Pjongczang za 10 dni: Olga Graf nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich

Olga Graf to jedna z najbardziej utytułowanych łyżwiarek szybkich w XXI wieku. Rosjanka zdobyła m.in. dwa medale podczas Igrzysk Olimpijskich – Soczi 2014. Wydawało się, że w tym roku powiększy swój olimpijski dorobek medalowy, ale dzisiaj oficjalnie ogłosiła, że rezygnuje z udziału w Pjongczangu. 

Przypomnijmy, że Graf niedawno znalazła się w gronie 169 rosyjskich sportowców, którzy dostali możliwość olimpijskiej rywalizacji jako „Olimpijczycy z Rosji”. Dzisiaj jednak, jako pierwsza z nich, zadecydowała, że na Igrzyskach nie wystąpi. O swojej decyzji mówi:

Cieszę się, że MKOl uznał mnie za czystego sportowca, jakim jestem, ale jest mi smutno, że ponad połowa reprezentacji narodowej w łyżwiarstwie szybkim, nie dostała zaproszenia na Igrzyska. Jako sportowiec jestem bardzo negatywnie nastawiona, jeśli chodzi o przyjęcie Rosji na Igrzyska Olimpijskie pod neutralną flagą. Byłam gotowa bronić honoru kraju nawet w tych dyskryminujących i poniżających warunkach, ale pod koniec stycznie dowiedzieliśmy się, że większość sportowców z naszej drużyny olimpijskiej nie będzie mogła rywalizować na Igrzyskach. Oznacza to, że moje nadzieje medalowe nie spełnią się, ponieważ sport stał się kartą przetargową w brudnych grach politycznych. 

Źródło: Insidethegames.biz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password