znajduje się od samego początku ZIO – zawodów w 1924 roku w Chamonix.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password