Pjongczang 2018: Znamy nazwiska pierwszych olimpijczyków!

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew będą reprezentować Polskę podczas lutowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. To pierwsi znani z nazwiska Polacy, którzy mogą już szykować się do wyjazdu na zimowe igrzyska.

Embed from Getty Images

Kaliszek i Spodyriew, łyżwiarze figurowi startujący w konkurencji par tanecznych, awans na igrzyska wywalczyli podczas tegorocznych Mistrzostw Świata, w których zajęli 14. miejsce. Kwalifikacja ta została jednak wywalczona dla kraju, co w teorii oznaczało, że miejsce startowe mogło zostać wykorzystane przez zupełnie inną parę.

W praktyce jednak trudno było oczekiwać, że podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej nie pojadą do Pjongczangu. Przede wszystkim dlatego, że są aktualnie naszymi najlepszymi łyżwiarzami figurowymi, odnoszącymi sukcesy na arenie międzynarodowej. Na oficjalne potwierdzenie tej kandydatury musieliśmy jednak poczekać aż do wczoraj. Zarząd Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego stosunkiem głosów 11-za, 0-przeciwko i 1-wstrzymujących się, powołał Natalię Kaliszek i Maksyma Spodyriewa do składu reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Przypomnijmy jednak, że finalne zdanie w tej kwestii będzie mieć Polski Komitet Olimpijski, w którego gestii leży zatwierdzenie składu polskiej reprezentacji.

Łyżwiarze klubu Axel Toruń to jedyni polscy łyżwiarze figurowi, którzy zakwalifikowali się na igrzyska. Dodajmy, że polskie łyżwiarstwo figurowe do olimpijskiej rywalizacji powróci po ośmioletniej przerwie.

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password